Antoni Macierewicz o skandalicznej decyzji Adamowicza. „Pomyliła mu się hierarchia władzy”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Taka sytuacja nie może mieć miejsca. Nie powinniśmy o tym w ogóle dyskutować. Nie ma on (Adamowicz - red.) takich uprawnień. Wyobraził sobie, że jest kimś innym, niż naprawdę. Taka decyzja leży w kompetencji ministra obrony narodowej. Pomyliła mu się hierarchia władzy. Należy trzymać się działań wojska, państwa i samego ministra – ocenił w Telewizji Republika Antoni Macierewicz.

Kilka dni temu dr hab. Sławomir Cenckiewicz, szef Wojskowego Biura Historycznego, opublikował dokumenty, w których przedstawiono, w jaki sposób Bronisław Komorowski torpedował zmianę terminu obchodów Święta Wojska Polskiego na 15 sierpnia.

Ten szokujący dokument, z własnoręcznym podpisem Bronisława Komorowskiego, pozwala nam lepiej zrozumieć opór środowisk dzisiejszej opozycji przeciwko organizacji hucznych obchodów i defilady w dniu Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia – pisał Cenckiewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak Komorowski w resorcie obrony torpedował 15 sierpnia. Cenckiewicz publikuje istotne dokumenty

Do sprawy odniósł się na antenie Telewizji Republika były szef MON, wiceprezes PiS, Antoni Macierewicz.

Z młodego, inteligentnego patrioty i niesłychanie uprzejmego człowieka, stał się zupełnym przeciwieństwem siebie. Nie zaskoczył mnie ten dokument. Dzięki prof. Cenckiewiczowi zapoznałem się z materiałami, które pan Komorowski, jako minister, wywoził do Stanów Zjednoczonych. Jego wcześniejsze działania były mi znane. Tak związał się ze służbami postsowieckimi, że gotów jest zaprzeć się polskiej tradycji – powiedział.

Były szef MON odniósł się również do decyzji prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, o niezaproszeniu wojska na uroczystości rocznicy wybuchu II wojny światowej organizowane na Westerplatte.

CZYTAJ WIĘCEJ: Adamowicz przekroczył kolejną granicę! Szef MON nie zostawił suchej nitki na jego decyzji

Taka sytuacja nie może mieć miejsca. Nie powinniśmy o tym w ogóle dyskutować. Nie ma on (Adamowicz - red.) takich uprawnień. Wyobraził sobie, że jest kimś innym, niż naprawdę. Taka decyzja leży w kompetencji ministra obrony narodowej. Pomyliła mu się hierarchia władzy. Należy trzymać się działań wojska, państwa i samego ministra – ocenił Antoni Macierewicz.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Akcja "Ratusz Rafała" zbiera żniwo. Kolejna osoba o niejasnych powiązaniach w otoczeniu Trzaskowskiego

/ twitter.com/screenshot

  

Samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości prezentują sylwetki „podejrzanych” osób w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego, w ramach akcji "Ratusz Rafała". Dotychczas ujawnili dwie osoby, które w atmosferze skandalu były pozbawione swoich funkcji, a dziś znajdują się w bezpośrednim zapleczu Rafała Trzaskowskiego. Są to Jarosław Jóźwiak - który wyleciał z hukiem z ratusza i Lech Barycki -pozbawiony w atmosferze skandalu funkcji w gabinecie politycznym Ewy Kopacz. Dziś zaprezentowano kolejną osobę z otoczenia Trzaskowskiego, która ma wątpliwą przeszłość w relacjach z warszawskim ratuszem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ale się tłumaczy! Akcja „Ratusz Rafała” wywołała lawinę

Kolejnym człowiekiem (o niejasnych powiązaniach) z otoczenia kandydata Koalicji Obywatelskiej, jest zdaniem radnych PiS, Robert Faliszewski. 

Pełnił on funkcję radnego i w tym samym czasie był członkiem zarządu w klubie sportowym, karmionym miejskimi dotacjami i korzystającym z miejskiej infrastruktury.

Nawet "Gazeta Wyborcza" pisała o relacjach Faliszewskiego z warszawskim ratuszem:

Radni nie mogą prowadzić działalności na miejskim majątku, a taka sytuacja miała miejsce - orzekł sąd administracyjny. Chodzi o radnego z Ursusa, który zasiadał w zarządzie klubu sportowego, dotowanego przez dzielnicę. Spółka radnego dostawała zlecenia od klubu. Mimo to, pewnie dotrwa on do końca kadencji.

- alarmowała gazeta z Czerskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Samorządowcy prześwietlą otoczenie Trzaskowskiego. Na liście jest już radny, który wyleciał z gabinetu politycznego Ewy Kopacz

Jak widać podejrzane powiązania wspierających Trzaskowskiego działaczy totalnej opozycji nie robią na nim wrażenia. Gratulujemy dobrego samopoczucia, tylko co na to wyborcy..?

 

Źródło: niezalezna.pl, pap, twitter.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl