Razem dla Opola poprze kandydatkę Zjednoczonej Prawicy

/ By Daviidos [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

  

Stowarzyszenie Razem dla Opola, które ma własny klub w radzie miasta, poprze w nadchodzących wyborach na prezydenta kandydatkę Zjednoczonej Prawicy.

Na konferencji prasowej pod opolskim ratuszem o decyzji RdO na temat poparcia w walce o fotel prezydenta Opola wicewojewody Violetty Porowskiej poinformował jego przewodniczący Krzysztof Drynda.

"Mieszkańcy oczekują, żebyśmy wspólnie, czasem również ponad podziałami, rozmawiali o dobru obywateli i rozwoju miasta. Wierzę gorąco w wygraną Violetty Porowskiej. Z punktu widzenia naszego komitetu to będzie gwarancja dobrej współpracy w radzie miasta i realizacji postulatów, z którymi Razem dla Opola idzie do tegorocznych wyborów"

- powiedział Drynda.

Obecna na konferencji wicewojewoda Porowska zapewniła, że docenia wsparcie komitetu obywatelskiego, który stał się znany w mijającej kadencji dzięki takim programom, jak Zielone Opole, czy propozycji poprawienia dostępności mieszkańców do komunikacji miejskiej.

"To dla mnie zaszczyt, że mój program znalazł poparcie ze strony komitetu obywatelskiego, który jest blisko ludzi i ich problemów. To dowód na to, że ludzie wolą konkrety od ciągłych prezentacji przyszłych inwestycji, choćby nawet były w 3D, jak ma to miejsce w wykonaniu obecnego prezydenta miasta"

- podkreśla kandydatka Zjednoczonej Prawicy.

Kilka dni temu poparcia Porowskiej udzielił wicepremier Jarosław Gowin - przewodniczący Porozumienia, którego członkowie wchodzą w skład Razem dla Opola. Jak zapewniał, stowarzyszenie RdO nie jest sygnatariuszem umowy zawartej podczas ogólnokrajowej konwencji samorządowej w Warszawie przez partie Zjednoczonej Prawicy i jako takie może wystawić własnego kandydata na prezydenta. Gowin wyraził nadzieję, że chociaż stowarzyszenie wystawia własną listę do rady miasta, to zrezygnuje z planów samodzielnej walki o fotel prezydenta i poprze kandydatkę Zjednoczonej Prawicy.

Oprócz Violetty Porowskiej o funkcję prezydenta Opola ubiegają się też: Barbara Kamińska z Komitetun Obywatelskiego, Marcin Gambiec kandydat Mniejszości Niemieckiej i partii Razem, poseł Paweł Grabowski z Kukiz'15 i Apolonia Klepacz z SLD

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Użyła nie swojej karty - stanie przed sądem

Karta płatnicza / swietokrzyska.policja.gov.pl

  

W spore kłopoty wpędziła się 45 - letnia mieszkanka Skarżyska –Kamiennej. Kobieta użyła znalezionej karty bankomatowej i wypłaciła 100 złotych z nieswojego konta. Teraz odpowie za włamanie, za co grozi surowa kara - nawet do 10 lat za kratkami.

Na początku października do skarżyskiej komendy policji zgłosiła się 82 – letnia mieszkanka miasta i zawiadomiła policjantów, że ktoś dokonał transakcji jej kartą płatniczą, którą zagubiła razem z portfelem. W portfelu znajdował się także numer PIN do karty.

Z konta seniorki „zniknęło” wówczas 100 złotych. Sprawą zajęli się skarżyscy kryminalni. Ich skrupulatna praca pozwoliła na ustalenie sprawcy wypłaty nieswoich pieniędzy. Okazała się nim 45 – letnia skarżyszczanka, którą stróże prawa zatrzymali. Kobieta miała w organizmie przeszło 3 promile alkoholu. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzut.

Za nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie zatrzymana odpowie przed sądem. Grozić jej może do 10 lat pozbawienia wolności, bowiem w myśl obowiązującego prawa, swoim czynem wyczerpała znamiona przestępstwa kradzieży z włamaniem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl