niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26/05/2015
Redaktor wydania: -

Ponad pół miliona premii dla Kaplera

Dodano: 13.02.2012 [22:07]
Były szef Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler, który w poniedziałek podał się do dymisji, dostanie gigantyczną premię za pracę w NCS. Jak powiedziała minister sportu Joanna Mucha, ze wstępnych wyliczeń wynika, że będzie to ok. 570 tys. złotych – podaje TVN24.

Rafał Kapler nie otrzyma odprawy, bo z NCS-em był związany tzw. „kontraktem menadżerskim”. Zamiast tego będzie półmilionowa premia. Jak określiła minister Mucha, pieniądze zostaną wypłacone za dwa „sukcesy”. Pierwszy to „dokonanie pełnych odbiorów stadionu”. Drugi to przeprowadzenie na warszawskim obiekcie spotkań Euro 2012. Mucha powiedziała, że Kapler dostanie pieniądze za oba „sukcesy”, ale proporcjonalnie do czasu pracy.

Minister sportu dodała, że za pierwszy „sukces” na konto Kaplera wpłynie ok. 342 tys. złotych. Za drugi, zakładając, że Euro 2012 się odbędzie, ok. 228 tysięcy.

Jak pisze portal TVN25, Mucha wysokość premii skomentowała krótko: „przepisów polskiego prawa trzeba przestrzegać”.

Autor: 
Olga Alehno
Źródło: 
tvn24.pl
Ponad pół miliona premii dla Kaplera - niezalezna.pl
foto: Leszek Szymański/ PAP
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

2,5 mln zł zapłaciliśmy za podniebne taksówki Tuska(4 poprzednie lata to 10 mln zł!!!). 2,5 mln zł kosztowały nas loty Donalda Tuska z Warszawy do Gdańska i z powrotem tylko w 2011 r. Średnio niemal co cztery dni szef rządu podróżował rządowym embraerem na tej trasie - informuje "Super Express". Dziennikarz dotarli do dokładnej statystyki lotów Donalda Tuska rządowymi samolotami w 2011 roku. Wynika z niej jasno, że szef rządu trasę Warszawa - Gdańsk, Gdańsk - Warszawa pokonywał ponad 90 razy.
- Szacuję, że godzina lotu embraera to około 30 tysięcy złotych. W tej kwocie ujęte są koszty paliwa, smarów, eksploatacji samolotu, pensji pilotów, obsługi, a także opłat za wykorzystanie przestrzeni powietrznej i kwoty płaconej portom za start i lądowanie - ocenia mjr Michał Fiszer, ekspert lotnictwa. Z matematycznego rachunku wynika więc, że loty premiera do domu oraz z domu do pracy kosztowały ponad 2,5 mln zł.
Zdarzało się tak, że Donald Tusk w 2011 roku latał do Gdańska już w czwartek (np. 9 czerwca), a wracał samolotem do stolicy w poniedziałek (np. 13 czerwca). - Pan Bóg tak wymyślił świat, by ludzie przez cały tydzień pracowali, a siódmego dnia odpoczywali. Jak widać, Donald Tusk zna zupełnie inny Testament. Taki, w którym 4 dni się pracuje, a 3 odpoczywa. Temu panu już dziękujemy - komentuje loty premiera Adam Hofman, rzecznik prasowy PiS.
Co więcej, Tusk jako jeden z pierwszych polskich polityków leciał Tu-154, bliźniaczym samolotem tego, który rozbił się pod Smoleńskiem. Do wyremontowanej maszyny szef rządu wsiadł 20 czerwca i 25 lipca. I poleciał nim... z Gdańska do Warszawy. Ponadto rządowy samolot jak taksówkę premier traktował nie tylko na trasie do Gdańska. 12 stycznia 2011 roku embraer poleciał po premiera do Werony, by przywieźć szefa rządu z urlopu na konferencję prasową po publikacji raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej. Potem oczywiście odwiózł go z powrotem na urlop.
Więcej: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/podniebne-tusk-taxi-latao-100-razy_227354.html

Ps. Czy ten soPOcianin uiścił podatek od tej sumy jako przychodu pytam bezpaństwowca żyda Vincenta, który to samo co tydzień robi i US ?No właśnie, co robi skarbówka? Szarego człowieka ścigaja za służbowe auto, lub inwalidę za rozliczenie samochodu, a ten ryży kretyn i drugi łysy taki sam sobie samolotem jak taksówką jeździ. Oto peowskie "Państwo Prawa" - czyli równi i równiejsi.

Zapomniałeś dodać np. o paru przelotach w Dolomity, oraz pustych przelotach tam i z powrotem (bo samolot nie może czekać kilka dni na prezia, czy radusia we Włoszech). Jako smaczek należy dorzucić np. nierozliczoną wycieczkę synka pana premiera- Michałka na słynny kongres szybkich kolei do Chin (skoro bazgrze coś do GW to niech mu Michnik funduje wycieczki a nie PKP). Przypomnieć należy również wszystkim sklerotykom co łachudry i oszuści obiecali przed wyborami w 2007 roku- ŻE BĘDĄ LATAĆ REJSOWYMI. Na pewno w necie deklaracje krążą jeszcze przedwyborcze deklaracje tych hochsztaplerów i złodziei, warto poszukać i wstawić link, niech niedowiarki oglądają do bólu...

ponoc nie ma forsy; na swoich zlodzieji z PO zawsze sie znajdzie, na kazdym szczeblu wladzy, najwyzej zamknie sie jeszcze jeden zlobek, przedszkole czy szkole---partia tuSSkowych musi sie POdszkalac w okradaniu spoleczenstwa,w szczegolnosci najbiedniejszych.Taka ich 'liberalna ' mac!

Niejaki Raś z PO, wypowiadając się na temat wszelkich niePOwodzeń PO "dowodzi", że winowajcą jest PiS. Powiada też, że niesłusznie członkowie partii opozycyjnej obwiniają PO za doprowadzenie do wyrzucenia Kaplera z pracy. To PiS przyczynił się do zwolnienia Rafała Kaplera grzmią członkowie PO. PiS doprowadził też do tego, że bumelantowi Kaplerowi, musiała być przyznana nagroda za nienaganną pracę w wysokości pół miliona złotych.
Zastanawiam się, czy sprawa zalegalizowania narkotyków została już załatwiona. Tak jak z pierwszym polskim satelitą nic nie wiedzieliśmy do momentu wystrzelenia, tak i w tym przypadku narkotyki mogą być już przynajmiej testowane, najpierw przez decydentów z URMu. Wypowiedzi Muchy, Rasia, Tuska i innych tego dowodzą.

-Mucha,znasz jakieś sporty?
-No tak,biegam.
-To zostaniesz ministrem sportu.

-Ty Zdrojewski,jak widzisz Kaczyńskiego to mówisz mu dzień dobry?
-No,tak mówię.
-To zostaniesz ministrem kultury.

-Nowak,masz prawko?
-Oczywiście że mam
-Jeździsz?
-Jeżdżę
-To zostaniesz ministrem transportu.

Jakie należy posiadać kwalifikacje aby starać się o posadę prezesa NCS???

Oczywiście, że premia może być wpisana w kontrakt, bulwersuje jednak, że premia jest niepowiązana z efektem. Premia za samo oddanie stadionu?? a gdyby oddał na tydzień przed euro?? tez mu się należy? premia jest za coś !! nie za sam fakt bycia dyrektorem. Poza tym wkraju, gdzie wszystkim obywatelom dzień i noc mówi sie o koniecznych oszczędnościach, kompletnie nieetyczne jest ,że ŻADNE oszczędności nie dotyczą agend państwa. Oszczędzać ma tylko szary obywatel - mniej leków na refundację, mniejsze zarobki bo wyższe obciążenia, większe opłaty za przedszkola, szkoły komunikację itd. Jednym słowem - życie potwierdza słowa Urbana - Rząd się jakoś wyżywi ...

Kapler powinien jeszcze dopłacić za to, że mógł być prezesem. To że ktoś skończył jakieś tam MBA w USA nie robi z gościa wielekiego menadżera. Bycie kierowniniek w PTC również. Facet nie ma jednego procenta kwalifikacji na prowadzenie budowy. W całym zarządzie jest tylko jeden gość który ma wiedzę i doświadczenie, które daje podastawy sądzić że sobie z tematem poradzi. Drzewieniecki za podpisanie tych umówi z Kaplerem i resztą zarządu wywodzącą się z PTC pownien zostać oskarżony za działanie na szkodę państawa. Jak można przyznać premie, za wykonanie pracy której dotyczy kontrakt?? Nawet nie za wcześniejsze czy za tańsze, ale równie wysokiej jakości wykonanie ?? Przecież to jest szastanie pieniedzmi. Swoją drogą Kapler i reszta kliki z NCS wywodząca się z PTC jest przykładam jak beznedziejne kadry są promowane przez rządzący i widać tu kwestię umiejętności zarządzania(nieodtrzymane terminy, nie zrealizowane pracy), oraz ekonomii (800 mln więcej od pierwotnych założeń). Ci panowie nie mają szans na skuteczne zarządzanie szaletem miejskim, a co dopiero tak dużym obiektem sportowym. Żaden z nich nigdy nie miał nic wspólnego z taką infrastuktorą, nie dziłała w sporcie, a to że Kapler ma patent sternika to sorry ale jakaś kpina. Gość powinien zapłacić te 600 tys. za to że może wpisać sobie do CV że pracował przy stadionie. I każdy rozsądnie myślący prezes firmy lub rada nadzorcza powinna tego pana omijać z daleka za nieudolność.

To jest szacunek dla budżetowych pieniędzy których tak niby brak!!!!!!!!!!!! To co,może wiek emerytalny o rok podniesiemy w imię premi dla tych wszystkich darmozjadów!!!! To jakieś kpiny,społeczeństwo na skraju ubustwa a tamsobie premie po 500tys. zł. wypłącają w imię dobrej pracy,ja za dobra prace mam na miesiąc 1500zł. z nadgodzinami!!!! Jak pani minister ma oszczedności to niech z własnej kieszeni płaci,a może kolega jakoś zżyty jest z panią minister!!! To może na koszt podatników jakąś komisyjkę zmontujemy!!! To jest popaprany kraj,nie dziwię się młodzieży że na zachód wolą jechać!!!!

-róbta co chceta. A dla lemingów - zapier--lać! nosić podatki, płacić raty, zamknąć mordy, łby opuścić i czytać GW by nie mylić się w głosowaniu!

Prawo to w III RP czarodziejskie i magiczne słowo.Jest to wytrych dla najwiekszych złodzieii i oszustów.Jak coś nie tak to działali zgodnie z prawem Tego czaru i tej magi prawa uzywa się do konstruowania przepisów ułatwiających kradzież pieniędzy publicznych na masową skalę. podpisuje się jaies umowy , po 2 tygodniach zrywa a facet dostaje 1.5 mln zł odprawy a na jego miejsce wchodzi drugi i znów nowa umowa prawna(koniecznie musi być prawna)Zgodnie z tzw. prawem działają najwieksze instytucje prawa tzw. wymiar sprawiedliwości.Ale ze sprawiedliwością to on nie ma nic wspólnego . to w tej instytucji sedziowie wykazuja się statystykami bezprawia 9złodziejstwa0 wsród biedaków , którzy kradną z zachodnch marketów( okradających Polaków na masową slale i nie płacących podatków) przysłowiową bulkę z głodu.To tutaj następuje legalizacja prawna wszelkich malwersacji i złodzijstw na setki mln zł, korupcji na mld zł. wszystko na skutek działania prawa jest umarzane, przedawnione lub w najgorszym wypadku wyroki w zawieszeniu. to tutaj powstają nowe kwalifikacje prawne i określenia np. pomrocvznośc jasna , która chroni wielokrotnych pijaków jeszdzących samochodami po ludziach od wszelkiej odpowiedzialnosci. Czyli za pomocą czaru prawa można zrobić wszystko. to dzięki tym szamańskim zakleciom Polacy nigdy nie wydobędą się z łajdactwa, z biedy i z okradania ich. Dzięki prawu mozna zrobić wszystko np. wprowadzić prawo pierwszej nocy 9 po to aby mogli się rządzący wyżywać seksualnie i zgodnie z prawem na każdej atrakcyjnej Polce . W imieniu prawa można w tym kraju każdego okraść a powód niezgodności z prawem (kradzieży) zawsze się znajdzie.Prawo pozwala na uzycie siłi i przemocy w stosunku do niepokornych niewolników.Prawo zastąpilo etykę , ktora kiedyś byla podstawą funcjonowania życia publicznego.Teraz wystarczy ,że Umiłowani Przywocy wynajdą jakiś przepis , ktory da im korzyśi i nazwią go prawem W imieniu praw mozna dokonać ludobójstwanp. zmniejszenie refundacji leków i odcięcie od nich ludzi starszych i niepotrzebnych.Prawo może zrobic wszystko co tylko człowiek wpływowy zapragnie.Dlatego III RP jet państwem praworządnym urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości spoleczne. Dzięki prawu niektórzy mają emerytury po kilkananscie tysięcy na miesiąc i nie płacąć na nie żadnych składek i to juz po 15 latch pracy w wieku 34 czy 40 lat. a inni dzieki prawu maja emerytury po 1000 zł miesięcznie placąc składki przez 45 lat pracy . to jest zasługa prawa . Prawo dzeli ludzi na szlachtę i niewolników. Panów szlachty nie obowiązuje prawo a niewolników jak najbardziej( nie mogą go naruszyć). Niech żyje PRAWO.Dzieki prawu niektórzy maja wynagrodzenie po 160 000 złmiesięcznie nie robiąc kompletnie nic pożyteczneg(europarlamentarzyści0 a niektórzy po 1200 zl tyrając ciężko na budowie . bo porządek i psrawiedliwoś.c społeczna musi być.

Pol miliona?...To wstyd, za jego ciezka prace mieli mu dac przynajmniej 2 melony. Wstyd mi za to panstwo

Przecież na prezesa powołano Marcina Herrę (tego co to zaczynał na stacji benzynowej i jest świetny) a on jako jednego z zastępców Rafała Kaplera. Czy ktoś wie co z Herrą??? bo to jakoś tak umknęło

Czegoś nie rozumiem...w normalnej pracy za Dobrze wykonaną pracę otrzymuję WYPŁATE miesięczną, a nie premię za dobrze wykonaną pracę w postaci 570 tys zł. Był kontrakt, wywiazał się z niego (pół roku później), więc o jakiej premi my tu mówimy!?! skoro umawiam się z kims na coś za konretną kwote więc z pełną uczciwością wypłacam mu umówioną kwote a nie jeszcze premię!! Z drugiej strony jak oni tak piszą kontrakty to broń nas Boże bo niedługo na ulice wyjdziemy...

i nie wiedział co podpisuje

...Chciałem wyrazy współczucia za Pana sytuację , Pan bardzo trzeźwo patrzy na obecną sytuacje w kraju i jego powolne dogorywanie przez tych wszystkich co rządzili i rządzą za wyjątkiem Premiera Kaczyńskiego i Olszewskiego. Mam nadzieję ze to zmieni się gdy obalimy ten "rusko-niemieci" rząd pod dyktando UE. Wszystkiego dobrego dla Pana.

Te lemingi co glosowaly na Tuska i jego POpaprancow niech sie teraz ciesza>.To sie nazywa okradanie narodu na jego wlasne zyczenie!!

Powiedz mi: po co jest ten stadion?
- Właśnie: po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co; więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz, co robi ten stadion? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa! To jest stadion na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym stadionem?! My otwieramy oczy niedowiarkom: patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane - i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest stadion społeczny, w oparciu o sześć instytucji... który sobie zgnije. Do jesieni, na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.

Amatorzy kradli łyżką, profesjonaliści kradną FaDroMą. Ukradzioną jak cały majątek narodowym Polakom. By żyło się lepiej.

Tego się nie da czytać!!!

Czy jest na sali jakiś prokurator?

a wiecie gdzie wczesniej pracowal? w orlenie czy tez publiczna kasa. Glosowalem na palikota ale teraz chyba wiecej ludzi opusci PO i pojdzie za palikotem do zwyciestwa i radze wam to samo. on zrobi porzadek

pomiędzy Palikotem, a Kaplerem? Jeden jak i drugi wzbogacił się na dymaniu państwa polskiego. Czyli między innymi i Ciebie.

Możesz sobie Antek wraz z Jagienką pisać te swoje wierszyki o spartolonym stadionie, o obsikaniu dumy narodowej, czy innych owadach roznoszących malarię - oni mają w łapach odpowiednie instrumenty i nasze pieniądze. I będą pluć nam w oczy tak długo, jak im na to pozwolimy. Wygląda na to, że już przywykliśmy do tego i innego stanu rzeczy nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Przecietny menager, PObiera 150000 zl miesiecznie, celowo napisalem /PObiera/ bo z praca nie ma nic wspolnego- ot co

dlaczego Polacy będą zasuwać do siedemdziesiątego roku życia.Jakiś dziadziuś leków sobie nie kupi(musi przecież coś jeść i gdzieś mieszkać,po to,żeby jakiś "giez bydlęcy" swoich znajomych wspomagał...

No i sprawdza się hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej
By żyło się lepiej, no na przykład panu Kaplerowi.
Następny po Kaplerze dostanie premię za to że dotrwa do Euro2012, kolejny za to że posprząta po Euro2012, inny tzn. kolejny za to, że położy nową murawę albo że będzie trzeba po imprezach wykonać remont stadionu. Zresztą pani Mucha będzie musiała poobsadzać w spółkach związanych z Min. Sportu swoich ludzi, oczywiście dlatego by żyło się lepiej!

By zylo nam sie lepiej/- wyborcze chaslo POpapranych- amnezja cy co

Ciekawe z kim "powinien" sie podzielic ???

Cztery lata udawali że rządzili a teraz kradną na potęgę.

To zaczyna mnie juz przerastac! Nie mam na lekarstwa dla mojego 2 letniego syna, mieszkanie nie zaplacone juz 4 miesiac, drzewa zaczyna mi brakowac....moze jeszcze z tydzien z opalem wytrzymam ?? Pracy nie mam....pieniedzy na chleb nie chce mi pozyczac juz nikt.....bo nie mam za co oddac !! Powiedzcie prosze......co robic ??? Niedlugo i glod zacznie zagladac do nie do domu.....jak to wytlumacze mojemu synowi ???
A taki zoldak....psi-syn...zyje w najlepsze !!! Jak to mozliwe ???
Co sie z tym krajem porobilo ?? Ilu jeszcze umrzec musi ??
Boze cos Polske...................

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl