Mundial U20 w Polsce. W tych miastach na pewno odbędą się mecze

Stadion w Tychach / By Tomaszek tomaszek - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41706968

  

Tychy w 2019 roku będą jednym z miast – gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 - potwierdza to umowa z FIFA przekazana w czwartek władzom miasta. Przedstawiciele międzynarodowej federacji wizytowali stadion i Tychy przez dwa dni, weryfikując stan obiektów sportowych.

„Pod naszą wnikliwą lupą znalazł się nie tylko stadion oraz centra treningowe, ale również m.in. hotele, w których będą przebywać reprezentacje poszczególnych krajów. Inspekcja miała charakter kompleksowy. Przyjechali z nami specjaliści od bezpieczeństwa, marketingu, mediów, ticketingu, eksperci od transmisji telewizyjnych czy stanu murawy. Stadion zrobił na nas bardzo dobre wrażenie i byliśmy usatysfakcjonowani tym, co dotychczas na nim zobaczyliśmy

– ocenił dyrektor turnieju Jaime Yarza.

Zadowolony z oficjalnego potwierdzenia prawa do goszczenia meczów MŚ był prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

„Cieszymy się, że po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem i możemy zorganizować tak dużą imprezę sportową. Zdobyte wcześniej doświadczenie z pewnością nam w tym pomoże. Mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, by organizacja turnieju w naszym mieście była na najwyższym, światowym poziomie. Liczę też na kibiców i fantastyczną atmosferę jaką potrafią stworzyć. Już teraz zapraszam kibiców piłki nożnej na mistrzostwa świata do Tychów”

– powiedział Dziuba.

W 2017 roku na tyskim stadionie rozgrywane były mecze młodzieżowych mistrzostw Europy.

MŚ do lat 20 zostaną rozegrane w sześciu polskich miastach (Lubin, Lublin, Bydgoszcz, Tychy, Łódź, Gdynia) między 23 maja i 15 czerwca. Mecz otwarcia oraz finał odbędą się na stadionie Widzewa Łódź. W turnieju, rozgrywanym co dwa lata od 1977 roku, wystąpią 24 zespoły. O wyborze Polski na gospodarza FIFA zdecydowała w marcu. Kontrkandydatem były Indie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chciał okraść monopolowy. Powstrzymali go przechodnie

Sklep monopolowy / pixabay.com/Free-Photos/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Do policyjnego aresztu trafił 35 - letni mieszkaniec gminy Końskie, który usiłował ukraść pieniądze z kasy jednego ze sklepów monopolowych w centrum miasta. Sprawca szybko został zatrzymany przez dwóch mężczyzn oraz dzielnicowego, który jako pierwszy przybył na miejsce zdarzenia.

Dyżurny z tutejszej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów monopolowych w centrum miasta nieznany mężczyzna usiłował ukraść pieniądze z kasy fiskalnej. Sprawca miał zostać ujęty przez osoby postronne, dlatego potrzebna była bardzo szybka interwencja policji. Na miejscu jako pierwszy zjawił się dzielnicowy z Końskich.

Jak się później okazało, 35 - letni mieszkaniec gminy Końskie po przyjściu do sklepu monopolowego zażądał od ekspedientki wydania wszystkich pieniędzy. Wystraszona kobieta zaczęła krzyczeć, więc ten odepchnął ją na półkę , zabrał telefon komórkowy aby nie mogła zawiadomić policji, a następnie usiłował dostać się do pieniędzy znajdujących się w kasie.

Przestraszona kobieta wybiegła na zaplecze sklepu i stamtąd rozpoczęła wołanie o pomoc. Na ratunek przyszli dwaj mężczyźni, którzy ujawnili w sklepie sprawcę usiłującego dostać się do pieniędzy, obezwładnili go, a na miejscu zjawił się dzielnicowy oraz załoga ruchu drogowego, która pełniła służbę w rejonie zdarzenia. 35 - letni sprawca tego zdarzenia został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Za usiłowanie rozboju mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl