DZIĘKUJEMY, że byliście z nami! Tak wyglądało dzisiejsze spotkanie na Powązkach. ZDJĘCIA i WIDEO

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska/ instagram.com/monicamiller_official

Dziś, jak co roku w rocznicę Powstania Warszawskiego, czytelnicy "Gazety Polskiej" i sympatycy Strefy Wolnego Słowa zgromadzili się na Powązkach, by wspólnie śpiewać powstańcze pieśni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego spotkania. Relacja z wydarzenia pojawi się również w jutrzejszej "Gazecie Polskiej Codziennie". Dziękujemy, że byliście z nami!

 

Dziękuję, że pomimo wysokiej temperatury przybyliście Państwo, by wspólnie z nami po raz kolejny oddać hołd Powstańcom

- powitał przybyłych przed bramę główną Cmentarza Wojskowego na Powązkach Tomasz Sakiewicz.

Kochani, ta tradycja śpiewu, którą tu co roku kultywujemy,  "trzymała" Powstanie Warszawskie. Pamiętajmy o tym, że ono "żyło"  też dzięki pieśni właśnie. Pieśń była wtedy równie niebezpieczna, co noszenie broni: dawała poczucie siły, wspólnoty i była równie ważna jak biało-czerwona opaska czy gest wywieszenia polskiej flagi. Można powiedzieć, że pieśń była symbolem Powstania i jest do dziś symbolem wolnej Polski.

- dodał redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Zgromadzeni na Powązkach otrzymali specjalne wydania "Gazety Polskiej Codziennie" z okolicznościowym śpiewnikiem i zaczęli od "Marszu Mokotowa". Później przyszedł czas m.in. na takie pieśni jak  "Warszawskie Dzieci", "Dorotka", "Zośka" i "Sanitariuszka Małgorzatka" i "Chłopcy silni jak stal". 

Na Powązkach pojawił się również bard Paweł Piekarczyk, który wspólnie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem odśpiewał "Pałacyk Michla" ("Czuwaj wiaro!"). Spotkanie zakończyło uroczyste odśpiewanie modlitwy obozowej i hymnu Armii Krajowej "O Panie, któryś jest na niebie".

Zgodnie z tradycją, spotkanie śpiewacze poprowadziła Agnieszka Pawlik-Regulska, która tegoroczną edycję wydarzenia zadedykowała zmarłej w zeszłym roku druhnie Hannie Szczepanowskiej ps. "Heban". Śpiewającym akompaniował na klawiszach Janusz Kania.

NIE PRZEGAP: Więcej na ten temat w jutrzejszym (czwartkowym) wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"!

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Łukaszenka wymienia rząd

/ Serge Serebro, Vitebsk Popular News; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

  

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zdymisjonował premiera Andreja Kabiakoua, mianując na jego miejsce dotychczasowego prezesa Banku Rozwoju Siarhieja Rumasa. Szef państwa dokonał też zmian na kilku stanowiskach ministerialnych.

Oznacza to największą rekonstrukcję białoruskiego rządu od 2014 r., gdy na jego czele stanął Kabiakou. W ubiegły wtorek na naradzie w Orszy Łukaszenka zarzucił rządowi, że lekceważy jego zalecenia, i zapowiedział, że do końca tygodnia wymieni całe rządowe kierownictwo.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl