Razem znaczy więcej - o budowaniu wizerunku Polski w świecie. Na żywo z Krynicy

/ niezalezna.pl

  

Trwa Forum Ekonomiczne w Krynicy. To malownicze miasteczko na kilka dni zamieniło się więc w prawdziwą europejską stolicę biznesu. Około czterech tysięcy gości - polityków, samorządowców, dziennikarzy, a także ludzi ze świata biznesu, kultury i sztuki rozmawia, wymienia poglądy i uczestniczy w różnego rodzaju panelach i debatach. My też jesteśmy na miejscu i zapraszamy Was na nasze TRANSMISJE NA ŻYWO z drugiego dnia imprezy.

To właśnie w Krynicy od wtorku zapadają najważniejsze decyzje w świecie ekonomii. Nic więc dziwnego, że zjechali się tu - i wciąż zjeżdżają - przedstawiciele władz rządowych i reprezentanci największych polskich firm, w tym spółek Skarbu Państwa. W związku z tym zapraszamy dziś na transmisję z panelu dotyczącego współpracy tych spółek na rzecz budowania dobrego wizerunku naszego kraju za granicą pt: "Razem znaczy więcej".

Trudno nie zauważyć, że poza celami biznesowymi spółki Skarbu Państwa powinny odgrywać rolę ambasadora Polski w świecie. Czy tak rzeczywiście jest? Te firmy to przecież nasz ogromny potencjał, który należy wykorzystać w budowaniu i wzmacnianiu dobrego wizerunku polskiej gospodarki i  przedsiębiorczości za granicą. Prelegenci panelu - przedstawiciele PKN Orlen, Grupy Lotos, PLL LOT, Banku Pekao SA i PGNiG opowiedzą o przykładach dobrej współpracy, które są dowodem na to, że razem można osiągnąć więcej, zyskać siłę, aby skutecznie zaistnieć na arenie międzynarodowej z pozytywnym odbiorem polskich marek.

Wcześniej zapraszamy do obejrzenia transmisji ze specjalnego briefingu prasowego PKN Orlen, którego prezes zapowiedział już podczas tegorocznego Forum, że spółka będzie starała się utrzymywać ceny detaliczne benzyny mimo zmiennych warunków makro. - Nie jesteśmy monopolistami, nie możemy sami podnosić cen. Chcemy zarabiać nieco inaczej, przez zwiększanie wolumenu, a nie poprzez zarabianie na jednostce - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. 

Transmisje z drugiego dnia Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju:

- briefing PKN Orlen (początek o godz. 13.00)

- panel "Razem znaczy więcej - współpraca spółek Skarbu Państwa na rzecz budowania wizerunku Polski za granicą" (początek godz. 17.15) 

   

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

A ci dalej... jak nie ulica, to zagranica. Schetyna pojechał do Merkel. Po co? Wersji jest wiele

/ twitter.com/SchetynadlaPO

  

Szef Platformy Obywatelskiej udał się z wizytą do Berlina, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Spotkanie wywołało ogromne kontrowersje w Polsce, biorąc pod uwagę fakt, iż rozmowy miały oscylować wokół tematów, o których na szczeblu bilateralnym powinien dyskutować rząd i jego przedstawiciele, a nie "totalna opozycja". W sieci zawrzało.

Grzegorz Schetyna pojechał dziś do Niemiec, by spotkać się z kanclerz Angelą Merkel. Na Twitterze zamieścił informację, że rozmowy dotyczyły m.in. środków europejskich dla samorządów, Nord Stream 2 czy polityce Unii Europejskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tematy wydają się bardziej poważne. Sęk jednak w tym, że Schetyna... niewiele znaczy w polskiej polityce, jego partia nie jest bowiem przy władzy. Jest za to jednym z liderów "totalnej opozycji", która nie raz ruszała ze skargami na własny kraj do Europy.

Internauci nie pozostawili na Schetynie suchej nitki, zastanawiając się, jakim cudem polityk Platformy Obywatelskiej prowadzi rozmowy na tak wysokim szczeblu i w czyim imieniu tam występuje.

Do sprawy spotkania Schetyny z Merkel odniósł się też dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 - Ciekaw jestem, bo pytali mnie właśnie przedstawiciele Konsultacyjnej Rady Polonijnej, czy będzie Grzegorz Schetyna rozmawiał o nauczaniu języka polskiego w Niemczech, czy będzie rozmawiał o mniejszości polskiej w Niemczech, czy będzie rozmawiał o naszych interesach, czy będzie rozmawiał o interesach PO?" - pytał marszałek Senatu. - Wolałbym i chciałbym, aby zawsze każdy polityk miał i z tyłu i z przodu głowy interes Polski - interes nas Polaków i Polek - dodał.

W swoim stylu spotkanie w Berlinie skomentował też poseł WiS Adam Andruszkiewicz. On nie ma wątpliwości co do tego, jaki był prawdziwy cel wizyty Schetyny w Berlinie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl