Ostrzeżenie przed kryzysem żywnościowym w Korei Północnej

/ PublicDomainPictures

  

Fala upałów w Korei Północnej doprowadziła do tego, że uprawy ryżu i kukurydzy wysychają na polach co "może mieć katastrofalne skutki" dla tego kraju - ostrzegła w piątek Międzynarodowa Federacja Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC).

"Nie jest to jeszcze susza, ale ryż, kukurydza i inne uprawy wysychają już na polach, co może mieć katastrofalne skutki dla mieszkańców KRLD" - powiedział przedstawiciel IFRC na Koreę Północną Joseph Muyamboit.

Największy na świecie międzynarodowy ruch humanitarny ostrzegł przed ryzykiem "kryzysu żywnościowego na wielką skalę" w Korei Północnej, podkreślając, że niepokojącą sytuację w tym kraju pogorszyły międzynarodowe sankcje gospodarcze nałożone na reżim w Pjongjangu za jego program nuklearny i rakietowy.

Jak zauważa agencja Reutera w Korei Północnej od początku lipca nie zanotowano opadów deszczu, natomiast średnia temperatura w tym miesiącu wyniosła aż 39 stopni Celsjusza.

"Nie możemy i nie wolno nam pozwolić, aby ta sytuacja rozwinęła się w kryzys żywnościowy na wielką skalę. Wiemy, że wcześniejsze poważne w skutkach susze doprowadziły do zakłócenia dostaw żywności do tego stopnia, że spowodowały niedożywienie mieszkańców w całym kraju" - ocenił Muyamboit.

IFRC w ramach pomocy dla Czerwonego Krzyża w Pjongjangu przekazała pomoc dla blisko 14 tysięcy najbardziej potrzebujących osób oraz wysłała zespoły reagowania kryzysowego i 20 pomp do nawadniania pól uprawnych.

W maju dyrektor wykonawczy oenzetowskiego Światowego Program Żywnościowego (WFP) David Beasley odwiedził Koreę Płn., aby zbadać możliwości zwiększenia dystrybucji żywności wśród głodujących tam kobiet i dzieci. Według WFP około 70 proc. Koreańczyków z Północy nie ma zapewnionego bezpieczeństwa żywnościowego, a co czwarte dziecko poniżej piątego roku życia cierpi z powodu chronicznego niedożywienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier spotkał się z Kanclerz Merkel

Angela Merkel, Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki jest dziś w Brukseli. Tam bierze udział w szczycie Rady Europejskiej. Rano szef rządu spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Morawiecki weźmie dziś udział w sesji roboczej RE i członków szczytu Euro. Po południu spotka się z premierami państw V4 i premierem Japonii oraz weźmie udział w XII szczycie ASEM i kolacji dla szefów delegacji.

Kancelaria Premiera opublikowała zdjęcia ze spotkania Morawieckiego z Merkel.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl