Rosyjska ekspertka Bundestagu

  

Wbrew unijnym procedurom i wszelkiej przyzwoitości „ze względu na interes narodowy Niemiec” została zaproszona do Bundestagu osoba znana z prowadzenia nadzwyczaj otwartego dialogu z rosyjskimi oligarchami i tamtejszą zbrojeniówką. Co więcej, Ludmiłę Kozłowską – bo o niej mowa – szefową Fundacji Otwarty Dialog, która miesiąc temu została deportowana z terytorium UE na skutek wpisania do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS) przez władze polskie, władze niemieckie uznały za wiarygodnego eksperta do wypowiadania się na temat przestrzegania praworządności i zasad demokracji w Polsce i na Węgrzech.

Nawet gdyby pominąć Kozłowską, to już fakt toczenia takiej debaty w niemieckim parlamencie można uznać za zniewagę. No właśnie. Cała sytuacja robi wrażenie zaplanowanego znieważenia Polski i wymaga podjęcia retorsji, bo inaczej czekają nas kolejne policzki i akty pokazujące, że Polaków można obrażać bezkarnie. Jawny już sojusz Berlina z Moskwą sprawia, że zasadne staje się pytanie, czy to nie była NRD faktycznie dokonała anszlusu reszty Niemiec, a kierunki obecnej polityki Frau Bundeskanzlerin nie są tego stanu prostą konsekwencją?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Gdzie są (nie)zależni audytorzy

  

Wraz z dofinansowaniem Idea Banku i Getin Noble Banku do obu tych instytucji powinno wejść komando wyspecjalizowanych audytorów, wspieranych przez funkcjonariuszy służb specjalnych odpowiedzialnych za ochronę interesów ekonomicznych państwa. Ich naczelnym zadaniem powinno być znalezienie odpowiedzi na pytanie: gdzie podziały się miliardy złotych, które dziś do podmiotów należących do Leszka Czarneckiego dosypie państwo?

Aby to ustalić, trzeba będzie bardzo dokładnie przeanalizować wszelkie umowy zawierane w ostatnich latach przez obydwa banki. Niestety, mam poważne wątpliwości, czy taka operacja jest w ogóle wykonalna. Tu bowiem pojawia się kluczowy problem: skąd wziąć niezależnych i bezstronnych audytorów? Czy z tych renomowanych firm konsultingowo-doradczych, które skompromitowały się kilka lat temu przy okazji audytu spółki budowlanej Polimex-Mostostal, a ostatnio nie popisały się – łagodnie mówiąc – w przypadku, powiązanej przecież do niedawna z grupą finansową Czarneckiego – Getin, firmy windykacyjnej GetBack? Myślę, że w rozwiązaniu tego problemu nie pomógłby nawet specjalista od zadań niewykonalnych Ethan Hunt – bohater serii „Mission Impossible”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl