J-16 coraz bliżej wdrożenia do armii

/ flickr.com

  

Chińskie myśliwce Shenyang J-16, jakie są oparte na konstrukcji rosyjskiego samolotu myśliwskiego Su-30, będą wkrótce zdolne do prowadzenia misji bojowych — informuje dziennik "South China Morning Post".

W ubiegłym tygodniu eskadra myśliwców J-16 wzięła udział w ćwiczeniach wspólnie z samolotami J-10, J-11B oraz Su-30.

J-16 oparte są na konstrukcji Su-30. Po raz pierwszy zostały zaprezentowane około roku 2012, jednak oficjalny debiut samolotu miał miejsce w ubiegłym roku, w 90 rocznicę utworzenia Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLA). 

Song Zhongping w rozmowie z South China Morning Post zauważył, że chociaż ćwiczenia, jakie były przeprowadzone z udziałem J-16 były dużym krokiem naprzód, to samolot nie jest jeszcze w pełni gotowy do prowadzenia misji bojowych. 

Zasięg myśliwca wynosi 3 900 km, a jego prędkość maksymalna oscyluje w granicach 2 Ma. Uzbrojenie myśliwca stanowi działko kal. 30 mm oraz 12 węzłów uzbrojenia, na których może przenosić precyzyjne bomby, kierowane pociski powietrze-powietrze i przeciwokrętowe, rakiety służące do eliminowania radarów. Myśliwiec w wersji J-16D ma wielkie zdolności związane z walką elektroniczną, za sprawą systemów zakłócających oraz specjalnej anteny, w tym tych wzorowanych na systemach AN/ALQ-218.  Według ekspertów J-16 był specjalnie tworzony z myślą o walkach o Tajwan. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dowcipniś Petru powrócił! Nie zamierza być "jakąś opozycją"... On chce władzy!

Ryszard Petru / / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Najpierw Ryszard Petru ogłosił, że wraz z Joanną Scheuring-Wielgus założył nową partię, która nazywa się Teraz! Z kolei dzisiaj szef nowego ugrupowania (z którego kpią nawet przeciwnicy PiS) dziś gościem w TVP Info. Z pełną powagą oznajmił, jaki ma plan. Stwierdził, że chce przejąć władzę. Serio.

Nowe ugrupowanie założone m.in. przez byłych polityków Nowoczesnej Ryszarda Petru oraz Joannę Scheuring-Wielgus będzie nosiło nazwę Teraz! - Gospodarka i społeczeństwo - to dwa filary, które będą budowały nasze ugrupowanie - zapowiedział wczoraj Petru. [polecam:https://niezalezna.pl/246084-petru-podal-nazwe-swojej-nowej-partii-teraz-smieja-sie-z-prawa-z-lewa]

Dopiero co wieść o nowej partii poszła w świat, a już "poważne" deklaracje padły z ust Ryszarda Petru na antenie TVP Info.

- Nie chcę być tylko w opozycji w następnej kadencji, interesuje mnie przejęcie władzy

- zarzekał się szef T!.

- Współprzejęcie władzy w ramach szerokiej koalicji

- dodał.

Niektórym pewnie aż żal, że kariera Ryszarda Petru w Sejmie zbliża się do końca...

Internauci nie mogli pozostawić tego bez komentarza.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl