O bezpieczeństwie w przestrzeni powietrznej

/ mat. DO RSZ

  

W Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) odbyła się konferencja, zorganizowana wspólnie przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DORSZ) oraz Polską Agencję Żeglugi Powietrznej (PAŻP). W konferencji wzięły udział służby operacyjne, wykonujących zadania we współdziałaniu ze służbą poszukiwania i ratownictwa lotniczego (ASAR).

Jak informuje oficjalny portal DO RSZ, głównymi celami konferencji było zapoznanie z nowymi uwarunkowaniami funkcjonowania służby ASAR w Polsce, w szczególności po reorganizacji Ośrodka Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego (ARCC), które miało miejsce w styczniu br. Debatowano również na temat zmian wprowadzonych w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM), po uruchomieniu Dyspozytorni Medycznych (DM). Ponadto dyskusji poddano rozwiązania mogące przyczynić się do zwiększenia efektywności i skuteczności realizowanych wspólnie działań, w tym wzajemnej wymiany informacji o wszelkich zdarzeniach mogących mieć wpływ na uruchomienie działań przez służbę ASAR. 

Uczestnicy spotkania z uznaniem przyjęli informację o wprowadzonych przez resort obrony narodowej uaktualnieniach w dokumentach normatywnych, umożliwiających wykorzystanie Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo – Ratowniczych (LZPR), nie tylko do wypadków lotniczych, ale także innych zdarzeń, podczas których LZPR mogą zostać użyte do ratowania zdrowia i życia ludzkiego — czytamy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB), wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego (WCZK), Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR), Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), Komendy Głównej Policji (KGP), Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (KG PSP) oraz personel Cywilno – Wojskowego Ośrodka Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego (ARCC) — podaje Dowództwo Operacyjne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Remont drogi krajowej nr 11 w pow. średzkim

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/marcovanblijderveen

  

Od wtorku w powiecie średzkim (woj. wielkopolskie) prowadzony jest remont ponad 11 km drogi krajowej nr 11. W miejscu prac wprowadzony został ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości.

Wartość inwestycji przekracza 15,3 mln zł. Prace potrwają do połowy maja przyszłego roku.

Jak poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, remont prowadzony będzie na odcinkach: Środa Wlkp. – Miąskowo wraz z remontem skrzyżowania drogi krajowej z drogą gminną do Marianowa oraz Murzynówko – Krzykosy.

Wykonawca inwestycji, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Kalisz SA wykona nową nawierzchnię drogi, oznakowanie poziome oraz pionowe, uzupełni pobocza i zjazdy destruktem asfaltowym.

W miejscu prac wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 60 km/h poza terenem zabudowanym oraz do 40 km/h w terenie zabudowanym. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl