Gersdorf nadal przychodzi do SN i inkasuje wynagrodzenie. A co robi Iwulski? Rzecznik Sądu ujawnia

Małgorzata Gersdorf / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Choć Małgorzata Gersdorf uważa się w dalszym ciągu za pierwszego prezesa Sądu Najwyższego i - jak informuje Radio ZET - codziennie przychodzi do pracy oraz pobiera wynagrodzenie, to pod dokumentami ściśle prawnymi podpisuje się sędzia Józef Iwulski. Sędzia Sądu Najwyższego Michał Laskowski, w rozmowie z Radiem ZET powiedział, że działania Gersdorf są "ograniczone". Nie doprecyzował na czym polega obecnie praca Małgorzaty Gersdorf.

Ustawa o Sądzie Najwyższym określiła nowy tryb i zasady przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 rok życia.

Chętni do kontynuowania pracy mogli złożyć wniosek do Prezydenta, poparty zaświadczeniem lekarskim. Małgorzata Gersdorf tego jednak nie uczyniła, bo orzekła, że jej kadencja jest ściśle określona w konstytucji i osiągnięcie wieku emerytalnego nie może pozbawić jej stanowiska pierwszej prezes SN.  

Podczas niedawnej wizyty w Karlsruhe ogłosiła, że „Będzie I prezesem na uchodźstwie”

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Uwaga! Gersdorf w Niemczech ogłosiła się... prezesem Sądu Najwyższego na uchodźstwie

Prezydent Duda wskazał sędziego Józefa Iwulskiego, jako osobę, która będzie pełnić dotychczasowe obowiązki Małgorzaty Gersdorf, jednak była pierwsza prezes - jak informuje Radio ZET - codziennie przychodzi do pracy i pobiera wynagrodzenie.

Andrzej Duda ogłosił niedawno kolejny nabór na sędziów Sądu Najwyższego. Krajowa Rada Sądownictwa ma rozpocząć procedurę wyboru na początku przyszłego roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiozet.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Areszt dla twórców neonazistowskiej strony internetowej

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/Free-Photos

  

Hiszpańska policja poinformowała dzisiaj, że aresztowała trzech mężczyzn określanych przez nią jako "twórcy hiszpańskiej wersji jednej z najbardziej wpływowych neonazistowskich stron internetowych" na świecie.

Mężczyźni w wieku od 21 do 23 lat zostali aresztowani w Barcelonie, Tarragonie i Saragossie na północnym wschodzie Hiszpanii.

"Byli administratorami hiszpańskiej wersji strony internetowej, propagującej treści antysemickie, rasistowskie i homofoniczne i zasilali hiszpańską wersję pewnej gazety internetowej ze Stanów Zjednoczonych propagującej ideologię neonazistowską i postać Adolfa Hitlera"

- podała policja w komunikacie.

Grupą kierował 29-letni Hiszpan mieszkający w Szwajcarii, którego strony internetowe są punktem odniesienia dla neofaszystów na całym świecie.

"Dobrze znany w sieci osobnik miał rozpocząć swą działalność prowadzeniem bloga pod tytułem - Alerta Judiada (alert żydostwo), na którym głównie publikował artykuły i nagrania wideo o treści antysemickiej, ale również skierowane przeciwko społeczności LGBT i ruchom feministycznym; miał około 50 tysięcy subskrybentów" 

- podały źródła policyjne.

Operacja w Hiszpanii została przeprowadza we współpracy z Europolem i szwajcarską policją. Według hiszpańskiej policji trójka zatrzymanych używała fałszywych tożsamości i serwerów komputerowych za granicą, aby ukryć swoje miejsce zamieszkania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl