„Mieszkał u Ruskich, a u nas przygwiazdorzył” Zobacz, jak raper z Ursynowa miażdży Donatana! FILM

/ mat. arch. Wywiad z Chuliganem

  

- Jak ktoś chodzi do telewizji takich jak TVN, to nie ma żadnych wątpliwości, która to jest strona barykady i co chodzi w tej muzyce – mówi o Donatanie Grzegorz „Sobiepan” Federowicz, lider najstarszej grupy grającej patriotyczny rap w Polsce - Zjednoczony Ursynów. Pół-Rosjanin Donatan negatywnie wypowiada się o wierze katolickiej. Zdaniem „Sobiepana” to absurd. – To ona pomogła nam przetrwać zsyłki na Sybir, pomagała Żołnierzom Wyklętym w lesie, powstańcom na barykadach Warszawy – mówi. Zobacz PONIŻEJ FILM, na którym polski raper odpowiada Donatanowi.

„Sobiepan”, wywodzący się z ruchu kibiców Legii Warszawa, który grał koncerty m. in. z węgierską Karpatią odnosi się też do popisów pewnego wideoblogera, zawodowego aktora: - Nie wiem, czy pan Jabłonow jest zwyczajną matrioszką, czy po prostu czubkiem.

Przypomnijmy, iż Donatan nazywa siebie „Słowianinem eksterytorialnym”. „Jestem zwolennikiem poglądu, że wszyscy Słowianie powinni trzymać się razem. Czy to jest na rękę Rosji? Nie, to jest na rękę wszystkim Słowianom” – stwierdził w jednym z wywiadów. Wypowiedział się też na temat katolicyzmu: „Nie po drodze mi z jego założeniami, z historią tego Kościoła”.

- Donatan przyjechał z Rosji parę lat temu, całe życie mieszkał u Ruskich. Nagle przygwiazdorzył tutaj, zrobił typowo słowiańską płytę „Równonoc” – powiedział „Sobiepan” w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika. Odniósł się do propagowania „tożsamościowej” twórczości Donatana przez antypolskie media: - Jak ktoś chodzi do telewizji takich jak TVN, to nie ma żadnych wątpliwości, która to jest strona barykady. Generalnie chodzi o wyświetlenia, o kasę, o biznes. Nasz rap jest całkiem inny, to nie chodzi o kasę, o biznes, tu chodzi o przesłanie i o sprawiedliwość. O prawdę.

Co lider Zjednoczonego Ursynowa sądzi o Rosji?

- Pamiętamy carat, pamiętamy zabory, pamiętam jak padł carat rewolucję październikową, pamiętamy komunę. Kto teraz stoi na czele tego państwa? Rosja to państwo gangstersko-mafijne, na czele którego stoi oficer KGB. Pytany o zachodnie partie narodowe, pozytywnie nastawione do Rosji powiedział: - Oni nie poczuli tego czerwonego bata na swoim grzbiecie.

Twórca najstarszego zespołu grającego rap patriotyczny odniósł się także do ataków na katolicyzm:

-Jestem człowiekiem wierzącym i uważam, że każdy człowiek znający naszą historię wie, że wiara na przestrzeni wieków bardzo pomagała nam, jako Polakom przetrwać najczarniejsze okresy – zabory, zsyłki na Sybir, wysyłki do obozów koncentracyjnych. Nasza wiara pomagała Żołnierzom Wyklętym w lesie, powstańcom na barykadach Warszawy. Nie zamierzam wyrzec się naszej, rzymsko-katolickiej wiary, tylko dlatego że jest na nią bardzo duża nagonka.

Obejrzyj poniżej ostre wypowiedzi polskiego rapera, o Donatanie mówi około 42 minut.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto zlecił mord dziennikarki, która tropiła korupcję? Śledztwo na "bardzo delikatnym etapie"

Daphne Caruany Galizii / youtube.com/print screen

  

Na Malcie policja ustaliła tożsamość co najmniej trzech obywateli tego kraju, którzy ponad rok temu zorganizowali zabójstwo dziennikarki Daphne Caruany Galizii, piszącej o korupcji w najwyższych kręgach maltańskich władz.

"The Sunday Times of Malta" nie ujawnia ich nazwisk, tylko przytacza słowa wysokiego rangą oficera prowadzącego śledztwo, który miał powiedzieć, że dochodzenie "osiągnęło bardzo delikatny etap".

Rodzina zamordowanej dziennikarki mówi, że nie została "formalnie" poinformowana o postępie dochodzenia.

[polecam:http://niezalezna.pl/210441-osmiu-zatrzymanych-ws-zabojstwa-dziennikarki]

16 października 2017 samochód Caruany Galizii został wysadzony w powietrze w pobliżu jej domu w północnej części Malty. Dziennikarka zginęła na miejscu.

53-letnia autorka popularnego blogu ujawniała najciemniejsze aspekty maltańskiej polityki, koncentrując się na przypadkach korupcji wśród miejscowych polityków, nie wahając się wskazać na żonę premiera Malty Josepha Muscata. Atakowała premiera, a także szefa opozycji Adriana Delię. Pisała o maltańskich gangsterach i handlarzach narkotyków. Prowadziła też dochodzenie w sprawie Panama Papers i obnażyła powiązania między głównymi politykami i spółkami-krzakami. Opublikowała ponad 20 tys. artykułów potępiających nadużycia władzy, przypadki korupcji i niewłaściwego administrowania.

[polecam:http://niezalezna.pl/212879-szef-ifj-ataki-i-grozby-wobec-dziennikarzy-staly-sie-powszechne]

Śmierć Caruany Galizii, którą czasami nazywano "jednoosobową Wikileaks", wywołała ogromne poruszenie nie tylko na Malcie, ale także poza jej granicami.

Źródła, na które powołuje się maltańska gazeta, nie podały, ile jeszcze czasu może trwać dochodzenie i czy doszło do nowych aresztowań, jak również z jakich kręgów - czy to przestępczych, czy biznesowych bądź politycznych pochodzą organizatorzy morderstwa.

Trzech podejrzanych o popełnienie morderstwa znajduje się od niemal roku w areszcie. Mieli oni podłożyć bombę w samochodzie dziennikarki i odpalić zdalnie. Twierdzą, że są niewinni.

"The Sunday Times of Malta" napisał, powód morderstwa pozostaje nieznany, a śledczy uważają, że organizatorzy kierowali się różnymi pobudkami; razem wynajęli trzech oskarżonych już siedzących w areszcie.

Aresztowana trójka prowadziła wystawny tryb życia, chociaż wszyscy troje byli bezrobotni, posiadali luksusowe samochody, posyłali dzieci do prywatnych szkół i grali o duże stawki w maltańskich kasynach. Według źródeł gazety jakiś czas temu zaświtała nadzieja, że jeden z nich zacznie współpracować ze śledczymi. Ale wszyscy siedzą jak ze zasznurowanymi ustami - napisał "The Sunday Times of Malta".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl