Beczki z nieznaną substancją

/ Piotr Łuczuk/Gazeta Polska

  

W magazynie w Miłosławiu w powiecie wrzesińskim w Wielkopolsce znaleziono dziś beczki z nieznaną substancją. Na miejscu trwają oględziny i zabezpieczanie terenu.

Zgłoszenie otrzymaliśmy od właściciela magazynu w miejscowości Miłosław. Mężczyzna wskazał, że poprzedni najemca pozostawił w nim zbiorniki, beczki z substancją niewiadomego pochodzenia. Na miejscu pracowali dzisiaj pod nadzorem Prokuratora Rejonowego we Wrześni policjanci, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Wrześni, Poznania, a także strażacy z wydziału chemicznego

- tłumaczył oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji we Wrześni st. sierż. Adam Wojciński.

Jak dodał, na miejscu obecni byli także członkowie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, oraz inspektor ochrony środowiska.

Głównym zadaniem było zabezpieczenie miejsca, w którym te substancje ujawniono. Po wywietrzeniu magazynów i po sprawdzeniu, że można bezpiecznie wykonać oględziny, na miejsce weszły służby. Pobrane zostały także próbki substancji do badań. Ponieważ nie mamy informacji o pochodzeniu ani o składzie substancji – bierzemy pod uwagę niestety najgorszą możliwość, czyli że jest to substancja zagrażająca życiu

– mówił Wojciński.

Na miejscu nadal wykonywane są czynności służb. Wojciński zaznaczył, że odnalezionych beczek jest dużo, ale o konkretnej liczbie można będzie powiedzieć dopiero po zakończeniu wszystkich działań.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

164 państwa podpisały ONZ-owski pakt o migracji. Polska wycofała się z jego ratyfikacji

/ flickr.com/sanjitbakshi/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Większość państw ONZ - 164 - przyjęła dzisiaj w Marrakeszu niewiążący pakt w sprawie migracji - poinformował marokański minister spraw zagranicznych Nasser Burita. Z podpisania paktu wycofały się m.in. Stany Zjednoczone, Polska oraz Węgry.

Pakt GCM (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration) ma być pierwszym dokumentem kompleksowo regulującym międzynarodowe przepływy osób. Nie będzie miał mocy prawnie wiążącej, ma za to upowszechnić standardy i normy dotyczące migracji oraz ułatwić współpracę państw w tym zakresie.

Dokument został w Marrakeszu przyjęty przez aklamację, ale z podpisania paktu wycofało się kilka krajów, m.in. Polska, Austria, Bułgaria, Czechy, Łotwa, Słowacja, Węgry, Szwajcaria, Australia, Izrael i USA. Z powodu sporu o pakt rozpadła się w Belgii koalicja rządząca.[polecam:https://niezalezna.pl/248422-kraje-unii-na-nie-dla-porozumienia-onz-a-unijny-komisarz-swoje-bruksela-bedzie-wywierac-presje] [polecam:https://niezalezna.pl/249078-bunt-belgijskiego-ministra-przeciwko-polityce-migracyjnej-bdquonie-chce-miec-z-tym-nic-wspoacutelnegordquo]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl