Kilkadziesiąt lotów odwołanych w wyniku tajfunu Shanshan

/ momolomo

  

Kilkadziesiąt lotów zostało odwołanych na skutek ulewnych opadów deszczu oraz silnych, dochodzących do 162 km/h wiatrów, wywołanych przez tajfun Shanshan, który w czwartek uderzył w północno-wschodnią Japonię - poinformowała japońska agencja meteorologiczna.

Japońskie media informują, że w wyniku przejścia tajfunu co najmniej pięć osób zostało rannych. Jak zauważa agencja Kyodo nie odnotowano jednak większych zniszczeń i nie doszło do zakłóceń ruchu drogowego w stolicy Japonii - Tokio.

Linie lotnicze odwołały już drugi dzień z rzędu dziesiątki lotów do i z Tokio oraz z innych dotkniętych przez tropikalny cyklon obszarów kraju. Kursowanie niektórych pociągów zostało zawieszone.

W środę japońska agencja pogodowa ostrzegła przed możliwymi osunięciami błota i powodziami, co skłoniło władze niektórych miast do zarządzenia ewakuacji mieszkańców.

W nocy z czwartku na piątek prognozowane są silne wiatry w północno-wschodnich obszarach przybrzeżnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiadomo, kiedy PiS przedstawi nowe programy. Szef Kancelarii Premiera uchylił rąbka tajemnicy

/ premier.gov.pl

  

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zdradził po konwencji Zjednoczonej Prawicy, że partia rządząca będzie zmierzać "do podniesienia standardu życia Polaków do poziomu europejskiego". - Kolejne programy zaczniemy przedstawiać zaraz po Nowym Roku; w naszych obietnicach jesteśmy wiarygodni - dodał minister.

Szef KPRM proszony o komentarz do wystąpień liderów Zjednoczonej Prawicy stwierdził:

Dobre zakończenie roku. Podsumowanie trzech lat z jednej strony, wyzwania i najważniejsze priorytety na rok przyszły. Trudny rok, rok wyborczy.

Premier Mateusz Morawiecki wyraźnie podkreślił, że będziemy zmierzać do podniesienia standardu życia Polaków do poziomu europejskiego, że będziemy walczyć o podniesienie plac

– mówił.

[polecam:http://niezalezna.pl/250427-premier-mateusz-morawiecki-na-konwencji-pis-jestesmy-bijacym-sercem-europy]

Michał Dworczyk podkreślił jednocześnie, że ugrupowanie rządzące jest w swoich obietnicach wiarygodne.

Obietnice wyborcze z 2015 roku w przytłaczającej większości zostały już spełnione, to nas uwiarygadnia

 – powiedział.

Szef KPRM dodał, że kolejne programy będą przedstawione "zaraz po Nowym Roku".

Jestem przekonany, że te nowe programy, podobnie jak deklaracje z roku 2015, zostaną zrealizowane

 – zaznaczył.

[polecam:http://niezalezna.pl/250426-jaroslaw-kaczynski-nasza-partia-musi-sie-stac-do-konca-partia-marzen-polakow]

Minister Dworczyk podkreślił ponadto, że podczas konwencji po raz kolejny wybrzmiała propozycja dialogu dla opozycji.

Kolejna propozycja dyskusji na temat tego, jakie reformy wprowadzać, żeby Polska była krajem, w którym żyje się dobrze wszystkim obywatelom. Zobaczymy, czy opozycja z tego skorzysta. Mamy nadzieję, że tak, dlatego, że interes Polski jest interesem nas wszystkich

– powiedział.

[polecam:http://niezalezna.pl/250428-wicepremier-beata-szydlo-o-klamstwach-ws-polexitu-polska-byla-jest-i-bedzie-w-europie]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl