UE uruchamia swój portal

/ Capri23auto; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W Strasburgu debatowano na temat utworzenia jednolitego portalu cyfrowego, zapewniającego dostęp do informacji, procedur, usług wsparcia i rozwiązywania problemów. W imieniu delegacji PiS wystąpił Ryszard Czarnecki zwracając uwagę, że projekt udało się opracować ponad podziałami politycznymi.

Czarnecki podkreślał, że ważną częścią tego sprawozdania jest to, że nowa regulacja unijna nie zmienia istoty przepisów krajowych. Dodał, że grupa EKR przyjmuje z zadowoleniem to uznanie zasady pomocniczości oraz to, że wspólny sposób udostępniania informacji jest ważny, choć różne podejścia krajowe nadal współistnieją.

- To jest chyba istota Unii Europejskiej – mówił Czarnecki.

Europoseł wyraził ubolewanie, że nie było możliwe włączenie jeszcze większego wsparcia dla przedsiębiorstw, tak by mogły współpracować cyfrowo z rządami krajowymi.

- Mam jednak nadzieje, że przyszłe zmiany pomogą bardziej ograniczyć biurokrację, która szkodzi biznesowi. I cieszę się, że w tej sprawie możemy działać ponad podziałami politycznymi – podkreślał Ryszard Czarnecki.

Jednocześnie europoseł podkreślił, że dzisiejszym społeczeństwie, w którym dostęp do internetu jest coraz powszechniejszy, a cyfrowe aplikacje i narzędzia umożliwiają realizację coraz większej liczby zadań w trybie on-line, właściwe jest aby nasze kraje szły z duchem czasu.

- Cieszę się, że to czyni rząd mojego państwa – dodał europoseł PiS.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

A ci dalej... jak nie ulica, to zagranica. Schetyna pojechał do Merkel. Po co? Wersji jest wiele

/ twitter.com/SchetynadlaPO

  

Szef Platformy Obywatelskiej udał się z wizytą do Berlina, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Spotkanie wywołało ogromne kontrowersje w Polsce, biorąc pod uwagę fakt, iż rozmowy miały oscylować wokół tematów, o których na szczeblu bilateralnym powinien dyskutować rząd i jego przedstawiciele, a nie "totalna opozycja". W sieci zawrzało.

Grzegorz Schetyna pojechał dziś do Niemiec, by spotkać się z kanclerz Angelą Merkel. Na Twitterze zamieścił informację, że rozmowy dotyczyły m.in. środków europejskich dla samorządów, Nord Stream 2 czy polityce Unii Europejskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tematy wydają się bardziej poważne. Sęk jednak w tym, że Schetyna... niewiele znaczy w polskiej polityce, jego partia nie jest bowiem przy władzy. Jest za to jednym z liderów "totalnej opozycji", która nie raz ruszała ze skargami na własny kraj do Europy.

Internauci nie pozostawili na Schetynie suchej nitki, zastanawiając się, jakim cudem polityk Platformy Obywatelskiej prowadzi rozmowy na tak wysokim szczeblu i w czyim imieniu tam występuje.

Do sprawy spotkania Schetyny z Merkel odniósł się też dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 - Ciekaw jestem, bo pytali mnie właśnie przedstawiciele Konsultacyjnej Rady Polonijnej, czy będzie Grzegorz Schetyna rozmawiał o nauczaniu języka polskiego w Niemczech, czy będzie rozmawiał o mniejszości polskiej w Niemczech, czy będzie rozmawiał o naszych interesach, czy będzie rozmawiał o interesach PO?" - pytał marszałek Senatu. - Wolałbym i chciałbym, aby zawsze każdy polityk miał i z tyłu i z przodu głowy interes Polski - interes nas Polaków i Polek - dodał.

W swoim stylu spotkanie w Berlinie skomentował też poseł WiS Adam Andruszkiewicz. On nie ma wątpliwości co do tego, jaki był prawdziwy cel wizyty Schetyny w Berlinie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl