Gersdorf nadal przychodzi do SN i inkasuje wynagrodzenie. A co robi Iwulski? Rzecznik Sądu ujawnia

Małgorzata Gersdorf / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Choć Małgorzata Gersdorf uważa się w dalszym ciągu za pierwszego prezesa Sądu Najwyższego i - jak informuje Radio ZET - codziennie przychodzi do pracy oraz pobiera wynagrodzenie, to pod dokumentami ściśle prawnymi podpisuje się sędzia Józef Iwulski. Sędzia Sądu Najwyższego Michał Laskowski, w rozmowie z Radiem ZET powiedział, że działania Gersdorf są "ograniczone". Nie doprecyzował na czym polega obecnie praca Małgorzaty Gersdorf.

Ustawa o Sądzie Najwyższym określiła nowy tryb i zasady przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 rok życia.

Chętni do kontynuowania pracy mogli złożyć wniosek do Prezydenta, poparty zaświadczeniem lekarskim. Małgorzata Gersdorf tego jednak nie uczyniła, bo orzekła, że jej kadencja jest ściśle określona w konstytucji i osiągnięcie wieku emerytalnego nie może pozbawić jej stanowiska pierwszej prezes SN.  

Podczas niedawnej wizyty w Karlsruhe ogłosiła, że „Będzie I prezesem na uchodźstwie”

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Uwaga! Gersdorf w Niemczech ogłosiła się... prezesem Sądu Najwyższego na uchodźstwie

Prezydent Duda wskazał sędziego Józefa Iwulskiego, jako osobę, która będzie pełnić dotychczasowe obowiązki Małgorzaty Gersdorf, jednak była pierwsza prezes - jak informuje Radio ZET - codziennie przychodzi do pracy i pobiera wynagrodzenie.

Andrzej Duda ogłosił niedawno kolejny nabór na sędziów Sądu Najwyższego. Krajowa Rada Sądownictwa ma rozpocząć procedurę wyboru na początku przyszłego roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiozet.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Afera wyborcza w Olsztynie: z komisji wyborczej zginęło 399 kart do głosowania!

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

W obwodowej komisji wyborczej przy ul. Warszawskiej w Olsztynie zginęło 399 kart do głosowania. "Czy zostały one użyte w wyborach, okaże się po podliczeniu wyników we wszystkich obwodowych komisjach w mieście" - powiedział dyrektor delegatury KBW w Olsztynie Piotr Sarnacki.

Jak poinformował dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Piotr Sarnacki, obwodowa komisja wyborcza w Olsztynie, która pracowała w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy ul. Warszawskiej, stwierdziła brak 399 kart do głosowania. O sprawie jest już powiadomiona policja, która prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające oraz komisarz wyborczy. Karty były ostemplowane.

"Na razie trudno stwierdzić, czy karty, których nie ma, zostały użyte w głosowaniu. To się okaże, gdy wszystkie obwodowe komisje w Olsztynie podliczą wyniki. Wtedy będzie można stwierdzić, czy liczba kart wydanych do głosowania i kart wyjętych z urn jest taka sama, czy nie"

- wyjaśnił Sarnacki.

Sarnacki przyznał, że zakładane są dwa scenariusze zdarzenia: że ktoś karty wyniósł z lokalu i ich nie użył, jak i taki, że karty zostały wyniesione i użyte w wyborach. W przypadku tego drugiego scenariusza, prawdopodobnie dojdzie do protestu wyborczego i wówczas sąd zdecyduje, czy miało to wpływ na wynik wyborów, czy nie.

Sarnacki powiedział, że z dotychczasowych ustaleń wynika, iż około godz. 17 przewodnicząca komisji przy ul. Warszawskiej stwierdziła, że "kupka z kartami do głosowania jest jakaś dziwnie mniejsza". Komisja kilka razy przeliczała karty i szukała brakujących, jednak ich nie odnaleziono. W ocenie Sarnackiego brak tylu kart nie może być pomyłką przy ich przeliczaniu. "Czasem dochodzi do sklejenia się dwóch czy trzech kart, ale nie aż tylu" - wyjaśnił dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie.

Założono, że karty z komisji wyborczej zostały wyniesione od rana do godz. 17. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl