Co redaktorzy "Wyborczej" zobaczyli w filmie o "Rudej"? Nawet znany aktor nie wytrzymał...

/ / fot.twitter.com/baspiela

  

Od premiery filmu "Ruda konstytucja" trwa ożywiona dyskusja. Niestety, niektórzy przekroczyli w komentarzach granicę absurdu. Zwłaszcza ci na siłę doszukujący się "wątków żydowskich". Do najbardziej kuriozalnych należy zaliczyć wpisy autorstwa dwójki redaktorów "Gazety Wyborczej". Nic dziwnego, że otrzymali kąśliwe odpowiedzi.

Kilka dni temu w internecie pojawił się nowy odcinek "plastusiów" autorstwa Barbary Pieli.

"Rudowłosa niewiasta zakłócająca swoimi krzykami niemal każde spotkanie z Patrykiem Jakim z mieszkańcami stolicy od kilku tygodni budzi ogromne poruszenie. Nie wiadomo było, skąd się wzięła, kim jest i... o co właściwie jej chodzi. Aż do teraz. Wszystko za sprawą zabawnego nagrania Barbary Pieli, autorki "plastusiowego" cyklu o ludziach polskiej sceny politycznej" - pisał portal niezalezna.pl

CZYTAJ WIĘCEJ: Skąd się wzięła "Ruda z KOD"? Chyba poznaliśmy sekret...

I jak zwykle, filmik wywołał ożywioną reakcję. Tym razem jednak część komentatorów doznało dziwnych "widzeń". Dostrzegli bowiem "wątki żydowskie" - absurdalne komentarze zamieszczali zwłaszcza dziennikarze.

Okazało się, że kukiełka, która wywołała takie poruszenie przedstawiała... "Farmazona", ochroniarza z marszów KOD i Obywateli RP.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kim jest brodacz w czarnym stroju? Filmik o "rudej z KOD" wywołał burzę na Twitterze

Wydawało się, że wszystko zostało wyjaśnione, ale niektórzy nie dawali za wygraną. Zwłaszcza dwójka redaktorów "Gazety Wyborczej" - Wojciech Czuchnowski i Dominika Wielowieyska.

"W sprawie filmiku TVP prosty test: pokażcie go komuś, kto nie zna Farmazona. Na 100 proc. zobaczy w tej lalce klasyczne wyobrażenie Żyda. Ta karykatura idzie w takim właśnie kierunku i pierwowzór (czyli Farmazon) jest tylko pretekstem dla antysemickiej treści" - napisał ten pierwszy.

Doczekał się odpowiedzi od znanego aktora.

Mocno aktywna w tym temacie była także Dominika Wielowieyska, która na Twitterze opublikowała kilka wpisów. Treść niektórych była naprawdę kuriozalna.

Aż w końcu sama padła ofiarą oskarżeń o... antysemityzm! Tego się chyba nie spodziewała zaczynając dyskusję.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Antyrządowa demonstracja w Austrii. „Wasza polityka śmierdzi jak stare skarpetki”

Zdjęcie ilustracyjne/Sebastian Kurz / flickr.com/Bundesministerium für Europa/CC BY-SA 2.0

  

Tysiące ludzi demonstrowały dzisiaj w Wiedniu przeciwko prawicowemu rządowi kanclerza Sebastiana Kurza, utworzonemu rok temu przez koalicję konserwatywnej Austriackiej Partii Ludowej (OeVP) i prawicowo-populistycznej, antyimigranckiej Austriackiej Partii Wolności (FPOe).

Demonstrację - przemarsz i wiec przeciwko "zwrotowi w prawo, rasizmowi i cięciom socjalnym" - zorganizowały organizacje lewicowe i związkowe, wspierane przez Socjaldemokratyczną Partię Austrii (SPOe) i Zielonych. Porządku pilnowało ok. 500 policjantów. Nie ma informacji o żadnych incydentach.

Marsz rozpoczęło ugrupowanie "Sojusz gorącej jesieni". Niesiono hasła głoszące, że zwrot w prawo jest "niebezpieczeństwem dla nas wszystkich".

Pojawiła się też grupa demonstrująca pod hasłem: "Wasza polityka śmierdzi jak stare skarpetki". Niektórzy demonstranci założyli żółte kamizelki, nawiązując do protestów odbywających się we Francji.

Policja oszacowała, że wiec, który rozpoczął się późnym popołudniem, zgromadził ok. 17 tys. ludzi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl