Spadek bezrobocia – pójść za ciosem

Odnotowany niedawno spadek bezrobocia poniżej miliona osób w skali kraju to rzecz naprawdę niesamowita. W kolejnym roku rządów PiS nasza gospodarka wreszcie wychodzi z kolein bezzatrudnionego wzrostu. To najlepsza wiadomość dla społeczeństwa od lat, szczególnie dobra dla ludzi długo borykających się z brakiem stabilnego zatrudnienia i wynikającymi z tego problemami życiowymi.

Oczywiście to także wyzwanie gospodarcze, bo osoby długotrwale bezrobotne nie staną się z dnia na dzień dobrymi pracownikami. Wydaje się, że to odpowiedni moment, żeby zarówno duże organizacje pracodawców, jak i Ministerstwo Rodziny pomyślały wspólnie nad formami aktywizacji zawodowej Polaków. Dobrze by było (ale bez zamykania granic przed cudzoziemcami) pochylić się nad szansami rodaków, którzy wreszcie mogą wyjść z bezrobocia.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Prezent dla starych esbeków

Zewsząd dobywa się rechot z wysokości salonów, że nic tak nie napędza „Klerowi” widzów jak jego krytyka. To, że Smarzowski sobie zarobi dodatkowe srebrniki, nie jest takim problemem jak to, że przekroczył kolejne granice przyzwoitości, przedstawiając duchowieństwo tak karykaturalnie, jak robili to z wrogami nazistowskimi i sowieckimi reżyserzy obu totalitarnych państw.

Ciekawe, że obraz Polski i Kościoła w „Klerze” łączy pedofilię z Solidarnością, a o funkcjonariuszach SB nie ma ani jednego złego słowa. Siedząc w warszawskim kinie, wśród dość podstarzałej widowni, trudno było oprzeć się wrażeniu, że na sali siedzą ludzie, którzy 30 lat temu marzyli o nakręceniu takiej propagandy, ale im władze nie pozwalały. „Kler” jest jak prezent dla starych esbeków, bo skoro odebrano im emerytury, to na pocieszenie mają propagandę lepszą niż za najlepszych lat PRL.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl