Amnezja Olejnik

W telewizji reklamującej się jako ta, która pokazuje „całą prawdę całą dobę”, po raz kolejny doszło do koszmarnej wpadki. Stało się to w programie Moniki Olejnik. W rozmowie z ministrem Andrzejem Derą na uwagę, że nie popiera on sędziów skazujących w stanie wojennym ludzi protestujących przeciw jego wprowadzeniu, wypaliła: „Ja tylko powiem, że chyba dzisiaj rotmistrz Pilecki przewraca się w grobie”.

Być może Olejnik żyje w innej rzeczywistości albo nie pamięta, że Witold Pilecki nie ma grobu – został zamordowany i pochowany w bezimiennej mogile, a jego szczątków do dziś nie odnaleziono. Osobną kwestią jest powoływanie się na postać rotmistrza, gdy się argumentuje przeciw reformie sądownictwa. Przecież pomiędzy systemem sądowniczym III RP a systemem sądowniczym PRL została zachowana ciągłość. Przypomnę Monice Olejnik i jej szefom, że żaden sędzia, który skazał Witolda Pileckiego na śmierć, nie został ukarany. Przewodniczący składu sędziowskiego Jan Hryckowian do końca życia pracował jako adwokat w Warszawie. I na bazie tego komunistycznego sądownictwa wyrosła nadzwyczajna kasta, której tak zawzięcie bronią resortowe dzieci. Jak widać, ciągłość i wspólnota interesów została zachowana.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Polska awansuje

Oficjalny awans Polski do elitarnego grona rynków rozwiniętych to z pewnością wielki sukces wizerunkowy naszego kraju. Również polskiego rządu, bo przypomnijmy, że jeszcze niedawno pan Balcerowicz wieszczył nad Wisłą gospodarczy armagedon, drugą Grecję, a tymczasem przesuwamy się do grona 25 (pozycja 23. w indeksie FTSE Russell) najbardziej rozwiniętych gospodarek świata.

Zmiana klasyfikacji naszego rynku kapitałowego to również dowód na to, że Polska jest postrzegana jako kraj stabilny, praworządny, dynamicznie się rozwijający, perspektywiczny. Słowem – świat biznesu, finansów zadaje śmiertelny cios bredniom opowiadanym przez totalną opozycję o izolacji Polski, upadku, braku inwestycji itd. Jest przeciwnie. Jesteśmy dużym europejskim rynkiem, notującym 5-proc. wzrost PKB, z wieloletnią prognozą tegoż wzrostu na poziomie ponad 4 proc., który zwłaszcza w kontekście brexitu i towarzyszących mu licznych niewiadomych, a także przy zagrożeniach kryzysowych takich państw jak Brazylia, Argentyna, Indie, Turcja, RPA – krajów dotychczas z nami konkurujących o inwestycje – jawi się jako bardzo bezpieczny, budzi zainteresowanie i zachęca do inwestycji. 

Autor jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Finansów Publicznych

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl