Amerykański raper i celebryta Kanye West chce zostać prezydentem. "Traktuje to poważnie"

/ By Renan Facciolo - Kanye West - SWU Music & Arts, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18137550

  

Amerykański raper Kanye West - mąż celebrytki Kim Kardashian - od dłuższego czasu wspominał, że chciałby wystartować w wyborach prezydenckich. Wczoraj opublikował na Twitterze wymowny wpis: 2024 - w tym roku Amerykanie będą wybierali prezydenta na kolejną kadencję.

Przyjaciel rapera John Legend uważa, że West traktuje start w wyborach „bardzo poważnie”.

– Powtarzał to wielokrotnie – przekonywał. 

Legend w rozmowie z amerykańskim blogerem Donem Woottonem przyznał, że nie wie do jakiej partii Kanye chciałby dołączyć.

– Nigdy w rozmowie ze mną tego nie deklarował – powiedział John Legend, oceniając, że być może West zdecyduje się być kandydatem niezależnym. 

Kanye West nie ukrywa, że jest zwolennikiem Donalda Trumpa.

W jednym z wywiadów zdradził swoje plany względem USA. Chciałby poprawić stan służby zdrowia.

– Jedną z najważniejszych rzeczy jest przemysł medyczny. Zrobię wszystko, by rozkwitł – mówił raper.

West zapewnia, że nie ma zamiaru zajmować się polityką dla pieniędzy, gdyż tych ma pod dostatkiem. Chciałby się za to przyczynić do zacierania podziałów i przekonać ludzi, że „wszyscy jesteśmy jedną rasą”

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CNN, niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Łomża: punkt dla chorych na nowotwory

/ Arkadiusz Zarzecki

  

Wszechstronną opiekę rehabilitacyjną, by wracać na rynek pracy, dostaną w Łomży (Podlaskie) pacjenci z chorobą onkologiczną. W szpitalu wojewódzkim otwarto tam punkt konsultacyjny rehabilitacji. To element programu realizowanego przez Białostockie Centrum Onkologii (BCO).

Oba szpitale podlegają samorządowi województwa podlaskiego.

Takie punkty konsultacji działają już także w BCO, szpitalu ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem, sanatorium uzdrowiskowym w Augustowie - poinformowano na konferencji prasowej w łomżyńskim szpitalu.

Punkty powstały w ramach "Programu rehabilitacji osób z chorobą onkologiczną ułatwiającego powrót do pracy", który realizuje BCO - jedyny szpital onkologiczny w Podlaskiem. Program jest dofinansowany z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 z puli na "Aktywne i zdrowe starzenie się". BCO wdraża go wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku i szpitalem w Wysokiem Mazowieckiem. Łączna wartość programu to 9,5 mln zł.

Jak przypomina Białostockie Centrum Onkologii, główny cel programu to rehabilitacja zawodowa, ale także psychologiczna osób po chorobie onkologicznej, by mogły skuteczniej wracać na rynek pracy. Z pomocy mogą korzystać mieszkańcy województwa podlaskiego w wieku 20-64 lata, u których rozpoznano raka od 2016 r. Mogą liczyć na turnusy rehabilitacyjne (kilkudniowe w różnej formie: stacjonarnej, ambulatoryjnej), rehabilitację społeczną, pomoc psychologiczną.

Członek zarządu województwa podlaskiego Stefan Krajewski powiedział dziennikarzom, że punkty konsultacyjne są w różnych miejscach w regionie.

Dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży Roman Nojszewski podkreślił wagę pomocy pacjentom "w tak ciężkim momencie, w którym czasami człowiek nie wie, co ze sobą zrobić". "A taka pomoc, taki punkt konsultacyjny, współpraca z Białostockim Centrum Onkologii (...) daje taką możliwość" - dodał. Przypomniał, że program będzie realizowany do 2021 r.

Nojszewski wskazał że pomoc jest udzielana nie tylko na kilka miesięcy, bo przypadków chorób nowotworowych jest coraz więcej.

Lekarz Małgorzata Wagner-Oleszczuk, koordynator pionu onkologii w szpitalu wojewódzkim w Łomży, wskazała, że program ma innowacyjny charakter. "Czegoś takiego tutaj do tej pory nie mieliśmy, nie robiliśmy. Zainteresowanie jest duże" - mówiła. Dodała, że pomoc jest kompleksowa. "Poza leczeniem jest jeszcze pomoc psychologiczna, rehabilitacyjna. Jest to na pewno bardzo ważne w obecnym świecie" - dodała Wagner-Oleszczuk.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl