Cykl edukacyjny „Finanse na co dzień”

fot.fotolia

  

W piątkowej „Gazecie Polskiej Codziennie” 34. odsłona cyklu, dotycząca oferty PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych. Materiał o szerokim walorze edukacyjnym został przygotowany przez redakcję we współpracy z PKO Bankiem Polskim.

W najbliższym numerze przybliżamy ofertę dla przedsiębiorców poszukujących finansowania. W ofercie banków czekają: kredyty bankowe, pożyczki,  oraz gwarancje bankowe.

W ostatnim odcinku naszego cyklu przedstawiamy zalety gwarancji bankowych, które pomogą przedsiębiorcy w wypadku m.in.  utraty zdolności finansowej. Gwarancja finansowa to produkt, którego stronami są trzy podmioty – bank, przedsiębiorca oraz bank–gwarant, który bierze na siebie ewentualną spłatę zobowiązań. Każda za stron na współpracy zyskuje. Bank finansujący ma zagwarantowaną spłatę kredytu, przedsiębiorca otrzymuje możliwość finansowania, a bank udzielający gwarancji otrzymuje pełne prawo do dochodzenia roszczeń od przedsiębiorcy.

Wsparcie w postaci gwarancji BGK przedsiębiorcy mogą otrzymać m.in. za pośrednictwem PKO Banku Polskiego, a do najczęściej stosowanych należą: gwarancja de minimis i gwarancja COSME, których charakterystykę przedstawiamy na naszych łamach w artykule „Firma z gwarancją”.

 

 

Program de minimis BGK

Program gwarancji de minimis jest jednym z najważniejszych instrumentów wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw. Uruchomiono go wiosną 2013 r. Jego celem było wsparcie mikro-, małych i średnich firm w sytuacji spowolnienia gospodarczego. Początkowo obejmował tylko kredyty obrotowe. Dzięki rozszerzeniu programu gwarancji od listopada 2013 r. przedsiębiorcy mogą także liczyć na wsparcie kredytów inwestycyjnych, które umożliwiają rozwój firmy.

Ponadto BGK oferuje gwarancję Biznesmax, udzielaną w ramach Funduszu Gwarancyjnego wsparcia innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (FG POIR). Gwarancja Biznesmax to bezpłatne zabezpieczenie spłaty kredytów finansujących projekty wpływające na rozwój działalności gospodarczej firm, w tym związanych z wdrażaniem wyników prac badawczo- rozwojowych przedsiębiorstw z sektora MŚP

 

Partnerem wydania cyklu Finansowe Vademecum jest PKO Bank Polski.

Patronem medialnym cyklu jest niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska"
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

"To będzie najważniejsze przesłuchanie". Przed komisją Jakiego stanie kolejny "bohater" afery

Komisja weryfikacyjna / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Przed komisja weryfikacyjną pojawi się niebawem kolejny z głównych "bohaterów" warszawskiej afery reprywatyzacyjnej - mecenas Robert N. Patryk Jaki, szef komisji, zapowiada, że będzie to "najważniejsze jak dotąd przesłuchanie". Niedługo ma też zostać przesłuchany inny reprywatyzacyjny "baron" - Jakub R.

Podczas konferencji prasowej po ogłoszeniu decyzji ws. kolejnych nieruchomości przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki został zapytany o dalsze plany prac komisji dotyczące przesłuchań świadków.

Powiedział, że "w najbliższym czasie komisja przesłucha jednego z ważniejszych świadków - pana Roberta N" - mecenasa, który pojawia się w szeregu spraw reprywatyzacyjnych, m.in. przy zwrocie dawnej Chmielnej 70.

Dodał, że w środę odbędzie się konferencja prasowa, na której zostanie podana data przesłuchania.

- To na pewno będzie najważniejsze do tej pory przesłuchanie komisji

 - podkreślił Jaki.

Adwokat Robert N., podejrzany w śledztwie dotyczących warszawskich reprywatyzacji, po wpłaceniu miliona złotych kaucji wyszedł w sierpniu 2018 r. z aresztu, w którym przebywał od lutego 2017 r.  N. jest podejrzany m.in. o współudział w oszustwie przy reprywatyzacji działki na Placu Defilad.[polecam:https://niezalezna.pl/232795-mecenas-od-reprywatyzacji-juz-na-wolnosci-przesadzila-quotpostawa-procesowaquot-i-milion-zlotych-kaucji]

Patryk Jaki dopytywany, kiedy zostanie przesłuchany były wiceszef Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakub R., który w ratuszu zajmował się zwrotami nieruchomości, szef komisji odpowiedział:

"myślę, że na początku roku 2019".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl