Nowy wymiar konserwatyzmu

Francuska minister zdrowia Agnès Buzyn ogłosiła ważną deklarację. Jej zdaniem palenie tytoniu to już „czasy przeszłe”, a walka z tym zgubnym nałogiem przestała być kwestią troski o zdrowie, a stała się problemem moralnym.

Lewica, która ma problemy z wyartykułowaniem jasnych zasad i wartości, najwyraźniej znajduje ich suplementy, m.in. w postaci „niemoralnego papierosa”, który stał się symbolem „zamierzchłej epoki”. Tymczasem marksizm mówi, że „świat trzeba zmieniać”, a likwidacja papierosów (skoro samych burżujów likwidować na razie nie można) to przecież amputacja części starego świata. W dodatku – ze względu na ich cenę – na papierosy może sobie zapewne pozwolić już tylko klasa burżuazyjna, więc na pohybel i jej, i papierosom. Na tym jednak nie koniec. Według tego mocno wątpliwego nowego kodeksu moralnego lewicy tytoń mogłaby zastąpić… legalna marihuana. Cóż, przyznam, że nie spodziewałem się dożyć czasów, w których gdy wyciągam sobie z paczki papierosa, mogę się poczuć… prawdziwym konserwatystą.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Przestańcie się dziwić

Południe, 15 sierpnia, 98 lat po odparciu bolszewickiej inwazji na Europę. Na dziesięć newsów portalu Tvn24 cztery mówią o tragicznym wypadku komunikacyjnym w Genui, dwa o uroczystościach państwowych, a jeden o niższych wypłatach w Korei Południowej. Święto Wojska Polskiego i święto państwowe opisane z perspektywy utrudnień drogowych nieważne, kłopotliwe. Dlaczego tak się boicie, że nad Wisłą przypomnimy dorobek naszej narodowej wspólnoty?

Przeszkadza Wam walka z nazizmem, z bolszewizmem, kazania prymasa Wyszyńskiego, a „Wyborcza” ostatnio umniejszała zwycięstwo pod… Grunwaldem. Już nawet Krzyżaków wolicie niż nas? Nawet jeśli Wasi przodkowie przyszli tu z Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, nawet jeśli dziadkowie przyjechali za limuzyną NKWD czy z biura Wandy Wasilewskiej, możecie tę wspólnotę polską uznać, uszanować i się dołączyć. Nie chcecie? Obcy Wam nadal Dmowski, nawet Piłsudski, Jagiełło? Przestańcie się więc chociaż dziwić, że jesteście nam tak kompletnie obcy.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl