Mocny apel Tomasza Sakiewicza. Nie pozwólmy na fałszowanie wyborów!

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Fałszowanie wyborów jest ciężkim przestępstwem i zapowiedzmy taką postawę, że w tym roku, w te wybory nikt z nas na nie nie pozwoli. Jeśli dowiemy się o fałszerstwie, zobaczymy - filmujmy, dokumentujmy, zgłaszajmy do organów ścigania - apeluje redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

Premier Polski w wyłącznym wywiadzie dla Telewizji Republika, którego udzielił na Forum w Krynicy, zaapelował o pilnowanie wyborów. 

PiS rządzi już prawie trzy lata - ma służby specjalne, policję - a jednak premier obawia się, że ktoś mógłby sfałszować wybory albo nieuczciwie na nie wpływać. 

Wszyscy wiemy, że władza w komisjach, w niewielkich gminach, tam gdzie się sprawdza wyniki wyborcze, tak naprawdę to jest władza lokalnych sitw, bardzo często powiązanych z PSL, postkomunistami, czasem z PO. Te sitwy nie chcą oddać władzy i wielokrotnie dochodziło do nadużyć. Wyniki, których frekwencja przekraczała 100 proc., dosypywanie do urn, dawanie dodatkowych znaczków na kartach - to wszystko widzieliśmy, pewnie wielu z Państwa miało z tym do czynienia.

Zgłoszenia do sądów, na policję, nic nie dawały. Uznawano, że nie miało to wpływu na wybory. Prawie nigdy nie unieważniono wyborów, nawet przy tak ogromnym fałszerstwie, jakie miało miejsce 4 lata temu, kiedy jedna z partii dostała prawdopodobnie trzykrotnie większy wynik, niż należało jej się to z normalnego rozkładu poparcia. 

Musimy wszyscy się angażować, stać się mężami zaufania, zaangażować się w ruch kontroli wyborów. Kluby "Gazety Polskiej" będą w tym pomagać, także można zgłosić się do miejscowego Klubu "GP" z prośbą o współpracę, jeżeli ktoś chce się zaangażować. Ale przede wszystkim: widzimy gdzieś nieprawidłowość, proszę to zgłaszać na policję, proszę to zgłaszać do prokuratury, bo to wszystko są przestępstwa. Fałszowanie wyborów jest ciężkim przestępstwem i zapowiedzmy taką postawę, że w tym roku, w te wybory nikt z nas na nie nie pozwoli. Jeśli dowiemy się o fałszerstwie, zobaczymy - filmujmy, dokumentujmy, zgłaszajmy do organów ścigania. 

Cały apel Tomasza Sakiewicza:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niezrozumiałe zachowanie Owsiaka na sali sądowej. "Mam na szyi śmieć?" - grzmiał przesłuchiwany

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jerzy Owsiak, który pojawił się w czwartek w sądzie z zawieszonym na koszulce Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski otrzymanym w 2011 r., był wyjątkowo podekscytowany.  - Mam na szyi śmieć? Otrzymałem go od prezydenta RP (...) Jak mogła w ten sposób traktować obywateli RP? - grzmiał na sali. Sędzia sugerował przerwę.

Chodzi o proces, w którym poseł PiS Krystyna Pawłowicz domaga się przeprosin na profilach Owsiaka w portalach społecznościowych oraz na stronie kreciola.tv, a także 50 tys. zł zadośćuczynienia za zniesławienie.

"Sąd dwukrotnie zwracał J. Owsiakowi uwagę, by nie krzyczał do sądu i uspokoił się, proponując nawet przerwę dla niego"

- napisała Pawłowicz na Twitterze po zakończeniu rozprawy.

Przebieg tego emocjonującego przesłuchania zostało zarejestrowane.

Mam na sobie order. Krzyż komandorski. Taki sam jak ma ten człowiek. Pani Krystyna Pawłowicz nazwała go śmieciem. Ja mam na szyi śmieć? Otrzymałem go od prezydenta RP (...) Jak mogła w ten sposób traktować obywateli RP? To są melodie obywatele tego kraju, który został tak poniżony

- krzyczał wzburzony Owsiak. 

Zareagował sędzia: "Jeżeli chce pan chwilę przerwy"....

- Nie, już jestem spokojny wysoki sądzie, jestem spokojny i proszę mnie dalej pytać

- padła odpowiedź.

Zobaczcie nagranie! Wklejamy film z Twittera sugerujący, że Owsiak może być w stanie nietrzeźwym. Choć zachowanie przesłuchiwanego jest w naszej ocenie niezrozumiałe, my takiego zadania nie podzielamy.

Sędzia Krzysztof Świderski odroczył ogłoszenie wyroku o dwa tygodnie, do 29 listopada.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl