Na to przesłuchanie czekają wszyscy. Wiadomo, kiedy Tusk stanie przed komisją Amber Gold

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Do przewodniczącej komisji śledczej ds. Amber Gold, Małgorzaty Wassermann, dotarło już pismo z terminem od mecenasa Romana Giertycha. – Do komisji śledczej wpłynęło pismo z prośbą, by przesłuchanie Donalda Tuska odbyło się 2 października. Komisja przychyli się do tej prośby – potwierdziła Wassermann.

Małgorzata Wassermann zaproponowała Donaldowi Tuskowi trzy terminy przesłuchania – 25 września oraz dwa w październiku.

Mamy nadzieję, że z uwagi na to, że my szanujemy fakt, że (Donald Tusk) jest zajęty, że on uszanuje również nasz czas i jeszcze w wakacje wybierze jeden z tych terminów, i nie narazi nas na fakt, że będziemy tu przyjeżdżali trzykrotnie – mówiła.

Radio ZET dowiedziało się, że mecenas Roman Giertych przesłał przewodniczącej pismo, w którym potwierdził, że Donald Tusk złoży zeznania przed komisją 2 października.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiozet.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kielce czekają na ostatnie protokoły

Kielce / By Ferdziu [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

  

Do tej pory na 14 powiatów dotarły do nas protokoły z ośmiu; spodziewamy się, że do godz. 13 dostaniemy pozostałe protokoły – przekazała dziś wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Wyborczej (WKW) w Kielcach Edyta Bucka.

Jak dodała Bucka, możliwe, że dane ze wszystkich obwodów w wyborach do sejmiku województwa świętokrzyskiego będą upublicznione około godz. 14.

W poniedziałek wieczorem dotychczasowy marszałek Adam Jarubas (PSL) opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym napisał, że "tym razem wyborcy zdecydowali się powierzyć odpowiedzialność za region innej formacji ( gratuluję!)".

- Wierzę w to, że będziemy mogli dalej z mieszkańcami działać dla naszego regionu – dodał Jarubas.

Według przedstawionego w poniedziałek sondażu Ipsos tzw. late poll: w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 33 proc.; Koalicja Obywatelska 26,7 proc.; PSL - 13,6 proc.; SLD-Lewica Razem 6,6 proc.; Kukiz'15 - 5,9 proc.; a Bezpartyjni Samorządowcy - 5,8 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl