Tego jeszcze nie grali! Kosiniak-Kamysz powiedział, kto jest prawdziwą opozycją

/ By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24901580

  

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w wojewódzkiej konwencji wyborczej, na której zostały zatwierdzone listy kandydatów tego ugrupowania do sejmiku lubuskiego. Dość nieoczekiwanie, szef ludowców wypalił ze stwierdzeniem, że to... PSL jest tą prawdziwą opozycją.

„Dzisiaj PiS rządziłoby w 15 województwach, gdyby nie dobry wynik PSL-u w 2014, a wcześniej w 2010 r., więc prawdziwy głos na opozycję, to jest głos na PSL. Ale też oddanie na nas głosu jest gwarancją, że nie będzie niebezpiecznego skrętu ani w prawo ani w lewo, ani w liberalne pomysły. Mała ojczyzna powinna być wolna od wojny światopoglądowej, która w wielu tematach toczy się na poziomie Sejmu”

– powiedział Kosiniak-Kamysz.

Uznał, że program jego ugrupowania jest skierowany do wszystkich grup społecznych. Zaznaczył, że ujęte w nim propozycje ogólnopolskie będą uzupełniane lokalnymi.

„Startujemy pod hasłem i programem Rzeczpospolitej Samorządowej, która łączy Polaków i to jest najważniejsze zadanie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego – przywrócić Polsce braterstwo, zjednoczyć Polskę i Polaków. Tego dzisiaj wymaga od nas sytuacja, ale to jest także nasze historyczne zobowiązanie”

– powiedział Kosiniak-Kamysz.

Zadziwiające, że PSL tak wyraźnie odcina się od Platformy Obywatelskiej, z którą przecież przez osiem lat rządził krajem. PO brata się z Nowoczesną tworząc tzw. koalicję obywatelską, z kolei PSL uważa się za... "prawdziwą opozycję". Tylko czy wyborcy zapomną te feralne osiem lat?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne dziwne zachowanie Junckera! Oficjalne tłumaczenie: "Chciał się wykaszleć"

Jean-Claude Juncker / Twitter.com (screenshot)

  

Do dość nietypowej sytuacji sytuacji doszło podczas konferencji związanej ze szczytem Unia Europejska-Republika Południowej Afryki. Najpierw szef Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker wplątał się w językowe meandry, a chwilę później - jak gdyby nigdy nic - opuścił konferencję, gdy ta trwała w najlepsze. Zresztą - trzeba to zobaczyć.

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przyzwyczaił nas już do wielu kontrowersyjnych sytuacji z sobą w roli głównej. Pamiętamy dość chwiejny krok szefa KE podczas szczytu NATO w Brukseli, "serdeczne" powitania z wieloma ważnymi politykami, ustawianie do zdjęcia Ryszarda Petru i wiele innych.

[polecam:https://niezalezna.pl/230496-mocno-chwiejny-krok-szefa-komisji-europejskiej-na-szczycie-nato-to-wideo-wywolalo-fale-komentarzy][polecam:http://niezalezna.pl/103114-juncker-rozne-numery-odstawial-ale-ten-bije-wszystko-pomylil-zone-z-angela-merkel]

Tym razem do nietypowej sceny doszło podczas konferencji prasowej związanej ze szczytem UE-RPA, w której obok Junckera udział wzięli szef Rady Europejskiej Donald Tusk oraz prezydent RPA, Cyril Ramaphose. Jeden z dziennikarzy zadał Junckerowi pytanie, na które poprosił o odpowiedź w języku angielskim, bardziej niż we francuskim, szef Komisji Europejskiej odpowiedział,że 

"francuski jest także oficjalnym językiem Unii Europejskiej. Coraz bardziej"

 Gdy Tusk zasugerował, że nie jest tak jednak w Republice Południowej Afryki, Juncker wypalił:

- Ale RPA będzie musiała się przystosować do nowego porządku świata.

Chwilę później Jean-Claude Juncker wyszedł zza pulpitu i niepewnym krokiem udał się do wyjścia, choć konferencja wciąż trwała. Ta scena wzbudziła wiele komentarzy i spekulacji. Rzeczniczka szefa KE stwierdziła, że Juncker jest przeziębiony i "chciał wykaszleć się poza kamerami".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: express.co.uk, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl