IPN odpowiada Adamowiczowi

/ twitter.com/@MichalKruzynski

  

"To żołnierze Wojska Polskiego bronili we wrześniu 1939 roku Westerplatte. Niezrozumiała i niepojęta jest decyzja władz Gdańska o niezaproszeniu Wojska Polskiego na uroczystość 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte" – napisał dyrektor gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Mirosław Golon.

Westerplatte – na tym uświęconym krwią bohaterskich obrońców skrawku Gdańska zawsze najważniejsi będą polscy żołnierze – podkreślił Golon odnosząc się w oświadczeniu do sporu między szefem MON Mariuszem Błaszczakiem a prezydentem miasta Gdańska Pawłem Adamowiczem, dotyczącego obecności żołnierzy WP podczas obchodów wybuchu II wojny światowej na Westerplatte.

CZYTAJ WIĘCEJ: Adamowicz przekroczył kolejną granicę! Szef MON nie zostawił suchej nitki na jego decyzji

W tym kontekście całkowicie niezrozumiała i niepojęta jest decyzja władz miasta Gdańska o niezaproszeniu WP w charakterze współorganizatora na uroczystość 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Przecież to właśnie żołnierzom, obrońcom Ojczyzny, byłym, obecnym i przyszłym dedykowane są te uroczystości. Tak jest już kilkadziesiąt lat, gdy jeszcze w odległych czasach PRL z trudem kształtowała się tradycja rocznicowych obchodów na Westerplatte – podkreślił dyrektor gdańskiego oddziału IPN.

Mirosław Golon zaznaczył również, że dla współczesnej armii Rzeczpospolitej obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte ma wymiar szczególny.

To jedna z najświętszych tradycji, na których budujemy wysokie morale żołnierzy, na których budujemy tak cenne i potrzebne wzorce odwagi, dzielności żołnierskiej i gotowości poświęcenia życia dla Ojczyzny. Ten dzień na Westerplatte, ta corocznie świętowana rocznica, nie może się odbyć bez udziału i obecności Wojska Polskiego. Tu chodzi o wartości ważne dla wszystkich Polaków. Mam ogromną nadzieję, że Pan prezydent miasta Gdańska w pełni to rozumie – podsumował dyrektor gdańskiego oddziału IPN.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Komitet prezydenta bierze radę

Urząd Miasta w Stargardzie / By Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to Politykstargard (w oparciu o szablon praw autorskich). - Źródło nie zostało podane w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to praca własna (w oparciu o szablo

  

Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Zająca, wybranego właśnie na drugą kadencję na urząd prezydenta Stargardu, wprowadzi do stargardzkiej rady miejskiej 17 radnych. W 23-osobowej radzie znaleźli się przedstawiciele jeszcze trzech innych komitetów.

Komitet Zająca zdeklasował konkurencję w wyborach do rady miejskiej, uzyskując w wyborach 61 proc. poparcia, co przełożyło się na 17 mandatów w 23-osobowej radzie. Również sam Rafał Zając uzyskał wysoki wynik wyborczy, pewnie wygrywając wybory na prezydenta miasta w pierwszej turze z poparciem 82,38 proc. [polecam:http://niezalezna.pl/241915-w-stargardzie-prezydent-rafal-zajac-wygral-w-i-turze].

Oprócz radnych kandydujących z prezydenckiego komitetu, 4 mandaty weźmie Prawo i Sprawiedliwość, a po jednym - Porozumienie Wyborcze Lewica - Nasz Stargard oraz KWW Edyty Domińczak Bezpartyjni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl