Premier podsumował zachowanie polityków opozycji: "wariactwo jakieś". I przekazał im radę od pewnego sadownika

/ @PiS

  

W Sandomierzu trwa spotkanie z premierem Mateusz Morawieckim. Biorą z nich setki osób, które na rynku miasta pojawiły się z biało-czerwonymi flagami. Nie zabrakło też grupki zadymiarzy z syreną. - My chcemy realizować program, ta syrena chyba takim programem nie jest - stwierdził szef rządu i przypomniał radę pewnego sadownika dla polityków opozycji.

Jak wcześniej zapowiedział szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba, premier Mateusz Morawiecki miał odnieść się m.in. do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej i wyzwań, jakie stoją przed Polską. Podczas spotkania szef rządu ma też przedstawić m.in. wnioski z rozmów polityków PiS z mieszkańcami polskich miast.

Premier Morawiecki został przywitany przez tłum mieszkańców Sandomierza, którzy stankowali "Mateusz, Mateusz".

- Wiem, że to imię jest bardzo popularne w Sandomierzu - żartował.

 

Później szef rządu mówił o planach, ale także ocenił działania opozycji. Przypomniał ich zachowanie po wielkiej defiladzie w święto Wojska Polskiego, gdy jeden z polityków PO szydził z grup rekonstrukcyjnych, a inny wolał kupował dżem niż oddać hołd polskim żołnierzom, a kolejna mówiła o faszyzmie.

- To wariactwo jakieś - powiedział.

W pewnej chwili zaczęła wyć syrena, którą przynieśli sympatycy opozycji. Premier szybko podsumował takie zachowananie. Podkreślił, że PiS chce realizować program, spierać się na argumenty.

- A taka syrena nie jest programem - powiedział M. Morawiecki.

Przypomniał też, że kilka dni temu spotkał się w pewnym sadownikiem. I miał on radę dla opozycji.

- Powiedział: weźcie kubeł zimnej wody i wylejcie na te rozgrzane głowy - stwierdził.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

A ci dalej... jak nie ulica, to zagranica. Schetyna pojechał do Merkel. Po co? Wersji jest wiele

/ twitter.com/SchetynadlaPO

  

Szef Platformy Obywatelskiej udał się z wizytą do Berlina, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Spotkanie wywołało ogromne kontrowersje w Polsce, biorąc pod uwagę fakt, iż rozmowy miały oscylować wokół tematów, o których na szczeblu bilateralnym powinien dyskutować rząd i jego przedstawiciele, a nie "totalna opozycja". W sieci zawrzało.

Grzegorz Schetyna pojechał dziś do Niemiec, by spotkać się z kanclerz Angelą Merkel. Na Twitterze zamieścił informację, że rozmowy dotyczyły m.in. środków europejskich dla samorządów, Nord Stream 2 czy polityce Unii Europejskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tematy wydają się bardziej poważne. Sęk jednak w tym, że Schetyna... niewiele znaczy w polskiej polityce, jego partia nie jest bowiem przy władzy. Jest za to jednym z liderów "totalnej opozycji", która nie raz ruszała ze skargami na własny kraj do Europy.

Internauci nie pozostawili na Schetynie suchej nitki, zastanawiając się, jakim cudem polityk Platformy Obywatelskiej prowadzi rozmowy na tak wysokim szczeblu i w czyim imieniu tam występuje.

Do sprawy spotkania Schetyny z Merkel odniósł się też dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 - Ciekaw jestem, bo pytali mnie właśnie przedstawiciele Konsultacyjnej Rady Polonijnej, czy będzie Grzegorz Schetyna rozmawiał o nauczaniu języka polskiego w Niemczech, czy będzie rozmawiał o mniejszości polskiej w Niemczech, czy będzie rozmawiał o naszych interesach, czy będzie rozmawiał o interesach PO?" - pytał marszałek Senatu. - Wolałbym i chciałbym, aby zawsze każdy polityk miał i z tyłu i z przodu głowy interes Polski - interes nas Polaków i Polek - dodał.

W swoim stylu spotkanie w Berlinie skomentował też poseł WiS Adam Andruszkiewicz. On nie ma wątpliwości co do tego, jaki był prawdziwy cel wizyty Schetyny w Berlinie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl