Troje Polaków w finale konkursu chopinowskiego

/ fot. pixabay

  

Znamy nazwiska sześciorga finalistów I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Połowa z nich to Polacy: Krzysztof Książek, Tomasz Ritter i Aleksandra Świgut.

W  konkursie wystartowało 30 muzyków, w  tym aż 16 z  Polski. Do  drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 15 pianistów z  siedmiu krajów (ośmiu z  Polski, dwoje z  Japonii i  po jednym z  USA, Ukrainy, Rosji, Francji i Rumunii). Poza Polakami do  finału dostali się: Dmitrij Abłogin (Rosja), Antoine de Grolée (Francja) i  Naruhiko Kawaguchi (Japonia).

Koncerty finałowe zabrzmią dziś i  jutro w  sali koncertowej Filharmonii Narodowej w  Warszawie. Uczestnikom towarzyszyć będzie Orkiestra XVIII Wieku pod batutą Grzegorza Nowaka. W  wykonaniu finalistów usłyszymy koncert fortepianowy e-moll oraz pięciokrotnie koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina. Zwycięzcę konkursu poznamy w  czwartek późnym wieczorem.

NIE PRZEGAP: Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spowodował wypadek będąc "na bani". Trafił do aresztu

/ malopolska.policja.gov.pl

  

12 listopada 2018 r. nad ranem, w miejscowości Kościelisko, kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w betonowo-kamienny murek. W wyniku uderzenia, 24-letnia pasażerka doznała poważnych obrażeń ciała. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, strażacy i załoga pogotowia ratunkowego.

W początkowej fazie czynności wykonywanych w związku ze zdarzeniem, istniały wątpliwości co do osoby prowadzącej samochód. Ostatecznie ustalono, że kierującym był 30-latek bez stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna „wydmuchał” ponad 1 promil alkoholu i został przez policjantów zatrzymany. Samochód został zabezpieczony do  szczegółowych oględzin.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Zakopanem zastosował wobec kierującego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za spowodowanie wypadku, w wyniku którego inna osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Z kolei prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl