Oj będzie awantura! Czarzasty w jednym zdaniu znokautował opozycję i... siebie, przy okazji

Włodzimierz Czarzasty / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Ostatnio było cicho na lewicy? Dziś to się zmieni. Włodzimierz Czarzasty poszedł do radia i chlapnął coś o Koalicji Obywatelskiej. Dostało się też całej opozycji. Szef SLD zaatakował nawet samego siebie. Powiecie, że to niemożliwe. A jednak! Zobaczcie sami.

Włodzimierz Czarzasty mówił już różne rzeczy. A to, że partia, którą obecnie szefuje dojdzie do władzy, a następnie rozliczy obecny rząd... wsadzając do więzienia. A to straszył policją Andrzeja Dudę, zapowiadając dla prezydenta Trybunał Stanu. Wieloletni członek PZPR podpierał się nawet... Bogiem.

Tym razem szef SLD poszedł do TOK FM. Chyba bardzo lubi słuchać swojego głosu, bo jak zaczął mówić, to nie sposób było go zatrzymać. Ale co on wygadywał… Oczywiście dostało się też całej opozycji.

Opozycja jest do tego (pełnego zjednoczenia) za głupia. Za bardzo zapatrzona w siebie, za bardzo arogancka, za bardzo lubiąca oglądać swoje twarzyczki w telewizji i słuchać swojego głosiku w radiu, natomiast jeszcze do tego nie dojrzała. O sobie też to mówię. Mogę być kontrowersyjny, ale nikt nie powie, że jestem głupi

– powiedział Włodzimierz Czarzasty.

Najbardziej jednak dostało się Koalicji Obywatelskiej stworzonej przez PO i N. Czarzasty ma im za złe, że nie zaprosili go do tańca?

Jest taka ściema, która się nazywa Koalicja Obywatelska. To jest koalicja dwóch partii, partyjna koalicja, która powstała z rozpadu jednej partii. Schetyna chciał obywatelkom i obywatelom powiedzieć: Już się nie nazywam PO i to, co zostało z Nowoczesnej, teraz jesteśmy KO. Wszędzie, gdzie ta struktura nie była pazerna, opozycja się zjednoczyła, np. w Łodzi

– ocenił szef SLD.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lubawski obiecuje pomoc dla działkowców

Ogródki działkowe / pixabay.com/Efraimstochter /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Jeżeli będę prezydentem, to miasto co roku przekaże co najmniej milion złotych na poprawę infrastruktury ogrodów działkowych - zapowiedział dziś ubiegający się o reelekcję prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Lubawski podkreślił na konferencji prasowej, że miasto w ponad 50 proc. składa się z terenów zielonych, a na jego terenie funkcjonuje 17 ogrodów działkowych.

Ogrody działkowe to są +zielone płuca+ Kielc, czyli te 17 ogrodów pracuje na to, pracuje rękami naszych mieszkańców, niekoniecznie angażując środki miasta. To jest też sposób na życie dla wielu ludzi i to nie zawsze tylko osób starszych, bo młodzi ludzie też kupują, przejmują działki od starszych i to zjawisko nie jest czymś wyjątkowym, więc to jest dobry sygnał

– podkreślił Lubawski.

Przypomniał, że w tym roku miasto po raz pierwszy uruchomiło fundusz na poprawę infrastruktury ogrodów działkowych. - Obiecałem w swoim programie, że jeżeli będę prezydentem, to co roku będzie co najmniej milion złotych na to, aby poprawiać drogi wewnętrzne, kanalizację, wodociągi, dach, jeśli będzie taka potrzeba" – zaznaczył Lubawski.

- Nie będziemy kupować niestety na przykład cebulek tulipana, bo tego się nie da za te pieniądze, ale da się poprawiać infrastrukturę, bo przecież tutaj są kielczanie. Nie wydajemy na kogoś tam, tylko sami zaspokajamy te potrzeby, które dotyczą tych właśnie ludzi – dodał prezydent Kielc.

Podkreślił, że sam ma wielu znajomych, którzy mają ogrody działkowe i trochę zazdrości im tej "symbiozy z przyrodą", która czyni ich lepszymi ludźmi.

Lubawski, zapytany dlaczego dopiero w tym roku pojawił się w mieście fundusz wsparcia ogrodów działkowych, odparł, że wcześniej nie miał do tego "odpowiednich instrumentów".

Cała inicjatywa wspierania infrastruktury ogrodów działkowych wyszła z ogrodu +Magnolia+, bo oni przyszli do mnie, nękali mnie i wszyscy urzędnicy mówili na początku: +nie możemy dawać prywatnym podmiotom w ogrodach działkowych żadnych pieniędzy+. Okazało się, że jak się bardzo chce, to znajdzie się takie rozwiązanie prawne, w którym takie działanie jest możliwe

– powiedział Lubawski.

Urzędujący od 2002 r. bezpartyjny Lubawski – popierany przez Zjednoczoną Prawicę - ubiega się o piątą kadencję, z sygnowanego własnym nazwiskiem komitetu Porozumienie Samorządowe.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl