Razem znaczy więcej - o budowaniu wizerunku Polski w świecie. Na żywo z Krynicy

/ niezalezna.pl

  

Trwa Forum Ekonomiczne w Krynicy. To malownicze miasteczko na kilka dni zamieniło się więc w prawdziwą europejską stolicę biznesu. Około czterech tysięcy gości - polityków, samorządowców, dziennikarzy, a także ludzi ze świata biznesu, kultury i sztuki rozmawia, wymienia poglądy i uczestniczy w różnego rodzaju panelach i debatach. My też jesteśmy na miejscu i zapraszamy Was na nasze TRANSMISJE NA ŻYWO z drugiego dnia imprezy.

To właśnie w Krynicy od wtorku zapadają najważniejsze decyzje w świecie ekonomii. Nic więc dziwnego, że zjechali się tu - i wciąż zjeżdżają - przedstawiciele władz rządowych i reprezentanci największych polskich firm, w tym spółek Skarbu Państwa. W związku z tym zapraszamy dziś na transmisję z panelu dotyczącego współpracy tych spółek na rzecz budowania dobrego wizerunku naszego kraju za granicą pt: "Razem znaczy więcej".

Trudno nie zauważyć, że poza celami biznesowymi spółki Skarbu Państwa powinny odgrywać rolę ambasadora Polski w świecie. Czy tak rzeczywiście jest? Te firmy to przecież nasz ogromny potencjał, który należy wykorzystać w budowaniu i wzmacnianiu dobrego wizerunku polskiej gospodarki i  przedsiębiorczości za granicą. Prelegenci panelu - przedstawiciele PKN Orlen, Grupy Lotos, PLL LOT, Banku Pekao SA i PGNiG opowiedzą o przykładach dobrej współpracy, które są dowodem na to, że razem można osiągnąć więcej, zyskać siłę, aby skutecznie zaistnieć na arenie międzynarodowej z pozytywnym odbiorem polskich marek.

Wcześniej zapraszamy do obejrzenia transmisji ze specjalnego briefingu prasowego PKN Orlen, którego prezes zapowiedział już podczas tegorocznego Forum, że spółka będzie starała się utrzymywać ceny detaliczne benzyny mimo zmiennych warunków makro. - Nie jesteśmy monopolistami, nie możemy sami podnosić cen. Chcemy zarabiać nieco inaczej, przez zwiększanie wolumenu, a nie poprzez zarabianie na jednostce - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. 

Transmisje z drugiego dnia Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju:

- briefing PKN Orlen (początek o godz. 13.00)

- panel "Razem znaczy więcej - współpraca spółek Skarbu Państwa na rzecz budowania wizerunku Polski za granicą" (początek godz. 17.15) 

   

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niezrozumiałe zachowanie Owsiaka na sali sądowej. "Mam na szyi śmieć?" - grzmiał przesłuchiwany

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jerzy Owsiak, który pojawił się w czwartek w sądzie z zawieszonym na koszulce Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski otrzymanym w 2011 r., był wyjątkowo podekscytowany.  - Mam na szyi śmieć? Otrzymałem go od prezydenta RP (...) Jak mogła w ten sposób traktować obywateli RP? - grzmiał na sali. Sędzia sugerował przerwę.

Chodzi o proces, w którym poseł PiS Krystyna Pawłowicz domaga się przeprosin na profilach Owsiaka w portalach społecznościowych oraz na stronie kreciola.tv, a także 50 tys. zł zadośćuczynienia za zniesławienie.

"Sąd dwukrotnie zwracał J. Owsiakowi uwagę, by nie krzyczał do sądu i uspokoił się, proponując nawet przerwę dla niego"

- napisała Pawłowicz na Twitterze po zakończeniu rozprawy.

Przebieg tego emocjonującego przesłuchania zostało zarejestrowane.

Mam na sobie order. Krzyż komandorski. Taki sam jak ma ten człowiek. Pani Krystyna Pawłowicz nazwała go śmieciem. Ja mam na szyi śmieć? Otrzymałem go od prezydenta RP (...) Jak mogła w ten sposób traktować obywateli RP? To są melodie obywatele tego kraju, który został tak poniżony

- krzyczał wzburzony Owsiak. 

Zareagował sędzia: "Jeżeli chce pan chwilę przerwy"....

- Nie, już jestem spokojny wysoki sądzie, jestem spokojny i proszę mnie dalej pytać

- padła odpowiedź.

Zobaczcie nagranie! Wklejamy film z Twittera sugerujący, że Owsiak może być w stanie nietrzeźwym. Choć zachowanie przesłuchiwanego jest w naszej ocenie niezrozumiałe, my takiego zadania nie podzielamy.

Sędzia Krzysztof Świderski odroczył ogłoszenie wyroku o dwa tygodnie, do 29 listopada.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl