To już 24. "Marsz jamników"

/ twitter.com/@krakow_pl

  

Przez Kraków przeszedł radosny i merdający – jak określają organizatorzy – 24. "Marsz jamników". Jamniki i ich właściciele pokonali trasę spod Barbakanu ulicą Floriańską na Rynek Główny, gdzie odbyły się konkursy, zabawy i wybory najbardziej perfekcyjnej pary tegorocznego marszu.

Maszerującym przez Kraków jamnikom i ich właścicielom towarzyszyła marszowym rytmem Orkiestra Wieniawa.

W tegorocznym konkursie wybrana została najbardziej perfekcyjna para "Marszu jamników 2018". Kandydatów do finału wypatrywali behawioryści podczas całego przemarszu. Ostatecznie o tytuł zawalczyło na scenie pod Ratuszem pięć zespołów, składających się z psa i jego właściciela.

Zwycięzcami konkursu okazali się Miłosz i jego 5-letnia jamniczka Sherry, którzy przyjechali z Chorzowa. Okazali się być najbardziej zgranym zespołem, rozumiejącym się bez słów, i najbardziej podobnym do siebie nawzajem. Szalę zwycięstwa przeważył pan Miłosz, rozpuszczając swobodnie swoje długie do ramion włosy i pozując z długouchą Sherry.

Na scenie zaprezentowała się również nestorka marszów, obchodząca w niedzielę 19. urodziny jamniczka Mimi.

W marszu uczestniczyły jamniki z Krakowa, całej Polski i z zagranicy. Niektóre były zabawnie przebrane, inne przyozdobione jedynie odświętną wstążeczką. Były też psy innych ras.

Dodatkowo właściciele i miłośnicy psów mogli skorzystać w rozstawionych na Rynku namiotach z bezpłatnych porad, m.in. weterynarza, dietetyka zwierzęcego, behawiorysty, instruktora szkolenia psów i zoofizjoterapeuty. Mogli także bezpłatnie ostrzyc oraz zaczipować psa i zarejestrować go w międzynarodowej bazie danych Safe-Animal.

Na stoiskach dyżurowali także policjanci "Zielonej Strefy" małopolskiej policji i wolontariusze Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym.

Organizatorzy marszu i jego uczestnicy nie zapominali także o psach samotnych i porzuconych. Na scenie pod Ratuszem przeprowadzono także finał kolejnej edycji akcji adopcyjnej Radia Kraków "Pieskie życie zmieniamy na dobre". W trakcie trwania imprezy pięć psów z małopolskich schronisk znalazło nowy dom.

Na jednym ze stoisk prowadzona była zbiórka karmy dla psów z małopolskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach.

Krakowskie "Marsze Jamników" od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno właścicieli psów, jak i turystów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spowodował wypadek będąc "na bani". Trafił do aresztu

/ malopolska.policja.gov.pl

  

12 listopada 2018 r. nad ranem, w miejscowości Kościelisko, kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w betonowo-kamienny murek. W wyniku uderzenia, 24-letnia pasażerka doznała poważnych obrażeń ciała. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, strażacy i załoga pogotowia ratunkowego.

W początkowej fazie czynności wykonywanych w związku ze zdarzeniem, istniały wątpliwości co do osoby prowadzącej samochód. Ostatecznie ustalono, że kierującym był 30-latek bez stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna „wydmuchał” ponad 1 promil alkoholu i został przez policjantów zatrzymany. Samochód został zabezpieczony do  szczegółowych oględzin.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Zakopanem zastosował wobec kierującego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za spowodowanie wypadku, w wyniku którego inna osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Z kolei prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl