Minister poszedł do TVN24, a później... „3:0 dla Brudzińskiego”

Joachim Brudziński / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński był gościem "Faktów po faktach" na antenie telewizji TVN24. Choć Katarzyna Kolenda-Zaleska robiła wszystko, by zbić z tropu swojego rozmówcę, to minister Brudziński zachował spokój i merytorycznie punktował dziennikarkę. Internauci nie mają wątpliwości: Brudziński pokazał klasę w tej dyskusji.

Prowadząca program "Fakty po faktach" od początku chciała przejąć inicjatywę i przejąć pełną kontrolę nad rozmową, cały czas stawiając tezy.

Powiem panu prawdę, że nigdy w życiu, jak pracuję wiele lat, nie widziałam Sejmu tak zabarykadowanego i z tyloma policjantami, którzy stoją cały czas i pilnują. Nigdy. Do czasu państwa rządów.

- grzmiała Katarzyna Kolenda-Zaleska, na co szef MSWiA spokojnie odpowiedział, że były to działania zabezpieczające i rozpoznawcze, a dokładniej to był owoc wydarzeń z grudnia 2016 roku pod Sejmem, kiedy to posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej okupowali budynek parlamentu.

Brudziński odniósł się także do protestów przed Sejmem i agresywnego zachowania niektórych jego uczestników. "Totalni" oskarżali o przemoc polską policję, lecz Brudziński twierdzi, że jedyne czego policji brakowało, to większej liczby funkcjonariuszy z wydziału narkotykowego. Dlaczego?

Być może, gdybym miał mieć pretensje o coś do policji, której chciałbym serdecznie podziękować za profesjonalizm, stalowe nerwy i za to, jak policjanci potrafią w sposób pokojowy radzić sobie z wyjątkowo nadpobudliwymi młodymi ludźmi, to moja pretensja wzięłaby się stąd, że za mało tych policjantów z pionu zwalczania narkotyków było między tymi ludźmi. Przynajmniej w jednym wypadku, tego młodego człowieka, który jak opętany, oszalały bez mała rzucał się na policjantów, w mojej opinii subiektywnej człowiek ten wyglądał na pobudzonego nie emocjami społecznymi, a zupełnie czymś innym"

- twierdzi minister polskiego rządu.

Zwolennicy "totalnej opozycji" na Twitterze nie krytykują jednak głównie ministra Brudzińskiego, ale... dziennikarkę Katarzynę Kolendę-Zaleską. Uważają, że pozwoliła ona Brudzińskiemu na zbyt wiele. Ciekawe, czego bali się usłyszeć? Do krytyków dziennikarki TVN-u dołączył nawet sam Kamil Durczok. 

Pozostali miłośnicy opozycji również nie mieli zbyt pozytywnej opinii o stylu, w jakim Kolenda-Zaleska prowadziła wywiad. Choć trudno się spodziewać, że w telewizji TVN standardy dziennikarskie nagle pójdą w górę, to chyba ten wywiad przelał już czarę goryczy, co widać po wpisach na Twitterze.

Jeśli "totalni" po programie TVN-u krytykują dziennikarkę, to musiała to być dyskusja naprawdę owocna dla Joachima Brudzińskiego. Ciekawe, czy do kolejnych wywiadów stacja z Wiertniczej ponownie oddeleguje tę samą osobę, czy jednak będzie chciała zmienić styl prowadzenia wywiadów na... jeszcze bardziej agresywny?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Komenda brzeskiej policji zyskała nowy wygląd

Komenda policji w Brzesku / malopolska.policja.gov.pl

  

Budynek Komendy Powiatowej Policji w Brzesku doczekał się modernizacji. Dzięki funduszom pozyskanym od lokalnych samorządów i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie możliwe było odnowienie elewacji obiektu.

Zakończyły się trwające przez ostatnie dwa miesiące prace nad odnowieniem elewacji budynku brzeskiej jednostki. Elewacja frontowa i boczna zyskały nowy wygląd i są utrzymane w kolorystyce zbliżonej do tej, która widnieje na większości obiektów policyjnych. Trzeba podkreślić, że nie byłoby to możliwe dzięki wsparciu lokalnych samorządów i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W kosztach remontu partycypował Urząd Gminy w Dębnie i Urząd Gminy w Szczurowej.

15 listopada 2018r. wójtowie obu gmin odwiedzili brzeską jednostkę i wraz z jej szefem mogli obejrzeć rezultaty prowadzonych prac remontowych. Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz podziękował im za wsparcie finansowe przedsięwzięcia. Podkreślił, że odnowienie elewacji było inwestycją konieczną do przeprowadzenia nie tylko ze względów estetycznych i wizerunkowych, ale przede wszystkim ze względu na znaczne ubytki i pęknięcia, które wymagały zabezpieczenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl