DZIĘKUJEMY, że byliście z nami! Tak wyglądało dzisiejsze spotkanie na Powązkach. ZDJĘCIA i WIDEO

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska/ instagram.com/monicamiller_official

Dziś, jak co roku w rocznicę Powstania Warszawskiego, czytelnicy "Gazety Polskiej" i sympatycy Strefy Wolnego Słowa zgromadzili się na Powązkach, by wspólnie śpiewać powstańcze pieśni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego spotkania. Relacja z wydarzenia pojawi się również w jutrzejszej "Gazecie Polskiej Codziennie". Dziękujemy, że byliście z nami!

 

Dziękuję, że pomimo wysokiej temperatury przybyliście Państwo, by wspólnie z nami po raz kolejny oddać hołd Powstańcom

- powitał przybyłych przed bramę główną Cmentarza Wojskowego na Powązkach Tomasz Sakiewicz.

Kochani, ta tradycja śpiewu, którą tu co roku kultywujemy,  "trzymała" Powstanie Warszawskie. Pamiętajmy o tym, że ono "żyło"  też dzięki pieśni właśnie. Pieśń była wtedy równie niebezpieczna, co noszenie broni: dawała poczucie siły, wspólnoty i była równie ważna jak biało-czerwona opaska czy gest wywieszenia polskiej flagi. Można powiedzieć, że pieśń była symbolem Powstania i jest do dziś symbolem wolnej Polski.

- dodał redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Zgromadzeni na Powązkach otrzymali specjalne wydania "Gazety Polskiej Codziennie" z okolicznościowym śpiewnikiem i zaczęli od "Marszu Mokotowa". Później przyszedł czas m.in. na takie pieśni jak  "Warszawskie Dzieci", "Dorotka", "Zośka" i "Sanitariuszka Małgorzatka" i "Chłopcy silni jak stal". 

Na Powązkach pojawił się również bard Paweł Piekarczyk, który wspólnie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem odśpiewał "Pałacyk Michla" ("Czuwaj wiaro!"). Spotkanie zakończyło uroczyste odśpiewanie modlitwy obozowej i hymnu Armii Krajowej "O Panie, któryś jest na niebie".

Zgodnie z tradycją, spotkanie śpiewacze poprowadziła Agnieszka Pawlik-Regulska, która tegoroczną edycję wydarzenia zadedykowała zmarłej w zeszłym roku druhnie Hannie Szczepanowskiej ps. "Heban". Śpiewającym akompaniował na klawiszach Janusz Kania.

NIE PRZEGAP: Więcej na ten temat w jutrzejszym (czwartkowym) wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"!

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konkurs na wybitnego Polaka!

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/DavidRockDesign

  

Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej ze Stamford w USA Jerzy Polak zainicjował niezwykłą akcję - konkurs na wybitnego Polaka na 100-lecie niepodległości - Polonia amerykańska.

Do udziału w konkursie zaproszone zostały organizacje patriotyczno - niepodległościowe z terenu USA, takie jak Kluby Gazety Polskiej, Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego, Rodziny Radia Maryja, Reduty Dobrego Imienia, CPA, SWAP, Kadeci Pułaskiego  i innych.

Pomysłodawca konkursu Jerzy Polak zaproponował kandydatów do konkursu. Znaleźli się wśród nich: Św. Jan Paweł II, marszałek Józef Piłsidsuki, Ignacy Paderewski, Roman Dmowski, gen. Józef Haller, Maria Curie Skłodowska, gen. Ryszard Kukliński i dr. Teofil Starzyński, oraz gen. Władysław Anders.

Klub Gazety Polskiej ze Stamford na swojego kandydata wytypował Jana Pawła II.

Oczywiście, jeżeli organizacje, które biorą udział w plebiscycie uznają, że inne osoby zasługują, by znaleźć się na liście kandydatów - ich propozycje również będą brane pod uwagę.

Regulaimin Konkursu:
1. Każda organizacja, która bierze udział w tej akcji - konkursie przedstawia tylko jedna kandydaturę. 
2. Tylko szef danej organizacji przekazuje e-mailem kandydata w imieniu całej organizacji - system i regulamin  wyborów w danej organizacji jest wewnętrzną sprawa tej organizacji.
3. Kandydatury można nadsyłać do 1 listopada na następujące adresy: tadantoniak@aol.com, klubgpstamford@gmail.com i rusinski@gmail.com

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 listopada. O jego wynikach poinformujemy na łamach mediów Strefy Wolnego Słowa, na stronie Klubów Gazety Polskiej, na stronie Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego i w TV Republika.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Kluby Gazety Polskiej,
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl