Beczki z nieznaną substancją

/ Piotr Łuczuk/Gazeta Polska

  

W magazynie w Miłosławiu w powiecie wrzesińskim w Wielkopolsce znaleziono dziś beczki z nieznaną substancją. Na miejscu trwają oględziny i zabezpieczanie terenu.

Zgłoszenie otrzymaliśmy od właściciela magazynu w miejscowości Miłosław. Mężczyzna wskazał, że poprzedni najemca pozostawił w nim zbiorniki, beczki z substancją niewiadomego pochodzenia. Na miejscu pracowali dzisiaj pod nadzorem Prokuratora Rejonowego we Wrześni policjanci, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Wrześni, Poznania, a także strażacy z wydziału chemicznego

- tłumaczył oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji we Wrześni st. sierż. Adam Wojciński.

Jak dodał, na miejscu obecni byli także członkowie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, oraz inspektor ochrony środowiska.

Głównym zadaniem było zabezpieczenie miejsca, w którym te substancje ujawniono. Po wywietrzeniu magazynów i po sprawdzeniu, że można bezpiecznie wykonać oględziny, na miejsce weszły służby. Pobrane zostały także próbki substancji do badań. Ponieważ nie mamy informacji o pochodzeniu ani o składzie substancji – bierzemy pod uwagę niestety najgorszą możliwość, czyli że jest to substancja zagrażająca życiu

– mówił Wojciński.

Na miejscu nadal wykonywane są czynności służb. Wojciński zaznaczył, że odnalezionych beczek jest dużo, ale o konkretnej liczbie można będzie powiedzieć dopiero po zakończeniu wszystkich działań.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Wojsko musi być na Westerplatte”

/ prezydent.pl

  

Jutro prezydent Gdańska Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte. Szef sejmowej komisji obrony Michał Jach powiedział w rozmowie z PAP, że pełny ceremoniał wojskowy podczas tych uroczystości to "sprawa o znaczeniu fundamentalnym".

Michał Jach podkreślił, że nie wyobraża sobie, aby uroczystości na Westerplatte odbyły się "poza ceremoniałem wojskowym". Wyraził również nadzieję, że po "tych prowokacyjnych wystąpieniach" prezydent Gdańska "dogada się" z Ministerstwem Obrony Narodowej tak, by - jak mówił - "w godny sposób uczcić pamięć bohaterskich obrońcÓw Westerplatte".

Przed tygodniem minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ujawnił, że - decyzją prezydenta Gdańska - wojsko nie zostało zaproszone do udziału w odbywających się 1 września na Westerplatte uroczystościach. Zażądał jednocześnie od Adamowicza zmiany decyzji w tej sprawie. Błaszczak podkreślił, że nie wyobraża sobie, aby 1 września na Westerplatte nie było Wojska Polskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Adamowicz przekroczył kolejną granicę! Szef MON nie zostawił suchej nitki na jego decyzji

Adamowicz, odnosząc się do słów Błaszczaka, powiedział, że "Wojsko Polskie jest integralną częścią Westerplatte", zaś przedstawiciele służb mundurowych jak co roku są zapraszani i będą uczestniczyć w uroczystościach 1 września.

Tego samego dnia MON zareagowało. Resort obrony oświadczył, że prezydent Gdańska skłamał na konferencji prasowej mówiąc, że Wojsko Polskie zostało zaproszone na uroczystości na Westerplatte. MON podtrzymało swoje żądanie ws. przywrócenia obecności wojskowej podczas uroczystości 1 września.

We wtorek Adamowicz skierował list do ministra obrony narodowej, w którym zaprosił szefa MON na uroczystości 1 września na Westerplatte. Prezydent Gdańska podkreślił, że obchody na Westerplatte — zgodnie z obowiązującym ceremoniałem — są uroczystością patriotyczną - "nie mają więc ani charakteru państwowego, ani wojskowego".

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl