niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 listopada 2015

Ponad pół miliona premii dla Kaplera

Dodano: 13.02.2012 [21:07]
Były szef Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler, który w poniedziałek podał się do dymisji, dostanie gigantyczną premię za pracę w NCS. Jak powiedziała minister sportu Joanna Mucha, ze wstępnych wyliczeń wynika, że będzie to ok. 570 tys. złotych – podaje TVN24.

Rafał Kapler nie otrzyma odprawy, bo z NCS-em był związany tzw. „kontraktem menadżerskim”. Zamiast tego będzie półmilionowa premia. Jak określiła minister Mucha, pieniądze zostaną wypłacone za dwa „sukcesy”. Pierwszy to „dokonanie pełnych odbiorów stadionu”. Drugi to przeprowadzenie na warszawskim obiekcie spotkań Euro 2012. Mucha powiedziała, że Kapler dostanie pieniądze za oba „sukcesy”, ale proporcjonalnie do czasu pracy.

Minister sportu dodała, że za pierwszy „sukces” na konto Kaplera wpłynie ok. 342 tys. złotych. Za drugi, zakładając, że Euro 2012 się odbędzie, ok. 228 tysięcy.

Jak pisze portal TVN25, Mucha wysokość premii skomentowała krótko: „przepisów polskiego prawa trzeba przestrzegać”.

Autor: 
Olga Alehno
Źródło: 
tvn24.pl
Ponad pół miliona premii dla Kaplera - niezalezna.pl
foto: Leszek Szymański/ PAP
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

ponoc nie ma forsy; na swoich zlodzieji z PO zawsze sie znajdzie, na kazdym szczeblu wladzy, najwyzej zamknie sie jeszcze jeden zlobek, przedszkole czy szkole---partia tuSSkowych musi sie POdszkalac w okradaniu spoleczenstwa,w szczegolnosci najbiedniejszych.Taka ich 'liberalna ' mac!

Niejaki Raś z PO, wypowiadając się na temat wszelkich niePOwodzeń PO "dowodzi", że winowajcą jest PiS. Powiada też, że niesłusznie członkowie partii opozycyjnej obwiniają PO za doprowadzenie do wyrzucenia Kaplera z pracy. To PiS przyczynił się do zwolnienia Rafała Kaplera grzmią członkowie PO. PiS doprowadził też do tego, że bumelantowi Kaplerowi, musiała być przyznana nagroda za nienaganną pracę w wysokości pół miliona złotych.
Zastanawiam się, czy sprawa zalegalizowania narkotyków została już załatwiona. Tak jak z pierwszym polskim satelitą nic nie wiedzieliśmy do momentu wystrzelenia, tak i w tym przypadku narkotyki mogą być już przynajmiej testowane, najpierw przez decydentów z URMu. Wypowiedzi Muchy, Rasia, Tuska i innych tego dowodzą.

Kapler powinien jeszcze dopłacić za to, że mógł być prezesem. To że ktoś skończył jakieś tam MBA w USA nie robi z gościa wielekiego menadżera. Bycie kierowniniek w PTC również. Facet nie ma jednego procenta kwalifikacji na prowadzenie budowy. W całym zarządzie jest tylko jeden gość który ma wiedzę i doświadczenie, które daje podastawy sądzić że sobie z tematem poradzi. Drzewieniecki za podpisanie tych umówi z Kaplerem i resztą zarządu wywodzącą się z PTC pownien zostać oskarżony za działanie na szkodę państawa. Jak można przyznać premie, za wykonanie pracy której dotyczy kontrakt?? Nawet nie za wcześniejsze czy za tańsze, ale równie wysokiej jakości wykonanie ?? Przecież to jest szastanie pieniedzmi. Swoją drogą Kapler i reszta kliki z NCS wywodząca się z PTC jest przykładam jak beznedziejne kadry są promowane przez rządzący i widać tu kwestię umiejętności zarządzania(nieodtrzymane terminy, nie zrealizowane pracy), oraz ekonomii (800 mln więcej od pierwotnych założeń). Ci panowie nie mają szans na skuteczne zarządzanie szaletem miejskim, a co dopiero tak dużym obiektem sportowym. Żaden z nich nigdy nie miał nic wspólnego z taką infrastuktorą, nie dziłała w sporcie, a to że Kapler ma patent sternika to sorry ale jakaś kpina. Gość powinien zapłacić te 600 tys. za to że może wpisać sobie do CV że pracował przy stadionie. I każdy rozsądnie myślący prezes firmy lub rada nadzorcza powinna tego pana omijać z daleka za nieudolność.

-róbta co chceta. A dla lemingów - zapier--lać! nosić podatki, płacić raty, zamknąć mordy, łby opuścić i czytać GW by nie mylić się w głosowaniu!

i nie wiedział co podpisuje

...Chciałem wyrazy współczucia za Pana sytuację , Pan bardzo trzeźwo patrzy na obecną sytuacje w kraju i jego powolne dogorywanie przez tych wszystkich co rządzili i rządzą za wyjątkiem Premiera Kaczyńskiego i Olszewskiego. Mam nadzieję ze to zmieni się gdy obalimy ten "rusko-niemieci" rząd pod dyktando UE. Wszystkiego dobrego dla Pana.

Możesz sobie Antek wraz z Jagienką pisać te swoje wierszyki o spartolonym stadionie, o obsikaniu dumy narodowej, czy innych owadach roznoszących malarię - oni mają w łapach odpowiednie instrumenty i nasze pieniądze. I będą pluć nam w oczy tak długo, jak im na to pozwolimy. Wygląda na to, że już przywykliśmy do tego i innego stanu rzeczy nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

dlaczego Polacy będą zasuwać do siedemdziesiątego roku życia.Jakiś dziadziuś leków sobie nie kupi(musi przecież coś jeść i gdzieś mieszkać,po to,żeby jakiś "giez bydlęcy" swoich znajomych wspomagał...

Cztery lata udawali że rządzili a teraz kradną na potęgę.

TUSK znaczy

T-TCHÓRZ
U-UZURPATOR
S- wiadomo co
K-KłAMCA

a teraz drogie dzieci pocałujcie misia w dupę

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl