Partyjna polityka z zaciśniętymi zębami? Nie takiej stolicy chcą Warszawiacy

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy podzielił się w poniedziałek z mieszkańcami stolicy swoją wizją odnośnie tego, jak miasto ma wyglądać, jeśli zwycięży w wyborach. Zaproponował m.in. wstrzymanie budowy autostrady. Ale nie tylko. Na te dość makabryczne plany Trzaskowskiego zareagował dziś Patryk Jaki. Zwrócił się on bezpośrednio do mieszkańców stolicy z pytaniem - jakiej stolicy oczekują.

Kandydat Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy postanowił przybliżyć mieszkańcom stolicy swoją wizję miasta. Co chciałby zrobić Trzaskowski, gdyby udało mu się wygrać wybory? Proponuje na przykład wstrzymanie budowy autostrady i straszy PiS-em.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ojoj! Trzaskowski ma... wizję. Chce wstrzymać budowę autostrady! „To dopiero początek”

Na wizję Trzaskowskiego, a zwłaszcza na jego stwierdzenie, że najpilniejszą sprawą jest "zatrzymanie niszczenia społeczeństwa i łamania praw obywatelskich przez PiS" oraz kwestię zaniechanie budowy autostrad, zareagował dzisiaj kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

Mój konkurent Rafał Trzaskowski powiedział, że trzeba przestać budować drogi i zacząć walczyć z PiS-em i ja bardzo się cieszę, że pan Trzaskowski to napisał, ponieważ powiedział to, co dawno wiedzieliśmy - mianowicie dokładnie taka będzie Warszawa, jak wygra te wybory - mianowicie walka o lepszą jakość życia w Warszawie zejdzie na dalszy plan, najważniejsza będzie ideologia, partyjna polityka z zaciśniętymi zębami

- mówił Jaki.

Takiej Warszawy nie chcemy. Ja dokładnie inaczej, dokładnie odwrotnie wyobrażam sobie zarządzanie stolicą - mianowicie spory partyjne będą musiały zejść na najniższy plan albo chciałbym, żeby ich nie było w ogóle. My musimy się skoncentrować na budowie nowych dróg, na połączeniu Warszawy z nowymi autostradami, nowymi drogami krajowymi, na budowie nowych obwodnic, ringów, małej, dużej obwodnicy, tego potrzebuje nasze miasto

- podkreślił kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Jaki stwierdził, że najbliższe wybory prezydenckie będą dotyczyły wyboru dwóch wersji stolicy. "Albo stolica Rafała Trzaskowskiego i Warszawa ideologiczna, albo Warszawa pragmatyczna Patryka Jakiego". Zapewnił również, że jego priorytetem będzie poprawa jakości życia mieszkańców stolicy. 

Patryk Jaki odniósł się również do tego stwierdzenia Rafała Trzaskowskiego:

Warszawa Platformy Obywatelskiej, Rafała Trzaskowskiego i Hanny Gronkiewicz-Waltz co chwilę rozpala jakiś ogień i jak potem rozpala ten pożar, to pokazuje, że świetnie go gasi. Ale nie na tym polega zarządzanie miastem

- powiedział Patryk Jaki, stwierdzając zarazem, iż gdyby nie jego stanowcza interwencja, również interwencja mediów, to pani prezydent sprawą PaństwoMiasto się nawet nie zajęła.

Nie tak powinno wyglądać miasto. Takie miejsca, z którymi często ideologicznie czy ideowo się nie zgadzam, powinny funkcjonować w Warszawie, powinny mieć swoje miejsce, dlatego że Warszawa jest dla wszystkich. To kwestia zrozumienia samorządu, że Sejm jest na spory ideologiczne, Senat jest na spory ideologiczne, natomiast w samorządzie nie może być żadnych sporów ideologicznych. A niestety Platforma ciągle je wprowadza. Przykro mi, że na tym cierpią również osoby, które prowadzą przecież tak wspaniałą działalność

– mówił.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Łukaszenka wymienia rząd

/ Serge Serebro, Vitebsk Popular News; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

  

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zdymisjonował premiera Andreja Kabiakoua, mianując na jego miejsce dotychczasowego prezesa Banku Rozwoju Siarhieja Rumasa. Szef państwa dokonał też zmian na kilku stanowiskach ministerialnych.

Oznacza to największą rekonstrukcję białoruskiego rządu od 2014 r., gdy na jego czele stanął Kabiakou. W ubiegły wtorek na naradzie w Orszy Łukaszenka zarzucił rządowi, że lekceważy jego zalecenia, i zapowiedział, że do końca tygodnia wymieni całe rządowe kierownictwo.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl