O bezpieczeństwie w przestrzeni powietrznej

/ mat. DO RSZ

  

W Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) odbyła się konferencja, zorganizowana wspólnie przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DORSZ) oraz Polską Agencję Żeglugi Powietrznej (PAŻP). W konferencji wzięły udział służby operacyjne, wykonujących zadania we współdziałaniu ze służbą poszukiwania i ratownictwa lotniczego (ASAR).

Jak informuje oficjalny portal DO RSZ, głównymi celami konferencji było zapoznanie z nowymi uwarunkowaniami funkcjonowania służby ASAR w Polsce, w szczególności po reorganizacji Ośrodka Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego (ARCC), które miało miejsce w styczniu br. Debatowano również na temat zmian wprowadzonych w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM), po uruchomieniu Dyspozytorni Medycznych (DM). Ponadto dyskusji poddano rozwiązania mogące przyczynić się do zwiększenia efektywności i skuteczności realizowanych wspólnie działań, w tym wzajemnej wymiany informacji o wszelkich zdarzeniach mogących mieć wpływ na uruchomienie działań przez służbę ASAR. 

Uczestnicy spotkania z uznaniem przyjęli informację o wprowadzonych przez resort obrony narodowej uaktualnieniach w dokumentach normatywnych, umożliwiających wykorzystanie Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo – Ratowniczych (LZPR), nie tylko do wypadków lotniczych, ale także innych zdarzeń, podczas których LZPR mogą zostać użyte do ratowania zdrowia i życia ludzkiego — czytamy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB), wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego (WCZK), Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR), Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), Komendy Głównej Policji (KGP), Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (KG PSP) oraz personel Cywilno – Wojskowego Ośrodka Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego (ARCC) — podaje Dowództwo Operacyjne.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

A ci dalej... jak nie ulica, to zagranica. Schetyna pojechał do Merkel. Po co? Wersji jest wiele

/ twitter.com/SchetynadlaPO

  

Szef Platformy Obywatelskiej udał się z wizytą do Berlina, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Spotkanie wywołało ogromne kontrowersje w Polsce, biorąc pod uwagę fakt, iż rozmowy miały oscylować wokół tematów, o których na szczeblu bilateralnym powinien dyskutować rząd i jego przedstawiciele, a nie "totalna opozycja". W sieci zawrzało.

Grzegorz Schetyna pojechał dziś do Niemiec, by spotkać się z kanclerz Angelą Merkel. Na Twitterze zamieścił informację, że rozmowy dotyczyły m.in. środków europejskich dla samorządów, Nord Stream 2 czy polityce Unii Europejskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tematy wydają się bardziej poważne. Sęk jednak w tym, że Schetyna... niewiele znaczy w polskiej polityce, jego partia nie jest bowiem przy władzy. Jest za to jednym z liderów "totalnej opozycji", która nie raz ruszała ze skargami na własny kraj do Europy.

Internauci nie pozostawili na Schetynie suchej nitki, zastanawiając się, jakim cudem polityk Platformy Obywatelskiej prowadzi rozmowy na tak wysokim szczeblu i w czyim imieniu tam występuje.

Do sprawy spotkania Schetyny z Merkel odniósł się też dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 - Ciekaw jestem, bo pytali mnie właśnie przedstawiciele Konsultacyjnej Rady Polonijnej, czy będzie Grzegorz Schetyna rozmawiał o nauczaniu języka polskiego w Niemczech, czy będzie rozmawiał o mniejszości polskiej w Niemczech, czy będzie rozmawiał o naszych interesach, czy będzie rozmawiał o interesach PO?" - pytał marszałek Senatu. - Wolałbym i chciałbym, aby zawsze każdy polityk miał i z tyłu i z przodu głowy interes Polski - interes nas Polaków i Polek - dodał.

W swoim stylu spotkanie w Berlinie skomentował też poseł WiS Adam Andruszkiewicz. On nie ma wątpliwości co do tego, jaki był prawdziwy cel wizyty Schetyny w Berlinie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl