Bojowy patrol

/ mat. CSWLąd Poznań / http://cswlpoznan.wp.mil.pl/pl/4_735.html

  

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu trwa szkolenie specjalistyczne starszych szeregowych - kandydatów na podoficerów.

Na terenie poligonu w Biedrusku żołnierze kursu kandydatów na podoficerów grupy zmechanizowanej realizowali zajęcia na temat: „Prowadzenie działań rozpoznawczych przez drużynę zmechanizowaną”. W trakcie zajęć zrealizowano zagadnienia związane z przygotowaniem drużyny zmechanizowanej do prowadzenia działań rozpoznawczych, stawiania rozkazu bojowego w roli dowódcy drużyny, rozpoznaniem terenu i przeciwnika oraz przekazywania wyników z prowadzonych działań — informuje oficjalny portal CSWLąd Poznań.

Ponadto żołnierze prowadzili działanie jako bojowy patrol rozpoznawczy, w trakcie którego prowadzono rozpoznanie skrzyżowań dróg, miejsc kanalizujących ruch wojsk oraz obserwację miejscowości w celu wykrycia działalności przeciwnika — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSWLąd Poznań
Tagi

Wczytuję komentarze...

Będąc na urlopie wypatrzyła podejrzanego o kradzież

Zatrzymanie / malopolska.policja.gov.pl

  

Kilka dni temu w Białce Tatrzańskiej policjantka z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej przebywająca na urlopie, zauważyła 54-letniego mężczyznę podejrzewanego o dwukrotne dokonanie w ostatnim okresie kradzieży dokumentów, kart płatniczych itp.

Policjantka prowadząca postępowanie w sprawie tychże kradzieży wiedziała, że mężczyzna nie stawiał się na wezwania, unikał kontaktu z Policją i nie miał stałego miejsca pobytu. W przeszłości był już karany za kradzieże.

Funkcjonariuszka zatrzymała go, wezwała na miejsce policjantów z komisariatu, którzy przejęli mężczyznę. Został on osadzony w zakopiańskiej komendzie powiatowej. Jeszcze dzisiaj 54-latek został doprowadzony do prokuratury, która zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze m.in. w postaci dozoru policyjnego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl