Obrońcy bestii z Rimini nie zgadzają się z wyrokiem sądu. Chcą uniewinnienia!

/ facebook.com

  

Obrońcy lidera gangu z Rimini, który zaatakował i brutalnie napadł dwójkę Polaków, chcą uniewinnienia dla bestii. 19 października przed sądem apelacyjnym w Bolonii rozpocznie się proces Kongijczyka Guerlina Butungu - dowiaduje się PAP w źródłach sądowych. W pierwszej instancji został skazany na 16 lat więzienia.

Apelację od wyroku, który zapadł przed sądem w Rimini w listopadzie zeszłego roku, złożyła obrona Butungu, domagając się jego uniewinnienia.

W sierpniu 2017 roku czteroosobowy gang kierowany przez 20-letniego wtedy Butungu dokonał w nocy na plaży napaści na dwoje młodych polskich turystów. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner dotkliwie pobity.

W gangu było też trzech nieletnich: synowie imigrantów z Maroka i Nigerii, mający od 15 do 17 lat. W lutym trybunał dla nieletnich w Bolonii skazał ich na kary 9 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Kilka tygodni później sąd apelacyjny utrzymał ten wyrok.

Sprawa napaści na polskich turystów wywołała wstrząs we Włoszech. Wyroki wydane dla sprawców uznano za wyjątkowo surowe i słuszne.

Kary całej czwórce w dwóch osobnych procesach wymierzono także za gwałt na transseksualnej prostytutce z Peru, oraz dwie inne napaści na turystów w Rimini.

Adwokaci Guerlina Butungu zapowiedzieli, że będą domagać się uchylenia wyroku i oczyszczenia go ze wszystkich zarzutów.

W maju informowaliśmy, że w uzasadnieniu do złożonego odwołania adwokaci Kongijczyka wskazali na kilka absurdalnych okoliczności łagodzących, które ich zdaniem powinny zostać uznane przez sąd apelacyjny. Wśród nich wymienili młody wiek Butungu, wcześniejszą niekaralność, a także to, że skazany - migrant przybyły przed kilkoma laty do Włoch - nie był dobrze zadomowiony w tym kraju, czyli nie przeszedł procesu integracji.

Poza tym zwrócili uwagę na trudną przeszłość Butungu w jego ojczyźnie i jego doświadczenia, które - jak sugerują adwokaci - miały wpływ na jego postępowanie, charakteryzujące się "brakiem reguł".

Wśród okoliczności wymagających uwzględnienia wymieniono też poczucie osamotnienia, zachowanie Kongijczyka w trakcie śledztwa oraz procesu w Rimini i skruchę, którą wyraził.

Adwokaci odrzucają główne punkty aktu oskarżenia, które doprowadziły do wymierzenia mu surowej kary, czyli przede wszystkim dotyczący brutalnego gwałtu na Polce. Twierdzą oni, że nie ma pewności, że to Butungu dokonał gwałtu, i że to trzej nieletni obciążyli go, by się bronić.

Sąd w Rimini w uzasadnieniu do wyroku 16 lat więzienia zwrócił zaś uwagę na wyjątkową brutalność i okrucieństwo gangu, którego ofiarami padli polscy turyści i inne osoby. Sąd podkreślił, że atak na Polaków był najcięższym czynem, jakiego dopuściła się banda.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Patryk Jaki dla Niezalezna.pl: Skorumpowany układ jest "hamulcem ręcznym dla Warszawy"

/ niezalezna.pl

  

W Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, na której kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki przedstawił swoje kompleksowe propozycje dla Warszawy. W rozmowie z naszą reporterką Jaki zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Patryk Jaki to człowiek gigantycznej energii, potrafi realizować to, co sobie zamierzy. To człowiek wielkiego planu dla Warszawy, bo Polska zasługuje na wielką i silną stolicę - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Jaki to człowiek wielkiego planu dla Warszawy" - prezes PiS rozpoczął konwencję w stolicy

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wskazał, że cechą charakterystyczną Patryka Jakiego "jest to, że on nie chce dzielić warszawiaków, bo Warszawa jak Polska - jest jedna, dla wszystkich".

- Patryk Jaki nie jest jeszcze prezydentem Warszawy, a już wiele dla niej zrobił - zaznaczył Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiarygodność, energia, charyzma, odwaga... Premier Morawiecki o Patryku Jakim 

Sam kandydat na prezydenta Warszawy w rozmowie z reporterką Niezalezna.pl zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Jestem przekonany, że Warszawa może więcej i musi więcej. Warszawa nie wykorzystuje swojego potencjału, bo ciągle gdzieś u zbiegu Platformy Obywatelskiej mieliśmy do czynienia ze skorumpowanym układem, który był "hamulcem ręcznym" dla rozwoju Warszawy i to się musi zmienić - powiedział Patryk Jaki.

- W mojej ocenie Platforma Obywatelska jest najlepszym gwarantem kontynuacji afery reprywatyzacyjnej, dlatego musimy zrobić wszystko, żeby Warszawa była uczciwa - dodał polityk.

Naszej rozmowy z Patrykiem Jakim, członkiem komisji reprywatyzacyjnej Sebastianem Kaletą i radnym PiS Cezarym Jurkiewiczem można posłuchać TUTAJ.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl