"Totalni" mają kłopoty w Opolu. Jest zmiana kandydata na prezydenta

Ratusz w Opolu / By Raddeck - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24420646

  

Pracująca w opolskim urzędzie marszałkowskim Barbara Kamińska jest nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola. Dotychczasowy kandydat, prof. Kazimierz Ożóg we wtorek oficjalnie zrezygnował z udziału w wyborach.

Dwa miesiące podczas konwencji z udziałem szefa PO Grzegorza Schetyny i szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, zaprezentowano prof. Ożoga jako bezpartyjnego kandydata wspieranego przez PO, Nowoczesną, PSL, Unię Pracy oraz część środowiska KOD.

Wczoraj pojawiły się nieoficjalne informacje o rezygnacji prof. Ożoga z udziału w kampanii wyborczej. Dziś podczas konferencji prasowej potwierdził on, że wycofuje swoją kandydaturę.

"Są w życiu różne sytuacje losowe, związane między innymi ze stanem zdrowia. Mam zamiar skupić się na rodzinie i pracy zawodowej" - tłumaczył prof. Ożóg. Jak oświadczył, nie zamierza brać udziału w tegorocznych wyborach.

W miejsce prof. Ożoga kandydatką Koalicji Obywatelskiej została odpowiedzialna za współpracę z trzecim sektorem w opolskim urzędzie marszałkowskim Barbara Kamińska. Jak zapewniał na wtorkowej konferencji prasowej poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński, związana z PO Kamińska cieszy się poparciem wszystkich ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej w Opolu.

Sama kandydatka dotychczas nie wypowiadała się na temat swojego programu wyborczego.

Kandydatka PiS na prezydenta Opola wicewojewoda Violetta Porowska zmianę kandydata Koalicji Obywatelskiej określiła na wtorkowej konferencji prasowej jako "absolutny blamaż i kompromitację" partii wchodzących w skład KO. Za przejaw lekceważenia wyborców i mieszkańców Opola przez partie opozycyjne Porowska uznała fakt wystawienia kandydata - jak mówiła - bez jakiegokolwiek doświadczenia w samorządzie i zarządzaniu, który zrezygnował kilka dni po ogłoszeniu kampanii wyborczej, a następnie wystawienie kandydatki, którą mieszka poza Opolem i z miastem łączy ją jedynie miejsce pracy.

W Opolu oprócz Kamińskiej i Porowskiej o fotel prezydenta miasta stara się Macin Gambiec (Mniejszość Niemiecka), urzędujący prezydent Arkadiusz Wiśniewski i Apolonia Klepacz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Użyła nie swojej karty - stanie przed sądem

Karta płatnicza / swietokrzyska.policja.gov.pl

  

W spore kłopoty wpędziła się 45 - letnia mieszkanka Skarżyska –Kamiennej. Kobieta użyła znalezionej karty bankomatowej i wypłaciła 100 złotych z nieswojego konta. Teraz odpowie za włamanie, za co grozi surowa kara - nawet do 10 lat za kratkami.

Na początku października do skarżyskiej komendy policji zgłosiła się 82 – letnia mieszkanka miasta i zawiadomiła policjantów, że ktoś dokonał transakcji jej kartą płatniczą, którą zagubiła razem z portfelem. W portfelu znajdował się także numer PIN do karty.

Z konta seniorki „zniknęło” wówczas 100 złotych. Sprawą zajęli się skarżyscy kryminalni. Ich skrupulatna praca pozwoliła na ustalenie sprawcy wypłaty nieswoich pieniędzy. Okazała się nim 45 – letnia skarżyszczanka, którą stróże prawa zatrzymali. Kobieta miała w organizmie przeszło 3 promile alkoholu. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzut.

Za nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie zatrzymana odpowie przed sądem. Grozić jej może do 10 lat pozbawienia wolności, bowiem w myśl obowiązującego prawa, swoim czynem wyczerpała znamiona przestępstwa kradzieży z włamaniem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl