Antoni Macierewicz zapowiada pozew przeciwko dziennikarzowi „Polityki”. Chodzi o fake newsa

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Jeden z publicystów tygodnika „Polityka” napisał, że jestem autorem wrogich wypowiedzi wobec NATO. On za to odpowie, stanie za to przed sądem – zapowiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz w programie „Pilnujmy Polski” w Telewizji Republika. Polityk podziękował również portalowi Niezalezna.pl, Telewizji Republika i Gazecie Polskiej za podjęcie kwestii wojsk amerykańskich w Polsce.

Antoni Macierewicz mówił w Telewizji Republika o tym, że "Polska jest jedynym krajem, w którym obecność baz amerykańskich, wzmacnia całą wschodnią flankę NATO".

– Stosunki Polski ze Stanami Zjednoczonymi są bardzo dobre. Nie ma powodu, aby je jakoś spektakularnie naprawiać (...) Trzeba zdać sobie sprawę z działań stronnictwa niemieckiego i prób zohydzania prezydenta Trumpa – zauważył Macierewicz.

Jak dodał, obecnie jest najlepszy moment na podjęcie przez rząd "ofensywy w sprawie wojsk amerykańskich w Polsce".

- Chciałbym podziękować Telewizji Republika, niezalezna.pl i Gazecie Polskiej - te media tę kwestię podjęły

- zaznaczył były minister obrony narodowej.

Antoni Macierewicz wyznał również, że przed sądem spotka się z jednym z publicystów tygodnika "Polityka".

- Jeden z publicystów tygodnika „Polityka” napisał, że jestem autorem wrogich wypowiedzi wobec NATO. On za to odpowie, stanie za to przed sądem - powiedział gość programu "Pilnujmy Polski".

Jak zaznaczył, jest "jednym z autorów głównego wysiłku, żeby Polska weszła do NATO".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niezrozumiałe zachowanie Owsiaka na sali sądowej. "Mam na szyi śmieć?" - grzmiał przesłuchiwany

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jerzy Owsiak, który pojawił się w czwartek w sądzie z zawieszonym na koszulce Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski otrzymanym w 2011 r., był wyjątkowo podekscytowany.  - Mam na szyi śmieć? Otrzymałem go od prezydenta RP (...) Jak mogła w ten sposób traktować obywateli RP? - grzmiał na sali. Sędzia sugerował przerwę.

Chodzi o proces, w którym poseł PiS Krystyna Pawłowicz domaga się przeprosin na profilach Owsiaka w portalach społecznościowych oraz na stronie kreciola.tv, a także 50 tys. zł zadośćuczynienia za zniesławienie.

"Sąd dwukrotnie zwracał J. Owsiakowi uwagę, by nie krzyczał do sądu i uspokoił się, proponując nawet przerwę dla niego"

- napisała Pawłowicz na Twitterze po zakończeniu rozprawy.

Przebieg tego emocjonującego przesłuchania zostało zarejestrowane.

Mam na sobie order. Krzyż komandorski. Taki sam jak ma ten człowiek. Pani Krystyna Pawłowicz nazwała go śmieciem. Ja mam na szyi śmieć? Otrzymałem go od prezydenta RP (...) Jak mogła w ten sposób traktować obywateli RP? To są melodie obywatele tego kraju, który został tak poniżony

- krzyczał wzburzony Owsiak. 

Zareagował sędzia: "Jeżeli chce pan chwilę przerwy"....

- Nie, już jestem spokojny wysoki sądzie, jestem spokojny i proszę mnie dalej pytać

- padła odpowiedź.

Zobaczcie nagranie! Wklejamy film z Twittera sugerujący, że Owsiak może być w stanie nietrzeźwym. Choć zachowanie przesłuchiwanego jest w naszej ocenie niezrozumiałe, my takiego zadania nie podzielamy.

Sędzia Krzysztof Świderski odroczył ogłoszenie wyroku o dwa tygodnie, do 29 listopada.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl