Co nie zrobi, to sknoci. Tym razem Trzaskowski zabrał się za ocenianie... defilady Wojska Polskiego

Defilada wojskowa w Warszawie, 15 sierpnia 2017 roku / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Trzaskowski coraz bardziej zaczyna przypominać Ryszarda Petru w szczycie kariery, kandydat PO na prezydenta Warszawy zalicza bowiem wpadkę za wpadką. Tym razem postanowił skrytykować defiladę Wojska Polskiego, która ma się odbyć 15 sierpnia w stolicy. Wtórował mu były szef MON w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

Przychodzi czas na gigantomanię, na pokazanie jakiegoś olbrzymiego spektaklu. Nie tędy droga

- stwierdził Rafał Trzaskowski w rozmowie portalem Onet.pl, którego właścicielem jest niemiecki koncern medialny.

Kandydat Platformy na prezydenta stolicy narzekał też na korki.

Nie wiem czy warszawiacy oczekują teraz takich defilad, zwłaszcza na Wisłostradzie

- stwierdził.

CZYTAJ TEŻ: To on „wymyślił” Trzaskowskiego. Teraz jest przerażony! „Nie wiedziałem, że to zły kandydat”

Trzaskowskiemu postanowił wtórować nie kto inny jak wiceszef Gabinetu Cieni Platformy, Tomasz Siemoniak.

To będzie defilada porażki, defilada sprzętu, który nie został kupiony. Modernizacja jest zahamowana. Pewnie wyeksponowani będą wojowie Mieszka i Chrobrego

- dodał były szef MON.

Przypomnijmy, Siemoniak stał się sławny m.in. po tym, przemawiał do... lampki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gdy padło nazwisko „eksperta”, poseł nie mógł powstrzymać się od śmiechu. WIDEO

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, onet.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wielka inwestycja drogowa coraz bliżej

Aleja Wojska Polskiego w Szczecinie / By Szczecinolog - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39945686

  

Przedstawiciele miasta Szczecin oraz konsorcjum firm Roverpol i Rover Alcisa podpisali dziś umowę na przebudowę węzła Łękno. Inwestycja warta blisko 129 mln zł i dofinansowana środkami unijnymi ma być ukończona w 2020 r.

Węzeł Łękno to jedna z największych i ważniejszych inwestycji drogowych w obecnej perspektywie unijnej - wynika z informacji służb prasowych szczecińskiego magistratu. Przedsięwzięcie to kolejny etap powstającej obwodnicy śródmiejskiej, która ma połączyć północne i południowe dzielnice Szczecina, omijając jego centrum.

Inwestycja obejmuje budowę kolejnego fragmentu od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do Alei Wojska Polskiego, przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę dwupoziomowego skrzyżowania przy Al. Wojska Polskiego. Węzeł będzie także centrum przesiadkowym dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Wykonawca na ukończenie inwestycji ma 24 miesiące od momentu podpisania umowy. Całkowity koszt prac to prawie 129 mln zł.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, które mają służyć wdrażaniu funduszy unijnych wpływających na zrównoważony rozwój miast i ich obszarów funkcjonalnych. Wysokość unijnego dofinansowania to 73 mln zł.

Na Pomorzu Zachodnim Zintegrowane Inwestycje Terytorialne obejmują Szczeciński Obszar Metropolitalny oraz Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzki Obszar Funkcjonalny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl