Gdzie Platforma z tamtych lat?

W wysokie tony uderzył w ostatnich dniach Rafał Trzaskowski. Kandydat PO na prezydenta stolicy stwierdził, że najpilniejszą sprawą w Warszawie i w całej Polsce jest zatrzymanie niszczenia społeczeństwa oraz łamania praw obywatelskich, których dokonuje rząd PiS.

„Budowę autostrady można wstrzymać i wrócić do tego za kilka lat” – napisał. Trochę zaleciało królem Theodenem z drugiej części Władcy Pierścieni, który cofając się do Helmowego Jaru, przekonywał, że zasiewy można odnowić, a domy odbudować. Trudno dziś nie mieć wrażenia, że PO w wyborach samorządowych ma tylko jeden cel. Przetrwać. Zamyka się więc coraz częściej w twierdzy i przekonuje już przekonanych, dodając im odwagi oraz podtrzymując ducha. W Warszawie takie postępowanie może mieć sens. Tutaj nadal PO czuje się pewnie, więc może skutecznie straszyć i przekonywać, że jeśli wygra Patryk Jaki, to Saska Kępa zmieni nazwę na „Beata Kempa”. Mimo wszystko odwrót od zajmowania się infrastrukturą jest zaskakujący. Wszak nie kto inny jak Platforma w 2010 r. szła do wyborów z hasłem: „Nie róbmy polityki. Budujmy Polskę”. Może myślą, że w Warszawie już wszystko wybudowali?

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Prezent dla starych esbeków

Zewsząd dobywa się rechot z wysokości salonów, że nic tak nie napędza „Klerowi” widzów jak jego krytyka. To, że Smarzowski sobie zarobi dodatkowe srebrniki, nie jest takim problemem jak to, że przekroczył kolejne granice przyzwoitości, przedstawiając duchowieństwo tak karykaturalnie, jak robili to z wrogami nazistowskimi i sowieckimi reżyserzy obu totalitarnych państw.

Ciekawe, że obraz Polski i Kościoła w „Klerze” łączy pedofilię z Solidarnością, a o funkcjonariuszach SB nie ma ani jednego złego słowa. Siedząc w warszawskim kinie, wśród dość podstarzałej widowni, trudno było oprzeć się wrażeniu, że na sali siedzą ludzie, którzy 30 lat temu marzyli o nakręceniu takiej propagandy, ale im władze nie pozwalały. „Kler” jest jak prezent dla starych esbeków, bo skoro odebrano im emerytury, to na pocieszenie mają propagandę lepszą niż za najlepszych lat PRL.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl