Polski patent na zieloną energię. Nasze Studio z Forum Ekonomicznego w Krynicy

/ diego_torres

  

Temat ciekawy, ważny, ale wciąż jeszcze mało znany. Tym większa konieczność, by o nim rozmawiać i go promować. Biogazownie to szansa nie tylko na konkretny biznesowy i energetyczny zysk, ale również na czystszą Polskę. O tym wszystkim porozmawiamy w naszym studiu wprost z Krynicy-Zdroju, gdzie trwa właśnie XVIII edycja Forum Ekonomicznego.

Biogazownie to polski patent na zieloną energię. Energetyka rozproszona jest obecna i mocno akcentowana w strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Inwestycje w OZE, oparte na unijnych funduszach publicznych o raz finansowaniu komercyjnym czynią biogazownie miejscem inwestycji krajowego kapitału. Biogazownie to z jednej strony nowe miejsca pracy poza aglomeracjami, z drugiej wzrost bezpieczeństwa ekologicznego naszego kraju. Sektor biogazowy jest elementem gospodarki niskoemisyjnej, dlatego warto, by nasze ustawodawstwo celnie ten sektor wspierało.

O tym wszystkim porozmawiamy z gośćmi w naszym studiu, a będą nimi:
- Artur Zawisza, wiceprezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego
- Dariusz Bojsza, prezes Zarządu Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności
- Aleksander Duch, przewodniczący Zarządu Polskie Stowarzyszenie Producentów Biogazu Rolniczego
- Beata Matecka z Polskiego Stowarzyszenia Ekspertów i Asesorów Funduszy Unii Europejskiej
- Sylwia Koch-Kopyszko, prezes Zarządu Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności  
- Przemysław Pytlak, radca prawny

Zapraszamy do oglądania naszego Studia Stream1. Transmisja od godziny 14:30:

 

Poniżej transmisja z panelu dyskusyjnego organizowanego przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy:

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

A ci dalej... jak nie ulica, to zagranica. Schetyna pojechał do Merkel. Po co? Wersji jest wiele

/ twitter.com/SchetynadlaPO

  

Szef Platformy Obywatelskiej udał się z wizytą do Berlina, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Spotkanie wywołało ogromne kontrowersje w Polsce, biorąc pod uwagę fakt, iż rozmowy miały oscylować wokół tematów, o których na szczeblu bilateralnym powinien dyskutować rząd i jego przedstawiciele, a nie "totalna opozycja". W sieci zawrzało.

Grzegorz Schetyna pojechał dziś do Niemiec, by spotkać się z kanclerz Angelą Merkel. Na Twitterze zamieścił informację, że rozmowy dotyczyły m.in. środków europejskich dla samorządów, Nord Stream 2 czy polityce Unii Europejskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tematy wydają się bardziej poważne. Sęk jednak w tym, że Schetyna... niewiele znaczy w polskiej polityce, jego partia nie jest bowiem przy władzy. Jest za to jednym z liderów "totalnej opozycji", która nie raz ruszała ze skargami na własny kraj do Europy.

Internauci nie pozostawili na Schetynie suchej nitki, zastanawiając się, jakim cudem polityk Platformy Obywatelskiej prowadzi rozmowy na tak wysokim szczeblu i w czyim imieniu tam występuje.

Do sprawy spotkania Schetyny z Merkel odniósł się też dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 - Ciekaw jestem, bo pytali mnie właśnie przedstawiciele Konsultacyjnej Rady Polonijnej, czy będzie Grzegorz Schetyna rozmawiał o nauczaniu języka polskiego w Niemczech, czy będzie rozmawiał o mniejszości polskiej w Niemczech, czy będzie rozmawiał o naszych interesach, czy będzie rozmawiał o interesach PO?" - pytał marszałek Senatu. - Wolałbym i chciałbym, aby zawsze każdy polityk miał i z tyłu i z przodu głowy interes Polski - interes nas Polaków i Polek - dodał.

W swoim stylu spotkanie w Berlinie skomentował też poseł WiS Adam Andruszkiewicz. On nie ma wątpliwości co do tego, jaki był prawdziwy cel wizyty Schetyny w Berlinie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl