Putin traci kontrolę

  

Cokolwiek się działo, Putin zawsze zdawał się kontrolować sytuację. Agresja na sąsiadów, prześladowania, skrytobójstwa, wojny informacyjne, szantażowanie atomem, korupcja – wszystko uchodziło mu na sucho. Ale w końcu sznurki zaczęły wymykać się z rąk. Chemiczny atak na Skripalów zakończył się kompromitacją jego służb.

Sankcji nie zniesiono, a szykują się nowe. Sytuacja gospodarcza Rosji niepokoi, więc Putin zdecydował o podniesieniu wieku emerytalnego, ale nie dla swoich. To wywołało masowe protesty. Wiele wskazuje też na to, że lada chwila utraci potężne narzędzie sprawowania rządu dusz – patriarcha Konstantynopola i prawosławni w innych krajach przestali się obawiać zadrażnień stosunków z Cerkwią moskiewską i obrali kurs na udzielenie autokefalii Cerkwi ukraińskiej. Jej usamodzielnienie się byłoby potężnym ciosem w russkij mir.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Ciemność widzę

  

Przed towarzyskim meczem z Czechami Jerzy Brzęczek zapowiadał, że zakończył się czas eksperymentów i nareszcie zagramy w optymalnym ustawieniu. Mimo pozornie niewielkiej stawki spotkania Brzęczek rzucił na południowych sąsiadów wszystko, co ma najlepsze. Doskonale wiedział, że każda porażka nie tylko psuje atmosferę wokół reprezentacji, ale podważa jego pomysł na drużynę narodową. Niestety, po raz kolejny poległ – tym razem z przeciętnym rywalem.

To nic, że nie do końca zasłużenie, że szczególnie w drugiej połowie momentami gnębiliśmy rywali niemiłosiernie, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Nawet murawa nam przeszkadzała, gdy Lewandowski fatalnie skiksował, mając przed sobą pustą bramkę. Mimo to Zbigniew Boniek robi dobrą minę do złej gry i twierdzi, że do eliminacji Euro 2020 będziemy gotowi. „Ciemność widzę, ciemność” – powtarzał w filmie „Seksmisja” jeden z bohaterów. Popularny cytat jest najlepszą puentą towarzyskiej potyczki z Czechami. Miejmy nadzieję, że światełko w tunelu widzi choć sam selekcjoner.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl