Partyjna polityka z zaciśniętymi zębami? Nie takiej stolicy chcą Warszawiacy

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy podzielił się w poniedziałek z mieszkańcami stolicy swoją wizją odnośnie tego, jak miasto ma wyglądać, jeśli zwycięży w wyborach. Zaproponował m.in. wstrzymanie budowy autostrady. Ale nie tylko. Na te dość makabryczne plany Trzaskowskiego zareagował dziś Patryk Jaki. Zwrócił się on bezpośrednio do mieszkańców stolicy z pytaniem - jakiej stolicy oczekują.

Kandydat Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy postanowił przybliżyć mieszkańcom stolicy swoją wizję miasta. Co chciałby zrobić Trzaskowski, gdyby udało mu się wygrać wybory? Proponuje na przykład wstrzymanie budowy autostrady i straszy PiS-em.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ojoj! Trzaskowski ma... wizję. Chce wstrzymać budowę autostrady! „To dopiero początek”

Na wizję Trzaskowskiego, a zwłaszcza na jego stwierdzenie, że najpilniejszą sprawą jest "zatrzymanie niszczenia społeczeństwa i łamania praw obywatelskich przez PiS" oraz kwestię zaniechanie budowy autostrad, zareagował dzisiaj kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

Mój konkurent Rafał Trzaskowski powiedział, że trzeba przestać budować drogi i zacząć walczyć z PiS-em i ja bardzo się cieszę, że pan Trzaskowski to napisał, ponieważ powiedział to, co dawno wiedzieliśmy - mianowicie dokładnie taka będzie Warszawa, jak wygra te wybory - mianowicie walka o lepszą jakość życia w Warszawie zejdzie na dalszy plan, najważniejsza będzie ideologia, partyjna polityka z zaciśniętymi zębami

- mówił Jaki.

Takiej Warszawy nie chcemy. Ja dokładnie inaczej, dokładnie odwrotnie wyobrażam sobie zarządzanie stolicą - mianowicie spory partyjne będą musiały zejść na najniższy plan albo chciałbym, żeby ich nie było w ogóle. My musimy się skoncentrować na budowie nowych dróg, na połączeniu Warszawy z nowymi autostradami, nowymi drogami krajowymi, na budowie nowych obwodnic, ringów, małej, dużej obwodnicy, tego potrzebuje nasze miasto

- podkreślił kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Jaki stwierdził, że najbliższe wybory prezydenckie będą dotyczyły wyboru dwóch wersji stolicy. "Albo stolica Rafała Trzaskowskiego i Warszawa ideologiczna, albo Warszawa pragmatyczna Patryka Jakiego". Zapewnił również, że jego priorytetem będzie poprawa jakości życia mieszkańców stolicy. 

Patryk Jaki odniósł się również do tego stwierdzenia Rafała Trzaskowskiego:

Warszawa Platformy Obywatelskiej, Rafała Trzaskowskiego i Hanny Gronkiewicz-Waltz co chwilę rozpala jakiś ogień i jak potem rozpala ten pożar, to pokazuje, że świetnie go gasi. Ale nie na tym polega zarządzanie miastem

- powiedział Patryk Jaki, stwierdzając zarazem, iż gdyby nie jego stanowcza interwencja, również interwencja mediów, to pani prezydent sprawą PaństwoMiasto się nawet nie zajęła.

Nie tak powinno wyglądać miasto. Takie miejsca, z którymi często ideologicznie czy ideowo się nie zgadzam, powinny funkcjonować w Warszawie, powinny mieć swoje miejsce, dlatego że Warszawa jest dla wszystkich. To kwestia zrozumienia samorządu, że Sejm jest na spory ideologiczne, Senat jest na spory ideologiczne, natomiast w samorządzie nie może być żadnych sporów ideologicznych. A niestety Platforma ciągle je wprowadza. Przykro mi, że na tym cierpią również osoby, które prowadzą przecież tak wspaniałą działalność

– mówił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konkurs na wybitnego Polaka!

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/DavidRockDesign

  

Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej ze Stamford w USA Jerzy Polak zainicjował niezwykłą akcję - konkurs na wybitnego Polaka na 100-lecie niepodległości - Polonia amerykańska.

Do udziału w konkursie zaproszone zostały organizacje patriotyczno - niepodległościowe z terenu USA, takie jak Kluby Gazety Polskiej, Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego, Rodziny Radia Maryja, Reduty Dobrego Imienia, CPA, SWAP, Kadeci Pułaskiego  i innych.

Pomysłodawca konkursu Jerzy Polak zaproponował kandydatów do konkursu. Znaleźli się wśród nich: Św. Jan Paweł II, marszałek Józef Piłsidsuki, Ignacy Paderewski, Roman Dmowski, gen. Józef Haller, Maria Curie Skłodowska, gen. Ryszard Kukliński i dr. Teofil Starzyński, oraz gen. Władysław Anders.

Klub Gazety Polskiej ze Stamford na swojego kandydata wytypował Jana Pawła II.

Oczywiście, jeżeli organizacje, które biorą udział w plebiscycie uznają, że inne osoby zasługują, by znaleźć się na liście kandydatów - ich propozycje również będą brane pod uwagę.

Regulaimin Konkursu:
1. Każda organizacja, która bierze udział w tej akcji - konkursie przedstawia tylko jedna kandydaturę. 
2. Tylko szef danej organizacji przekazuje e-mailem kandydata w imieniu całej organizacji - system i regulamin  wyborów w danej organizacji jest wewnętrzną sprawa tej organizacji.
3. Kandydatury można nadsyłać do 1 listopada na następujące adresy: tadantoniak@aol.com, klubgpstamford@gmail.com i rusinski@gmail.com

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 listopada. O jego wynikach poinformujemy na łamach mediów Strefy Wolnego Słowa, na stronie Klubów Gazety Polskiej, na stronie Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego i w TV Republika.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Kluby Gazety Polskiej,
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl