Życzenia Ambasady USA dla polskich żołnierzy

/ twitter.com/@USEmbassyWarsaw

  

Z okazji święta Wojska Polskiego składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim polskim żołnierzom, którzy ramię w ramię ćwiczą i odbywają służbę z amerykańskimi żołnierzami - napisała na Twitterze Ambasada USA w Warszawie.

- Z okazji Święta Wojska Polskiego składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim polskim żołnierzom, którzy ramię w ramię ćwiczą i odbywają służbę z amerykańskimi żołnierzami. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i poświęcenie dla naszego wspólnego bezpieczeństwa 

- czytamy na Twitterze ambasady amerykańskiej w Warszawie.

Ambasada na swoim koncie przypomniała także, że w obchodach Święta Wojska Polskiego wzięli udział żołnierze USA, którzy świętowali w tym dniu wspólnie z polskimi sojusznikami. Żołnierze USA wzięli udział w Wielkiej Defiladzie Niepodległości. Na niebie można było zobaczyć amerykańskie F22 - przypomniała ambasada we wpisie.

Placówka dyplomatyczna podziękowała także prezydentowi Andrzejowi Dudzie za odznaczenie dla generała dywizji Richarda J. Hayesa.

- Dziękujemy prezydentowi Andrzejowi Dudzie za przyznanie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Dowódcy Gwardii Narodowej stanu Illinois, generałowi dywizji Richardowi J. Hayesowi, za zasługi dla obronności i suwerenności Polski - napisano na Twitterze.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

A ci dalej... jak nie ulica, to zagranica. Schetyna pojechał do Merkel. Po co? Wersji jest wiele

/ twitter.com/SchetynadlaPO

  

Szef Platformy Obywatelskiej udał się z wizytą do Berlina, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Spotkanie wywołało ogromne kontrowersje w Polsce, biorąc pod uwagę fakt, iż rozmowy miały oscylować wokół tematów, o których na szczeblu bilateralnym powinien dyskutować rząd i jego przedstawiciele, a nie "totalna opozycja". W sieci zawrzało.

Grzegorz Schetyna pojechał dziś do Niemiec, by spotkać się z kanclerz Angelą Merkel. Na Twitterze zamieścił informację, że rozmowy dotyczyły m.in. środków europejskich dla samorządów, Nord Stream 2 czy polityce Unii Europejskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tematy wydają się bardziej poważne. Sęk jednak w tym, że Schetyna... niewiele znaczy w polskiej polityce, jego partia nie jest bowiem przy władzy. Jest za to jednym z liderów "totalnej opozycji", która nie raz ruszała ze skargami na własny kraj do Europy.

Internauci nie pozostawili na Schetynie suchej nitki, zastanawiając się, jakim cudem polityk Platformy Obywatelskiej prowadzi rozmowy na tak wysokim szczeblu i w czyim imieniu tam występuje.

Do sprawy spotkania Schetyny z Merkel odniósł się też dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 - Ciekaw jestem, bo pytali mnie właśnie przedstawiciele Konsultacyjnej Rady Polonijnej, czy będzie Grzegorz Schetyna rozmawiał o nauczaniu języka polskiego w Niemczech, czy będzie rozmawiał o mniejszości polskiej w Niemczech, czy będzie rozmawiał o naszych interesach, czy będzie rozmawiał o interesach PO?" - pytał marszałek Senatu. - Wolałbym i chciałbym, aby zawsze każdy polityk miał i z tyłu i z przodu głowy interes Polski - interes nas Polaków i Polek - dodał.

W swoim stylu spotkanie w Berlinie skomentował też poseł WiS Adam Andruszkiewicz. On nie ma wątpliwości co do tego, jaki był prawdziwy cel wizyty Schetyny w Berlinie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl