Mechanik ukradł samolot i rozbił się. WIDEO

/ By Kentaro Iemoto from Tokyo, Japan (Horizon Air DHC8-Q400(N426QX)) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Pracownik linii lotniczych przeprowadził bez zezwolenia start samolotu bez pasażerów w Seattle w stanie Waszyngton; samolot rozbił się - poinformowali przedstawiciele międzynarodowego portu lotniczego Seattle-Tacoma.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem czasu miejscowego (sobota rano w Polsce).

Samolot po wystartowaniu runął do morza

- napisano na Twitterze lotniska.

Według wstępnych informacji samolot ukradł mechanik - wynika z wpisu policji w hrabstwie Pierce na Twitterze.
Jak podały linie lotnicze Alaska Airlines, był to samolot Horizon Air Q400.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przyszli lekarze ze stypendiami marszałka

/ roblesse

  

35 studentów kierunków lekarskich, m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania i Wrocławia, otrzymało stypendia marszałka województwa lubuskiego w zamian za zadeklarowanie pracy w lubuskich szpitalach po ukończeniu nauki.

Ubiegało się o nie prawie 50 osób. Żacy będą otrzymywali po 2 tys. zł miesięcznie do końca czerwca przyszłego roku.

W piątek odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie. Był to drugi nabór chętnych do tego programu stypendialnego województwa lubuskiego. Jego głównym celem jest zmniejszenie deficytu lekarzy w lubuskich szpitalach.

Była to druga edycja stypendiów, o które mogli starać się studenci medycyny z całej Polski. W pierwszym naborze ubiegło się o nie 60 osób uczących się m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Łodzi.

W sumie na pomoc materialną dla studentów kierunków lekarskich przeznaczono w tym roku 900 tys. zł z budżetu regionu.

Marszałek dodała, że to element tworzenia potencjału kadry medycznej regionu. Tym zasadniczym jest funkcjonujący od kilku lat kierunek lekarski na Uniwersytecie Zielonogórskim, który został powołany m.in. dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa.

W latach 2019-2020 na stypendialna przyznawane w tej formule samorząd województwa lubuskiego zamierza przeznaczyć 2 mln zł, po jednym na każdy rok. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl