Cykl edukacyjny „Finanse na co dzień”

fot.fotolia

  

W jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie” prezentujemy 30. odcinek cyklu „Finanse na co dzień”, dotyczący oferty PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych. Materiał o szerokim walorze edukacyjnym został przygotowany przez redakcję we współpracy z PKO Bankiem Polskim.

W najbliższym numerze „Gazety Polskiej Codziennie” odpowiadamy na pytanie, czym jest start-up i jakie działania należy podjąć, by start-up nie kojarzył się z działaniem w warunkach skrajnej niepewności. Opisujemy, jaką rolę na starcie firmy mogą pełnić inkubatory i jaka jest ich funkcja, a także skąd zdobyć fundusze na rozpoczęcie i rozwój działalności.

Informujemy, że banki, prócz bezpośredniego finansowania poprzez kredyty i pożyczki, wspierają innowacyjne start-upy swoimi produktami, którymi warto się zainteresować.

Szczegóły oferty już w piątkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” w artykule pt. „Wystartuj!”.

 

 

Start-upy w statystyce

Według ustaleń Fundacji Start-up Poland i analizy „Polskie start-upy. Raport 2015” baza polskich start-upów liczy blisko 2,5 tys. podmiotów. Co drugi właściciel uważa, że jego produkty są nowością na skalę globalną, a co czwarty przyznaje, że to imitacja, czyli przeniesienie sprawdzonego pomysłu na nasz grunt.

Na pytanie o obszar działalności badani najczęściej wskazują produkcję oprogramowania sprzedawaną w modelu SaaS w branżach aplikacji mobilnych, handlu elektronicznego oraz usług internetowych. Z raportu wynika ponadto, że dwa razy więcej start-upów prowadzi sprzedaż dla firm (B2B) niż detaliczną (B2C).

Niemal co trzeci badany osiągnął roczny wzrost przychodów rzędu ponad 50 proc., a co piaty – ponad 100 proc. Zapewne dlatego połowa z nich spodziewa się, że w ciągu dwóch lat wartość ich firmy wzrośnie co najmniej pięciokrotnie. Start-upy, które deklarują̨ roczny wzrost przychodów przekraczający 50 proc., są̨ skoncentrowane na obsłudze firm średnich, dużych i korporacji. Dwukrotnie częściej niż̇ pozostałe operują̨ na rynku usług mobilnych i big data.

Przedsiębiorstwa typu start-up najczęściej działają w dużych miastach. Ponad połowa respondentów funkcjonuje w jednym z trzech miast: Warszawa, Kraków lub Poznań. Popularne lokalizacje to także Wrocław i Trójmiasto, a w dalszej kolejności Łódź́ i Katowice. W 60 proc. przypadków wśród założycieli jest osoba doświadczona w zakładaniu i prowadzeniu start-upu.

 

Partnerem wydania cyklu „Finanse na co dzień” jest PKO Bank Polski
Patronem medialnym cyklu jest
niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Uwaga górnicy, nadchodzi Biedroń! I deklaruje: zlikwiduję wszystkie kopalnie

Robert Biedroń / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Robert Biedroń z przytupem chce powrócić do polityki krajowej. Na dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział, że jednym z jego sztandarowych postulatów będzie... likwidacja wszystkich kopalni w Polsce.

"Dzisiaj nasza świadomość jako mieszkańców i mieszkanek naszego kraju, że trzeba walczyć ze smogiem jest już wysoka, ale mam wrażenie, że niestety rządzący nie mają odwagi podjąć ważnej decyzji, którą ja dzisiaj chciałbym zadeklarować i którą zrealizuję, jeżeli wygramy wybory (...): do 2035 r. ja i moja siła polityczna zlikwidujemy wszystkie funkcjonujące w Polsce kopalnie, odejdziemy od węgla tak, żeby już nigdy nikt więcej nie musiał umierać ze względu na smog"

- powiedział Biedroń na konferencji prasowej.

Ciekawe, co na to górnicy... Tymczasem, jak zaznaczył polityk, cel ten nie zostanie zrealizowany w ciągu jednego dnia, lecz przez wieloletnie promowanie odnawialnych źródeł energii. Zapewnił też, że górnicy "nie zostaną zostawieni sami sobie".

"Ci górnicy powinni otrzymać i otrzymają wsparcie ze strony państwa, żeby uczestniczyć w tej wielkiej modernizacji, jeśli chodzi o jakość naszego życia, także jeśli chodzi o jakość naszego powietrza. Zaangażujemy ich we wsparcie w termomodernizacji; w Polsce 3 mln budynków wymaga termomodernizacji, do tego potrzebne są ręce do pracy"

- zadeklarował były prezydent Słupska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl