Biskup polowy dziękuje żołnierzom. "Wojsko Polskie jest symbolem trwania, siły i godności Polski"

Zdjęcie ilustracyjne / By Halibutt - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1057302

  

- Wojsko Polskie jest żywym symbolem trwania, siły i godności Rzeczypospolitej - podkreślił biskup polowy WP gen. bryg. Józef Guzdek w przesłaniu skierowanym do żołnierzy z okazji przypadającego 15 sierpnia święta Wojska Polskiego.

- Piętnasty sierpnia jest dniem chwały oręża polskiego. Wracamy pamięcią do znamiennych wydarzeń, które rozegrały się na przedpolach Warszawy w sierpniowych dniach 1920 roku. Żołnierze Wojska Polskiego stoczyli heroiczny, zwycięski bój z bolszewicką armią. Obronili odzyskaną tak niedawno niepodległość ojczyzny. Więcej, ocalili Europę, którą napastnicy zamierzali podpalić ogniem rewolucji. O doniosłości tamtych wydarzeń świadczą słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego: "Żołnierze! Zrobiliście Polskę mocną, pewną siebie i swobodną. Możecie być dumni i zadowoleni ze spełnienia swego obowiązku". Wspominając Cud nad Wisłą, przekazujemy pamięć o obrońcach naszej niepodległości kolejnym pokoleniom, jednocześnie dziękujemy im za piękną lekcję patriotyzmu, która jest dla nas inspiracją i nauką na przyszłość

- napisał bp Guzdek w przesłaniu przekazanym PAP.

Biskup polowy podkreślił w nim, że Wojsko Polskie jest żywym symbolem trwania, siły i godności Rzeczypospolitej.

"W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości święto Wojska Polskiego nabiera wyjątkowego znaczenia. W tym uroczystym dniu pragnę złożyć serdeczne życzenia wszystkim żołnierzom Polskich Sił Zbrojnych, służącym na lądzie, morzu i w powietrzu, w kraju i na misjach zagranicznych. Dziękuję Wam za wzorowe wypełnianie obowiązku wobec ojczyzny, patriotyczną postawę i zaangażowanie w trosce o dobro Sił Zbrojnych. Wyrażam mój wielki szacunek dla waszej odpowiedzialnej żołnierskiej służby, którą wielu z was przypłaciło zdrowiem; ze czcią wspominam tych, którzy oddali życie"

- głosi przesłanie biskupa Guzdka.

Wojskowy hierarcha wyraża w nim również uznanie pracownikom resortu obrony narodowej oraz tym wszystkim, którzy mają udział w zapewnieniu Polsce bezpieczeństwa.

"Dziękując za waszą służbę Rzeczypospolitej, dziękuję także za wasze świadectwo wiary, którym dzielicie się w różnych okolicznościach życia. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, modlę się do Hetmanki Żołnierza Polskiego o opiekę nad wami i z całego serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa, którym ogarniam wasze rodziny i bliskich"

- napisał w przesłaniu biskup polowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowy czworonożny funkcjonariusz w bocheńskiej komendzie

Policyjny pies / malopolska.policja.gov.pl

  

Do komendy policji w Bochni trafił owczarek belgijski. Pies specjalizuje się w wyszukiwaniu narkotyków. W listopadzie zakończyło się kilkumiesięczne szkolenie, w którym udział wzięli pies i jego przewodnik z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Szkolenie odbywało się w cyklu stacjonarnym w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach koło Warszawy. Podczas tresury pies był przygotowywany do pracy przy wyszukiwaniu różnego rodzaju środków odurzających.

Zakup czworonoga został sfinansowany w całości przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.

Owczarek jest energiczny i pełen zapału do pracy. Zaprzyjaźnił się już z policjantami i z drugim psem, który pełni służbę w tej komendzie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl