Antoni Macierewicz zapowiada pozew przeciwko dziennikarzowi „Polityki”. Chodzi o fake newsa

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Jeden z publicystów tygodnika „Polityka” napisał, że jestem autorem wrogich wypowiedzi wobec NATO. On za to odpowie, stanie za to przed sądem – zapowiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz w programie „Pilnujmy Polski” w Telewizji Republika. Polityk podziękował również portalowi Niezalezna.pl, Telewizji Republika i Gazecie Polskiej za podjęcie kwestii wojsk amerykańskich w Polsce.

Antoni Macierewicz mówił w Telewizji Republika o tym, że "Polska jest jedynym krajem, w którym obecność baz amerykańskich, wzmacnia całą wschodnią flankę NATO".

– Stosunki Polski ze Stanami Zjednoczonymi są bardzo dobre. Nie ma powodu, aby je jakoś spektakularnie naprawiać (...) Trzeba zdać sobie sprawę z działań stronnictwa niemieckiego i prób zohydzania prezydenta Trumpa – zauważył Macierewicz.

Jak dodał, obecnie jest najlepszy moment na podjęcie przez rząd "ofensywy w sprawie wojsk amerykańskich w Polsce".

- Chciałbym podziękować Telewizji Republika, niezalezna.pl i Gazecie Polskiej - te media tę kwestię podjęły

- zaznaczył były minister obrony narodowej.

Antoni Macierewicz wyznał również, że przed sądem spotka się z jednym z publicystów tygodnika "Polityka".

- Jeden z publicystów tygodnika „Polityka” napisał, że jestem autorem wrogich wypowiedzi wobec NATO. On za to odpowie, stanie za to przed sądem - powiedział gość programu "Pilnujmy Polski".

Jak zaznaczył, jest "jednym z autorów głównego wysiłku, żeby Polska weszła do NATO".

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

A ci dalej... jak nie ulica, to zagranica. Schetyna pojechał do Merkel. Po co? Wersji jest wiele

/ twitter.com/SchetynadlaPO

  

Szef Platformy Obywatelskiej udał się z wizytą do Berlina, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Spotkanie wywołało ogromne kontrowersje w Polsce, biorąc pod uwagę fakt, iż rozmowy miały oscylować wokół tematów, o których na szczeblu bilateralnym powinien dyskutować rząd i jego przedstawiciele, a nie "totalna opozycja". W sieci zawrzało.

Grzegorz Schetyna pojechał dziś do Niemiec, by spotkać się z kanclerz Angelą Merkel. Na Twitterze zamieścił informację, że rozmowy dotyczyły m.in. środków europejskich dla samorządów, Nord Stream 2 czy polityce Unii Europejskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tematy wydają się bardziej poważne. Sęk jednak w tym, że Schetyna... niewiele znaczy w polskiej polityce, jego partia nie jest bowiem przy władzy. Jest za to jednym z liderów "totalnej opozycji", która nie raz ruszała ze skargami na własny kraj do Europy.

Internauci nie pozostawili na Schetynie suchej nitki, zastanawiając się, jakim cudem polityk Platformy Obywatelskiej prowadzi rozmowy na tak wysokim szczeblu i w czyim imieniu tam występuje.

Do sprawy spotkania Schetyny z Merkel odniósł się też dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 - Ciekaw jestem, bo pytali mnie właśnie przedstawiciele Konsultacyjnej Rady Polonijnej, czy będzie Grzegorz Schetyna rozmawiał o nauczaniu języka polskiego w Niemczech, czy będzie rozmawiał o mniejszości polskiej w Niemczech, czy będzie rozmawiał o naszych interesach, czy będzie rozmawiał o interesach PO?" - pytał marszałek Senatu. - Wolałbym i chciałbym, aby zawsze każdy polityk miał i z tyłu i z przodu głowy interes Polski - interes nas Polaków i Polek - dodał.

W swoim stylu spotkanie w Berlinie skomentował też poseł WiS Adam Andruszkiewicz. On nie ma wątpliwości co do tego, jaki był prawdziwy cel wizyty Schetyny w Berlinie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl