Szkolenie lotnicze nad Bałtykiem

/ mat. 1. BLWL / http://1blwl.wp.mil.pl/pl/8_124.html

  

W ramach realizacji zadań przydzielonych na ten rok oraz zgodnie z planem zasadniczych przedsięwzięć, żołnierze 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych przeprowadzili w ostatnich dniach szkolenie lotnicze w oparciu o obiekty CPSP w Ustce.

Celem szkolenia było uzyskanie dopuszczeń i podtrzymanie nawyków personelu latającego dowództwa 1.BLWL oraz 49 i 56. Bazy Lotniczej w lotach wg przepisów VFR, w tym na zwalczanie celów nawodnych z wykorzystaniem uzbrojenia pokładowego śmigłowców oraz zwalczanie celów powietrznych z użyciem samonaprowadzających się pocisków rakietowych — czytamy na oficjalnym portalu brygady.

Szkolenie realizowane było w oparciu o Centralny Poligon SP Ustka oraz inne miejsce do startów i lądowań, Wicko Morskie. W szkoleniu brały udział: 3 śmigłowce W-3PL „Głuszec”, 2 śmigłowce Mi-24 i 5 śmigłowców Mi-2 — informuje 1.BLWL.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 1. BLWL

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Akcja "Ratusz Rafała" zbiera żniwo. Kolejna osoba o niejasnych powiązaniach w otoczeniu Trzaskowskiego

/ twitter.com/screenshot

  

Samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości prezentują sylwetki „podejrzanych” osób w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego, w ramach akcji "Ratusz Rafała". Dotychczas ujawnili dwie osoby, które w atmosferze skandalu były pozbawione swoich funkcji, a dziś znajdują się w bezpośrednim zapleczu Rafała Trzaskowskiego. Są to Jarosław Jóźwiak - który wyleciał z hukiem z ratusza i Lech Barycki -pozbawiony w atmosferze skandalu funkcji w gabinecie politycznym Ewy Kopacz. Dziś zaprezentowano kolejną osobę z otoczenia Trzaskowskiego, która ma wątpliwą przeszłość w relacjach z warszawskim ratuszem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ale się tłumaczy! Akcja „Ratusz Rafała” wywołała lawinę

Kolejnym człowiekiem (o niejasnych powiązaniach) z otoczenia kandydata Koalicji Obywatelskiej, jest zdaniem radnych PiS, Robert Faliszewski. 

Pełnił on funkcję radnego i w tym samym czasie był członkiem zarządu w klubie sportowym, karmionym miejskimi dotacjami i korzystającym z miejskiej infrastruktury.

Nawet "Gazeta Wyborcza" pisała o relacjach Faliszewskiego z warszawskim ratuszem:

Radni nie mogą prowadzić działalności na miejskim majątku, a taka sytuacja miała miejsce - orzekł sąd administracyjny. Chodzi o radnego z Ursusa, który zasiadał w zarządzie klubu sportowego, dotowanego przez dzielnicę. Spółka radnego dostawała zlecenia od klubu. Mimo to, pewnie dotrwa on do końca kadencji.

- alarmowała gazeta z Czerskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Samorządowcy prześwietlą otoczenie Trzaskowskiego. Na liście jest już radny, który wyleciał z gabinetu politycznego Ewy Kopacz

Jak widać podejrzane powiązania wspierających Trzaskowskiego działaczy totalnej opozycji nie robią na nim wrażenia. Gratulujemy dobrego samopoczucia, tylko co na to wyborcy..?

 

Źródło: niezalezna.pl, pap, twitter.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl