Pytania do Parafianowicza

  

Kluczowym świadkiem dla sejmowej komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT będzie Andrzej Parafianowicz, były wiceminister finansów oraz generalny inspektor informacji finansowej. To właśnie jemu za rządów PO-PSL przez kilka lat podlegały służby finansowe.

Dlatego starali się do niego dostać ci, którym zależało, by na różne przedsięwzięcia biznesowe „przyjaznym okiem” spojrzały skarbówka lub wywiad skarbowy. Wśród takich osób byli m.in. jego koledzy z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Czy jednak sejmowym śledczym uda się wyciągnąć z byłego wiceministra ich nazwiska oraz informacje o sprawach, w których interweniowali? Szczerze w to wątpię. Choć naprawdę chciałbym się mylić. Aby jednak skutecznie przesłuchać Parafianowicza, sejmowa komisja śledcza powinna przede wszystkim wiedzieć, jakie pytania mu zadać…

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Gdzie są (nie)zależni audytorzy

  

Wraz z dofinansowaniem Idea Banku i Getin Noble Banku do obu tych instytucji powinno wejść komando wyspecjalizowanych audytorów, wspieranych przez funkcjonariuszy służb specjalnych odpowiedzialnych za ochronę interesów ekonomicznych państwa. Ich naczelnym zadaniem powinno być znalezienie odpowiedzi na pytanie: gdzie podziały się miliardy złotych, które dziś do podmiotów należących do Leszka Czarneckiego dosypie państwo?

Aby to ustalić, trzeba będzie bardzo dokładnie przeanalizować wszelkie umowy zawierane w ostatnich latach przez obydwa banki. Niestety, mam poważne wątpliwości, czy taka operacja jest w ogóle wykonalna. Tu bowiem pojawia się kluczowy problem: skąd wziąć niezależnych i bezstronnych audytorów? Czy z tych renomowanych firm konsultingowo-doradczych, które skompromitowały się kilka lat temu przy okazji audytu spółki budowlanej Polimex-Mostostal, a ostatnio nie popisały się – łagodnie mówiąc – w przypadku, powiązanej przecież do niedawna z grupą finansową Czarneckiego – Getin, firmy windykacyjnej GetBack? Myślę, że w rozwiązaniu tego problemu nie pomógłby nawet specjalista od zadań niewykonalnych Ethan Hunt – bohater serii „Mission Impossible”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl