Wyjątkowe odznaczenie. Medal 100-lecia dla gen. Hofmanna

/ mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_1034.html

  

Przebywający z roboczą wizytą dowódca Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód gen. Manfred Hofmann był dziś gościem szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W trakcie spotkania gen. broni Rajmund T. Andrzejczak w uznaniu wkładu gen. Hofmanna w realizację zadań związanych z adaptacją struktur dowodzenia NATO oraz wzmocnieniem bezpieczeństwa regionalnego uhonorował go odznaką okolicznościową „Medal 100-lecia Ustanowienia Sztabu Generalnego WP”.

Odbierając wyróżnienie dowódca WKP-W podkreślił istotę współpracy wojskowej między państwami ramowymi Korpusu oraz zaangażowanie i profesjonalizm polskich żołnierzy podczas wspólnego wykonywania zadań.

Dotychczasowa działalność generała Hofmanna świadczy o jego przyjaznych uczuciach do Polski i Polaków oraz wysiłkach skierowanych na rozwijanie bezpieczeństwa w ramach podejmowanych inicjatyw NATO podkreślił w trakcie wystąpienia szef SG WP.

Generał Hofmann w swoich działaniach zawsze wskazywał na znaczenie wspólnej historii, wspólnych wartości i poświęceń, co jest świadectwem wzajemnej przyjaźni — dodał gen. broni Rajmund T. Andrzejczak.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...

Tarnów: Seniorzy nie dali się oszukać

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Przed nami okres, w którym oszuści będą wykorzystywać ufność osób starszych. Po kilkutygodniowej przerwie ponownie w Tarnowie rozdzwoniły się telefony stacjonarne seniorów. W żadnym zgłoszonym przypadku osoby nie dały się oszukać.

Wczoraj w samo południe na numer stacjonarny, 80-letniej tarnowianki zadzwonił oszust podający się za policjanta. W rozmowie poinformował, że konto bankowe seniorki jest zagrożone przez działających hakerów. Telefon jednak odebrała pomagająca staruszce opiekunka, która nie dała się nabrać, odłożyła słuchawkę i o próbie przestępstwa poinformowała policję. Do podobnego przypadku doszło półtorej godziny później. Do mieszkańca Tarnowa zadzwonił fałszywy policjant twierdząc, że prowadzona jest akcja wymierzona w oszustów. Mówił, że jego konto jest zagrożone. Oszust jednak nie spodziewał się, że senior nie da się wciągnąć w rozmowę i po wysłuchaniu go, odłożył słuchawkę. O treści rozmowy natomiast powiadomił prawdziwych policjantów.

Opisane przypadki wskazują, że w dalszym ciągu jesteśmy narażeni na różnego rodzaju oszustwa i oszustów usiłujących okraść seniorów. Nie dajmy się oszukać w tym świątecznym okresie. Policjanci tarnowskiej komendy pracują już nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców tego rodzaju przestępstw

- czytamy na stronie policji.

Aby uchronić się przed takimi oszustami, apelujemy do wszystkich, a przede wszystkim do najstarszych mieszkańców naszego regionu, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywali nikomu obcemu pieniędzy. Kreatywność oszustów nie zna granic. Posuną się do najbardziej wymyślonych historii po to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności, współczucia, chęci niesienia pomocy drugiej, bliskiej osobie. Wnuków oraz synów i córki uczulamy, aby rozmawiać ze swoimi dziadkami, rodzicami przestrzegając ich przed niebezpieczeństwem - apelują funkcjonariusze.

W przypadku telefonów z żądaniem pieniędzy od „policjantów”, „synów”, „córek” czy „wnuków” konieczne jest skontaktowanie się z tarnowską policją i prawdziwym członkiem rodziny, zanim przekaże się komukolwiek pieniądze.

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za członka rodziny czy policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich lub zadzwońmy na numer alarmowy 997 lub 112. (Należy tutaj pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem lub skorzystanie z innego telefonu).

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl