Meysztowicz żądał odroczenia posiedzenia Sejmu. „Zgasił” go marszałek Kuchciński. I to jak!

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz domagał się z sejmowej mównicy odroczenia posiedzenia Sejmu „do czasu zamontowania nowego systemu do głosowania”. Przy okazji postanowił dopiec rządowi. Dość szybko do parteru sprowadził go marszałek Kuchciński, któremu wystarczyły zaledwie dwa zdania, aby obnażyć hipokryzję polityka totalnej opozycji.

- Od dwóch lat nieudolnie próbujecie państwo zamontować nowy system i co? Demontujecie stary, montujecie nowy, demontujecie nowy, montujecie stary i tak w kółko. Jaką mamy pewność, że teraz ten stary system po tylu przejściach jeszcze działa? Jeszcze wczoraj technicy biegali ze śrubokrętami i coś poprawiali – mówił poseł Nowoczesnej.

Po chwili jednak zaczął atakować cały rząd.

- Wy chcecie budować Centralny Punkt Lotniczy (Centralny Port Komunikacyjny – przyp. red.), wy chcecie budować drony, wy chcecie budować auta elektryczne, kiedy wasza niekompetencja jest taka, że nawet nie potraficie zmienić systemu do głosowania - ironizował Meysztowicz.

Następnie Meysztowicz zwrócił się wprost do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z pytaniem „ile to kosztuje polskiego podatnika”, po czym dalej kontynuował swoje show:

- Powiem szczerze, ja bym wam nawet zegarka do naprawy nie oddał. Jak się okazuje, na wszystkich frontach cofacie nas o równe 20 lat - dodał.

Marszałek Kuchciński szybko ostudził zapał posła Nowoczesnej i przypomniał mu, że „20 lat temu chyba bardziej poważnie do wniosków formalnych podchodzono”. Odnosząc się do pytań o szczegóły techniczne również pouczył polityka:

- W tej sprawie trzeba pytać Kancelarię Sejmu. Odpowie panu w tych sprawach technicznych – mówił marszałek Kuchciński.

Wniosek posła Meysztowicza został odrzucony przez posłów. Przeciw odroczeniu posiedzenia zagłosowało 224, 154 było za, 10 się wstrzymało.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Europosłanka PO zażarcie broni Jugendamtów! Te urzędy zafundowały dramat wielu polskim rodzicom

Julia Pitera / fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Dziś Parlament Europejski zajął się sprawą znanej z kontrowersyjnej działalności niemieckiej instytucji Jugendamtów - urzędów ds. dzieci i młodzieży. Chodziło konkretnie o działania urzędu w transgranicznych sporach rodzinnych. Nie brakowało na sali głosów krytyki wobec Jugendamtów, ale w obronie niemieckiej instytucji stanął nie kto inny, jak eurodeputowana Platformy Obywatelskiej, Julia Pitera.

Parlament Europejski debatował dzisiaj nad projektem rezolucji w sprawie roli Jugendamtu w transgranicznych sporach rodzinnych. Europosłowie wzywają w nim do zapewnienia dokładnych kontroli procedur i praktyk stosowanych w niemieckim systemie prawa rodzinnego. Powodem powstania rezolucji były liczne skargi dotyczące dyskryminowania przez te urzędy rodziców niebędących obywatelami niemieckimi.[polecam:https://niezalezna.pl/245785-bedzie-rezolucja-ws-jugendamtu-europoslowie-pis-nie-odpuszczaja]

- Wielu moich rodaków mieszka z rodzinami w Niemczech i wielokrotnie słyszymy skargi zrozpaczonych rodziców, którym Jugendamt odebrał dzieci, zakazując spotkań z rodzicami, nawet zakazując porozumiewać się w języku polskim. (…)Spory z Jugendamtami trwają latami

- argumentowała podczas debaty eurodeputowana PiS, Urszula Krupa. Był to jeden z wielu głosów krytyki wobec niemieckiego Urzędu ds. Dzieci i Młodzieży.

W roli obrończyni kontrowersyjnej niemieckiej instytucji postanowiła wystąpić europosłanka Platformy Obywatelskiej, Julia Pitera.

To ciąg dalszy kampanii obrony Jugendamtów przez Piterę. Kilka miesięcy temu, gdy powstawał projekt rezolucji PE, mający "poskromić" niemieckie urzędy, eurodeputowana PO złożyła poprawki, które zakładały m.in. wykreślenie z projektu rezolucji zapisu, w którym Europarlament „wzywa Komisję Europejską do zapewnienia dokładnych kontroli procedur i praktyk stosowanych przez Niemiecki Urząd ds. Dzieci i Młodzieży (Jugendamt) pod kątem ich niedyskryminacyjnego charakteru w zakresie sporów dotyczących rodzin międzynarodowych”. [polecam:http://niezalezna.pl/238979-jest-szansa-poskromic-jugendamty-ale-pitera-ma-swoja-wersje][polecam:http://niezalezna.pl/213065-wstrzasajaca-historia-z-niemiec-jugendamty-oddawaly-dzieci-pod-opieke-pedofilom]

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl