Ostrzeżenie przed kryzysem żywnościowym w Korei Północnej

/ PublicDomainPictures

  

Fala upałów w Korei Północnej doprowadziła do tego, że uprawy ryżu i kukurydzy wysychają na polach co "może mieć katastrofalne skutki" dla tego kraju - ostrzegła w piątek Międzynarodowa Federacja Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC).

"Nie jest to jeszcze susza, ale ryż, kukurydza i inne uprawy wysychają już na polach, co może mieć katastrofalne skutki dla mieszkańców KRLD" - powiedział przedstawiciel IFRC na Koreę Północną Joseph Muyamboit.

Największy na świecie międzynarodowy ruch humanitarny ostrzegł przed ryzykiem "kryzysu żywnościowego na wielką skalę" w Korei Północnej, podkreślając, że niepokojącą sytuację w tym kraju pogorszyły międzynarodowe sankcje gospodarcze nałożone na reżim w Pjongjangu za jego program nuklearny i rakietowy.

Jak zauważa agencja Reutera w Korei Północnej od początku lipca nie zanotowano opadów deszczu, natomiast średnia temperatura w tym miesiącu wyniosła aż 39 stopni Celsjusza.

"Nie możemy i nie wolno nam pozwolić, aby ta sytuacja rozwinęła się w kryzys żywnościowy na wielką skalę. Wiemy, że wcześniejsze poważne w skutkach susze doprowadziły do zakłócenia dostaw żywności do tego stopnia, że spowodowały niedożywienie mieszkańców w całym kraju" - ocenił Muyamboit.

IFRC w ramach pomocy dla Czerwonego Krzyża w Pjongjangu przekazała pomoc dla blisko 14 tysięcy najbardziej potrzebujących osób oraz wysłała zespoły reagowania kryzysowego i 20 pomp do nawadniania pól uprawnych.

W maju dyrektor wykonawczy oenzetowskiego Światowego Program Żywnościowego (WFP) David Beasley odwiedził Koreę Płn., aby zbadać możliwości zwiększenia dystrybucji żywności wśród głodujących tam kobiet i dzieci. Według WFP około 70 proc. Koreańczyków z Północy nie ma zapewnionego bezpieczeństwa żywnościowego, a co czwarte dziecko poniżej piątego roku życia cierpi z powodu chronicznego niedożywienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Skradziony we Wrocławiu rower odnalazł się... na Ukrainie

/ fot.Національна поліція України [za:wroclaw.policja.gov.pl]

  

Rower skradziony we Wrocławiu został odnaleziony na Ukrainie. Właścicielka natrafiła na niego na ukraińskim portalu z ogłoszeniami, a rozpoznała po zamieszczonym w ogłoszeniu zdjęciu. Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek od razu uruchomili procedurę współpracy ze swoimi kolegami z Ukrainy.

- Policjanci z Grabiszynka zajmowali się sprawą skradzionego roweru. Jednoślad został utracony w sierpniu tego roku. Właścicielka pozostawiła go przed centrum handlowym. Rower nie należał do najtańszych, ponieważ jego wartość została określona na kwotę ponad 4 tysięcy złotych

- informuje st. sierż. Dariusz Rajski.

Po pewnym czasie na policję zgłosiła się pokrzywdzona, która poinformowała funkcjonariuszy, że natrafiła na swój rower... na popularnym ukraińskim internetowym portalu ogłoszeniowym. Wskazała pewne charakterystyczne cechy rowery.

Jednoślad był oferowany do sprzedaży w mieście Kowel na Ukrainie, a więc pokonał trasę z Wrocławia, liczącą ponad 700 kilometrów. Policjanci z komisariatu Policji na wrocławskim Grabiszynku od razu zwrócili się odpowiednimi kanałami do ukraińskiej Policji z prośbą o pomoc i tak zaczęła się międzynarodowa współpraca mundurowych z Polski i Ukrainy. W pomoc przy realizacji sprawy zaangażowana była też ukraińska prokuratura, a także adwokat z Ukrainy, który posiadał pełnomocnictwa od wrocławskich policjantów. Działania przeprowadzone przez ukraińskich mundurowych potwierdziły, że rower z ogłoszenia to ten sam, który w sierpniu został skradziony na terytorium Polski

- dodał Rajski.

Rower niedługo zostanie przetransportowany do Polski, gdzie zostanie zwrócony prawowitej właścicielce.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wroclaw.policja.gov.pl, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl