Pielgrzymka suwalska dotarła do Turgieli

Kolejny dzień naszego pielgrzymowania rozpoczął się niedzielną Mszą świętą w kościele parafialnym w Solecznikach. Wraz z nami modlili się mieszkańcy tej największej polskiej miejscowości na Wileńszczyźnie wraz ze swoim proboszczem ks. prałatem Wacławem Wołotkowiczem.

Mszy św. przewodniczył ks. Adam Adukowski, który w tym roku prowadzi połączone grupy czerwoną i złotą, natomiast homilię wygłosił wieloletni przewodnik grupy złotej ks. Józef Majewski, obecnie proboszcz parafii w Jeleniewie w diecezji ełckiej.

W eucharystii uczestniczyła także s. Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, założycielka wileńskiego hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki. Przybyła do Solecznik  wraz z wolontariuszami, którzy na trasie pielgrzymki zbierali datki na rozwój tego dzieła. Obecnie siostra stara się wybudować kolejny budynek hospicjum dla dzieci chorych na nowotwór. O swojej pracy i potrzebach w kilku zdaniach poinformowała pielgrzymów na zakończenie Mszy św.

Po zakończeniu Eucharystii ruszyliśmy na pątniczy szlak, który liczył dzisiaj 21 kilometrów. Na całej trasie pielgrzymki witali nas nasi rodacy, często przygotowując stoły z poczęstunkiem. Tradycyjnie przystrajali drogę polnymi kwiatami. W Kamionce mieszkańcy tej i okolicznych miejscowości przywieźli pątnikom niedzielny obiad.

Na nocleg trafiliśmy do gościnnych Turgieli. Dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP. Wieczorem dla chętnych przez grupę białą został zorganizowany wieczór chwały. Natomiast o godz. 20.00 w miejscowym Domu Kultury odbył się występ zespołu ludowego „Turgielanki” z repertuarem patriotycznych pieśni.

 

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Patryk Jaki dla Niezalezna.pl: Skorumpowany układ jest "hamulcem ręcznym dla Warszawy"

/ niezalezna.pl

  

W Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, na której kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki przedstawił swoje kompleksowe propozycje dla Warszawy. W rozmowie z naszą reporterką Jaki zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Patryk Jaki to człowiek gigantycznej energii, potrafi realizować to, co sobie zamierzy. To człowiek wielkiego planu dla Warszawy, bo Polska zasługuje na wielką i silną stolicę - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Jaki to człowiek wielkiego planu dla Warszawy" - prezes PiS rozpoczął konwencję w stolicy

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wskazał, że cechą charakterystyczną Patryka Jakiego "jest to, że on nie chce dzielić warszawiaków, bo Warszawa jak Polska - jest jedna, dla wszystkich".

- Patryk Jaki nie jest jeszcze prezydentem Warszawy, a już wiele dla niej zrobił - zaznaczył Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiarygodność, energia, charyzma, odwaga... Premier Morawiecki o Patryku Jakim 

Sam kandydat na prezydenta Warszawy w rozmowie z reporterką Niezalezna.pl zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Jestem przekonany, że Warszawa może więcej i musi więcej. Warszawa nie wykorzystuje swojego potencjału, bo ciągle gdzieś u zbiegu Platformy Obywatelskiej mieliśmy do czynienia ze skorumpowanym układem, który był "hamulcem ręcznym" dla rozwoju Warszawy i to się musi zmienić - powiedział Patryk Jaki.

- W mojej ocenie Platforma Obywatelska jest najlepszym gwarantem kontynuacji afery reprywatyzacyjnej, dlatego musimy zrobić wszystko, żeby Warszawa była uczciwa - dodał polityk.

Naszej rozmowy z Patrykiem Jakim, członkiem komisji reprywatyzacyjnej Sebastianem Kaletą i radnym PiS Cezarym Jurkiewiczem można posłuchać TUTAJ.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl