Mocny apel Tomasza Sakiewicza. Nie pozwólmy na fałszowanie wyborów!

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Fałszowanie wyborów jest ciężkim przestępstwem i zapowiedzmy taką postawę, że w tym roku, w te wybory nikt z nas na nie nie pozwoli. Jeśli dowiemy się o fałszerstwie, zobaczymy - filmujmy, dokumentujmy, zgłaszajmy do organów ścigania - apeluje redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

Premier Polski w wyłącznym wywiadzie dla Telewizji Republika, którego udzielił na Forum w Krynicy, zaapelował o pilnowanie wyborów. 

PiS rządzi już prawie trzy lata - ma służby specjalne, policję - a jednak premier obawia się, że ktoś mógłby sfałszować wybory albo nieuczciwie na nie wpływać. 

Wszyscy wiemy, że władza w komisjach, w niewielkich gminach, tam gdzie się sprawdza wyniki wyborcze, tak naprawdę to jest władza lokalnych sitw, bardzo często powiązanych z PSL, postkomunistami, czasem z PO. Te sitwy nie chcą oddać władzy i wielokrotnie dochodziło do nadużyć. Wyniki, których frekwencja przekraczała 100 proc., dosypywanie do urn, dawanie dodatkowych znaczków na kartach - to wszystko widzieliśmy, pewnie wielu z Państwa miało z tym do czynienia.

Zgłoszenia do sądów, na policję, nic nie dawały. Uznawano, że nie miało to wpływu na wybory. Prawie nigdy nie unieważniono wyborów, nawet przy tak ogromnym fałszerstwie, jakie miało miejsce 4 lata temu, kiedy jedna z partii dostała prawdopodobnie trzykrotnie większy wynik, niż należało jej się to z normalnego rozkładu poparcia. 

Musimy wszyscy się angażować, stać się mężami zaufania, zaangażować się w ruch kontroli wyborów. Kluby "Gazety Polskiej" będą w tym pomagać, także można zgłosić się do miejscowego Klubu "GP" z prośbą o współpracę, jeżeli ktoś chce się zaangażować. Ale przede wszystkim: widzimy gdzieś nieprawidłowość, proszę to zgłaszać na policję, proszę to zgłaszać do prokuratury, bo to wszystko są przestępstwa. Fałszowanie wyborów jest ciężkim przestępstwem i zapowiedzmy taką postawę, że w tym roku, w te wybory nikt z nas na nie nie pozwoli. Jeśli dowiemy się o fałszerstwie, zobaczymy - filmujmy, dokumentujmy, zgłaszajmy do organów ścigania. 

Cały apel Tomasza Sakiewicza:

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

A ci dalej... jak nie ulica, to zagranica. Schetyna pojechał do Merkel. Po co? Wersji jest wiele

/ twitter.com/SchetynadlaPO

  

Szef Platformy Obywatelskiej udał się z wizytą do Berlina, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Spotkanie wywołało ogromne kontrowersje w Polsce, biorąc pod uwagę fakt, iż rozmowy miały oscylować wokół tematów, o których na szczeblu bilateralnym powinien dyskutować rząd i jego przedstawiciele, a nie "totalna opozycja". W sieci zawrzało.

Grzegorz Schetyna pojechał dziś do Niemiec, by spotkać się z kanclerz Angelą Merkel. Na Twitterze zamieścił informację, że rozmowy dotyczyły m.in. środków europejskich dla samorządów, Nord Stream 2 czy polityce Unii Europejskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tematy wydają się bardziej poważne. Sęk jednak w tym, że Schetyna... niewiele znaczy w polskiej polityce, jego partia nie jest bowiem przy władzy. Jest za to jednym z liderów "totalnej opozycji", która nie raz ruszała ze skargami na własny kraj do Europy.

Internauci nie pozostawili na Schetynie suchej nitki, zastanawiając się, jakim cudem polityk Platformy Obywatelskiej prowadzi rozmowy na tak wysokim szczeblu i w czyim imieniu tam występuje.

Do sprawy spotkania Schetyny z Merkel odniósł się też dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 - Ciekaw jestem, bo pytali mnie właśnie przedstawiciele Konsultacyjnej Rady Polonijnej, czy będzie Grzegorz Schetyna rozmawiał o nauczaniu języka polskiego w Niemczech, czy będzie rozmawiał o mniejszości polskiej w Niemczech, czy będzie rozmawiał o naszych interesach, czy będzie rozmawiał o interesach PO?" - pytał marszałek Senatu. - Wolałbym i chciałbym, aby zawsze każdy polityk miał i z tyłu i z przodu głowy interes Polski - interes nas Polaków i Polek - dodał.

W swoim stylu spotkanie w Berlinie skomentował też poseł WiS Adam Andruszkiewicz. On nie ma wątpliwości co do tego, jaki był prawdziwy cel wizyty Schetyny w Berlinie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl