"Mission: Impossible" - Tom Cruise bez oznak zmęczenia. RECENZJA

/ fot. mat.pras.

  

Męskie kino, którego nie może przegapić damska część widowni. Bo cokolwiek byśmy powiedzieli o Tomie Cruisie, to „Mission: Impossible” 
jest wciąż bardziej sensacyjne od prywatnego życia aktora. W piątek do kin wchodzi „Mission: Impossible – Fallout”. Który wynosi całą filmową serię w stratosferę.

Na początku filmu zobaczymy klasyczny epos grecki „Odyseja” – i nie jest to dziełem przypadku. Podróż, jaką odbywają moja postać, Ethan Hunt, i jego team jest właśnie taką odyseją. To niezwykła osobista historia, w której znajdziemy mnóstwo emocji – mówi o najnowszej produkcji aktor i producent Tom Cruise.

Reżyser i scenarzysta Christopher McQuarrie (laureat Oscara za scenariusz do filmu „Podejrzani”) o roli Cruise’a mówi: „To Tom jest tu najważniejszy, to on sprawia, że ten ogień wciąż płonie. To kierujący się instynktem, pełen emocji twórca filmowy. Jak nikt zna Ethana Hunta i dlatego sprawia, że ta postać jest tak pełna życia”.

„Fallout” to brawurowa opowieść o tym, jak po nieudanej misji Hunta bomby jądrowe trafiają w ręce szaleńców. A ci planują ataki na Jerozolimę, Mekkę i Watykan. „Im większe cierpienie, tym trwalszy pokój” – mówią terroryści, którzy nie zawahają się przed niczym. Na szczęście Ethan Hunt też się przed niczym nie zawaha.

To, że film ma świetne tempo, trafnie rozłożone akcenty dramaturgiczne, znakomitą obsadę i bezbłędną grę aktorską, nie dziwi. „Mission: Impossible – Fallout” zdumiewa również spektakularnymi efektami specjalnymi. To też było do przewidzenia. Ale to, za co produkcję warto docenić najbardziej, to inteligentne poczucie humoru i zaangażowanie 56-letniego Toma Cruise’a, który większość ujęć kaskaderskich wykonywał samodzielnie. Prawdziwą misję niemożliwą dostaje więc nie tyle Tom Cruise, co Daniel Craig. Na 25 października przyszłego roku zapowiadana jest światowa premiera „Bonda 25”. Czy 007 podoła Huntowi? Szczerze, wątpię.

NIE PRZEGAP: Więcej na ten temat już w sobotę w "Niecodziennej Gazecie Polskiej" - weekendowym dodatku do "Gazety Polskiej Codziennie".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znaleziono zwłoki noworodka. Dziecięcych szczątków może być więcej

/ Myriams Fotos

  

W Ciecierzynie pod Byczyną znaleziono zwłoki noworodka. Policja odmawia jakichkolwiek informacji na ten temat.

Zwłoki noworodka znaleziono na jednej z posesji we wsi Ciecierzyn pod Byczyną w powiecie kluczborskim. Według regionalnego dziennika, szczątków dziecięcych może być więcej. Zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu nie udziela żadnych informacji na temat zdarzenia.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Opolu Stanisław Bar w piątek, po zakończeniu czynności, informacji na temat zdarzeń w Ciecierzynie udzieli kluczborski prokurator rejonowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl