Razem dla Opola poprze kandydatkę Zjednoczonej Prawicy

/ By Daviidos [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

  

Stowarzyszenie Razem dla Opola, które ma własny klub w radzie miasta, poprze w nadchodzących wyborach na prezydenta kandydatkę Zjednoczonej Prawicy.

Na konferencji prasowej pod opolskim ratuszem o decyzji RdO na temat poparcia w walce o fotel prezydenta Opola wicewojewody Violetty Porowskiej poinformował jego przewodniczący Krzysztof Drynda.

"Mieszkańcy oczekują, żebyśmy wspólnie, czasem również ponad podziałami, rozmawiali o dobru obywateli i rozwoju miasta. Wierzę gorąco w wygraną Violetty Porowskiej. Z punktu widzenia naszego komitetu to będzie gwarancja dobrej współpracy w radzie miasta i realizacji postulatów, z którymi Razem dla Opola idzie do tegorocznych wyborów"

- powiedział Drynda.

Obecna na konferencji wicewojewoda Porowska zapewniła, że docenia wsparcie komitetu obywatelskiego, który stał się znany w mijającej kadencji dzięki takim programom, jak Zielone Opole, czy propozycji poprawienia dostępności mieszkańców do komunikacji miejskiej.

"To dla mnie zaszczyt, że mój program znalazł poparcie ze strony komitetu obywatelskiego, który jest blisko ludzi i ich problemów. To dowód na to, że ludzie wolą konkrety od ciągłych prezentacji przyszłych inwestycji, choćby nawet były w 3D, jak ma to miejsce w wykonaniu obecnego prezydenta miasta"

- podkreśla kandydatka Zjednoczonej Prawicy.

Kilka dni temu poparcia Porowskiej udzielił wicepremier Jarosław Gowin - przewodniczący Porozumienia, którego członkowie wchodzą w skład Razem dla Opola. Jak zapewniał, stowarzyszenie RdO nie jest sygnatariuszem umowy zawartej podczas ogólnokrajowej konwencji samorządowej w Warszawie przez partie Zjednoczonej Prawicy i jako takie może wystawić własnego kandydata na prezydenta. Gowin wyraził nadzieję, że chociaż stowarzyszenie wystawia własną listę do rady miasta, to zrezygnuje z planów samodzielnej walki o fotel prezydenta i poprze kandydatkę Zjednoczonej Prawicy.

Oprócz Violetty Porowskiej o funkcję prezydenta Opola ubiegają się też: Barbara Kamińska z Komitetun Obywatelskiego, Marcin Gambiec kandydat Mniejszości Niemieckiej i partii Razem, poseł Paweł Grabowski z Kukiz'15 i Apolonia Klepacz z SLD

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek na przejeździe kolejowym

/ policja

  

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Gościeszynem a Adamowem koło Wolsztyna w Wielkopolsce. Ranni to pasażerowie samochodu, który zderzył się z szynobusem.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 18. Jak tłumaczył podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, samochód, którym podróżowała 3-osobowa rodzina, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Według wstępnych ustaleń policji do wypadku doprowadziła najprawdopodobniej ograniczona widoczność spowodowana intensywnymi opadami deszczu.

„W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące autem - kobieta, dziecko i mężczyzna, który kierował samochodem”

– powiedział Święcichowski.

Jak dodał, przejazd samochodów przez przejazd, na którym doszło do zdarzenia jest już możliwy, natomiast nadal wstrzymany jest ruch pociągów na trasie z Poznania do Wolsztyna. Utrudnienia w ruchu kolejowym mają potrwać do czasu zakończenia oględzin.

Według radia RMF, które jako pierwsze poinformowało o zdarzeniu, pasażerowie podróżujący szynobusem zostali przewiezieni podstawionym autobusem na dworzec w Wolsztynie.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl