UE uruchamia swój portal

/ Capri23auto; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W Strasburgu debatowano na temat utworzenia jednolitego portalu cyfrowego, zapewniającego dostęp do informacji, procedur, usług wsparcia i rozwiązywania problemów. W imieniu delegacji PiS wystąpił Ryszard Czarnecki zwracając uwagę, że projekt udało się opracować ponad podziałami politycznymi.

Czarnecki podkreślał, że ważną częścią tego sprawozdania jest to, że nowa regulacja unijna nie zmienia istoty przepisów krajowych. Dodał, że grupa EKR przyjmuje z zadowoleniem to uznanie zasady pomocniczości oraz to, że wspólny sposób udostępniania informacji jest ważny, choć różne podejścia krajowe nadal współistnieją.

- To jest chyba istota Unii Europejskiej – mówił Czarnecki.

Europoseł wyraził ubolewanie, że nie było możliwe włączenie jeszcze większego wsparcia dla przedsiębiorstw, tak by mogły współpracować cyfrowo z rządami krajowymi.

- Mam jednak nadzieje, że przyszłe zmiany pomogą bardziej ograniczyć biurokrację, która szkodzi biznesowi. I cieszę się, że w tej sprawie możemy działać ponad podziałami politycznymi – podkreślał Ryszard Czarnecki.

Jednocześnie europoseł podkreślił, że dzisiejszym społeczeństwie, w którym dostęp do internetu jest coraz powszechniejszy, a cyfrowe aplikacje i narzędzia umożliwiają realizację coraz większej liczby zadań w trybie on-line, właściwe jest aby nasze kraje szły z duchem czasu.

- Cieszę się, że to czyni rząd mojego państwa – dodał europoseł PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Tagi

Wczytuję komentarze...

Już w niedzielę "Polityczna kawa". Zapraszamy w samo południe

Polityczna Kawa / Telewizja Republika

  

Ciekawe komentarze, rzetelne oceny i celne spostrzeżenia o sprawach, którymi w mijającym tygodniu żyła Polska i świat. Już w niedzielę w „Politycznej kawie” redaktor Tomasz Sakiewicz i jego goście omówią najważniejsze wydarzenia ostatnich dni. Nie przegap – niedziela, godz. 12.00, tylko w TV Republika!

Codziennie w Polsce i na świecie dzieją się rzeczy, którymi żyje opinia publiczna i które nie znikają z pierwszych stron gazet. W każdą niedzielę goście redaktora Tomasza Sakiewicza, w samo południe, przy filiżance kawy dyskutują o tym, co w mijającym tygodniu było naprawdę ważne.

Program „Polityczna kawa” to wartościowe komentarze i interesujące spostrzeżenia czołowych polskich polityków sceny krajowej i międzynarodowej oraz uznanych publicystów i liderów opinii. 

Zapraszamy do oglądania – niedziela, godzina 12:00, tylko w TV Republika!  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl