Film o uchodźcach powalczy o Oscara

/ fot. YouTube

  

Znamy szwajcarskiego kandydata do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Będzie nim "Eldorado" Markusa Imhoofa opowiadający o... uchodźcach.

Opowiadający o kryzysie migracyjnym dokument "Eldorado" miał swoją premierę podczas ostatniego Berlinale, gdzie otrzymał nagrodę ufundowaną przez Amnesty International. Markus Imhoof, reżyser filmu, już po raz czwarty wystartuje w wyścigu po Oscara. Tylko raz udało mu się wywalczyć nominację - za film "Łódź jest pełna".  Kandydatów w tej kategorii z reszty państw poznamy przed 1 października. Na razie swoich faworytów, oprócz Szwajcarii, ogłosiły Białoruś ("Chrystal") i Ruminia ("Wszystko mi jedno, że przejdziemy do historii jako barbarzyńcy").

CZYTAJ TEŻ: Wiemy, kto wyłoni polskiego kandydata do Oscara  

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Łukaszenka wymienia rząd

/ Serge Serebro, Vitebsk Popular News; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

  

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zdymisjonował premiera Andreja Kabiakoua, mianując na jego miejsce dotychczasowego prezesa Banku Rozwoju Siarhieja Rumasa. Szef państwa dokonał też zmian na kilku stanowiskach ministerialnych.

Oznacza to największą rekonstrukcję białoruskiego rządu od 2014 r., gdy na jego czele stanął Kabiakou. W ubiegły wtorek na naradzie w Orszy Łukaszenka zarzucił rządowi, że lekceważy jego zalecenia, i zapowiedział, że do końca tygodnia wymieni całe rządowe kierownictwo.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl